Anasayfa
8 Mayıs 2021, 22:30
Namazlar
Yönetici

400 Senelik Kazayı Sildiren Namaz Hadisi

Yaralı Melle
400 Senelik Kazayı Sildiren Namaz Var mı ?

< Efendimiz buyurmuş ki; Ümmetimden birinin kazaya kalmış namazı varsa, Ramazan ayının son cuması cuma namazı ile ikindi arası 4 rekat namaz kılsa 400 senelik kaza namazı kılmış olur. Bir insan 400 sene yaşamadığı gibi bu kadar da borcu olmaz bu sebeple kendi kazasından artan annesinin babasının evlatlarının ondan artacak olan da ancak komşularının kaza namazları yerine gider. Bu namaz, dört rekât olarak kılınır. Her rekâtında,10 ayetel kürsi, 15 inna ateyna, 3 kafirun, 3 ihlas okunur. (Kazaya bıraktığım ve kazasını geciktirdiğim namazların, günahlarının affolması için, kefaret namazı kılmaya) diye niyet edilir. Cuma namazından sonra, ikindi namazına kadar kılınır. İkindinin sünneti gibi kılınır. Ondan tek farkı, her rekâtın kıyamında Fatiha’dan sonra 10 ayetel kürsi,15 inna ateyna, 3 kafirun, 3 ihlas suresi okunur. Diğerleri aynıdır. Tesbihleri: 70 ”estağfirllah elazimi ve etub ileyh” 70 tanede ”Allahümme salli ala Muhammed” >

Böyle uydurma hadis internette dolaşıyor ama dinde bir yeri yoktur kim uydurmuşsa yeri cehennemdir.
Kaza namazı tek tek kılınacak bu dört mezhebe göre aynıdır değişmez. Böyle uyduruk sözde hadislere inanmayın

400 Senelik Kazayı Sildiren Namaz Hadisi

< Bu bilgi, hiçbir -ne sahih ne zayıf- hadis kaynağında geçmez.

– Bunu internette tedavüle çıkaranların kaynağı, muasır Şii yazarlardan biri olan ve 1918 doğumlu olan Muhammed Salih el-Bahrani adındaki şahsın en-Nemariku’l-Fahire ila Taraiki’l-Ahire adlı eseridir. Kendisi bu rivayeti senetsiz sepetsiz, astarsız ve yüzsüz bir şekilde ortaya atmıştır.

– Bu sebeple, bunun hiçbir kıymet-i harbiyesi yoktur.Tamamen uydurmadır ve İslam’ın genel prensiplerine ve namazın adabına da aykırıdır.

Hatta Şiiler de -genel olarak- böyle bir bilginin doğru olduğuna inanmıyorlar. >


Yorum: 400 Senelik Kazayı Sildiren Namaz Hadisi

Acizanekul
Bu kolaycılığa kacmaktir , yanlistir Allah muhafaza


400 senelik namaz kazası, geçmiş namazların kazası 400 senelik, 400 yıllık namaz borcu nasıl ödenir

Bu kategoride yer alan Bayanlarda kaza namazı nasıl hesaplanır? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

400 Senelik Kazayı Sildiren Namaz Hadisi Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.