Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:30
missa0
Abone

Evli bir kadınla beraber olmak

Evli bir kadınla beraber olmak

Yasin…
İyi akşamlar çok büyük bir günah işliyorum ve işlemeye de devam ediyorum evli bir kadınla beraberim ne yapcam bilmiyorum onu çok seviyorum gece yatarken tmm bitti diyorum sabah kalktımda bu düşüncem yok oluyo sesini duymam yetiyor hergün kavga ediyoruz ama yok ya o ya ben birinizden biri yumşuyo boşan diyorum yok diyor oglumu babasından ayırmam diyo ne yapcamı şaşırdım bu durumu kimseyle paylaşamıyorum çok bunaldım ya kendime ya ona bir zarar vermekten korkuyorum yardım edin lütfen

Okudunuz mu?  Söz verip sözünü tutmamak

İyi akşamlar ben çok büyük bir günah işledim ve halada işlemeye devam ediyorum evli bir bayanla beraberim ondan vazgeçemem geçemiyorum seviyorum onu oda aynı şekilde beni seviyo ama boşanıyor ogluna kıyamadığı için ama bu durum beni günden güne içinden çıkılmaz bir hale sürüklüyor kafayı yeme noktasına geldim ondan vazgeçmek istiyorum ama bu seferde onu yüzüstü bırakmış gibi olcam ne yapcam bilmiyorum bu durumu kimseyle paylaşamıyorum lütfen bana yardım edin

Okudunuz mu?  Anabolik steroid kullanmak caiz midir?

Yorum: Evli bir kadınla beraber olmak

Hoca
Eden bulur misali…. yarın evlenirsen ve başına gelirse aynı durum hoşuna gider mi?
Efendimiz (sav) kim birilerine musallat olursa, Allah da birini ona musallat eder buyurmuştur.
< onu çok seviyorum >
Bu yalan asla zinakar bir kadın sevilmez. Bu sadece nefistir

Okudunuz mu?  Haram malla alınan gusül geçerli midir?

Bu rivayet hadistir. Asr-ı saadette Peygamberimiz (asv) ashabıyla beraber bulunuyordu. Bir genç çıkageldi ve çok saygısızca:
"Ya ResulAllah! Ben felanca kadın ile arkadaş olmak istiyorum, onunla zina yapmak istiyorum." dedi. Ashab-ı Kiram, bu durumdan çok öfkelendiler. İçlerinden gazaba gelerek genci dövmek ve huzuru Resulullah’dan çıkarmak isteyenler oldu. Bazıları bağırıştılar. Çünkü genç çok hayasız konuşmuştu.
Sevgili Peygamberimiz (asv) "Bırakın o genci buyurdu." Resulullah (asv), genci yanına çağırdı, dizinin dibine oturttu. Gencin dizlerini kendi mübarek dizine değdirecek bir şekilde oturttu ve:
"Ey genç, birinin annenle bu kötü işi yapmasını ister misin? Bu çirkin hareket hoşuna gider mi?" diye sordu. Genç hiddetle:
"Hayır Ya ResulAllah." diye cevab verdi. ResulAllah:
"Öyle ise o çirkin işi yapacağın kimsenin evlatları da bundan hoşlanmazlar." Sonra:
"Peki, bu çirkin işi senin kız kardeşinle yapmak isteseler, sever misin?" diye sorduklarında genç :
"Hayır, asla!" diyerek hiddetleniyordu.
"Şu halde insanlardan hiç kimse bu işi sevmez buyurdu." Sonra Hz.Peygamber (asv) mübarek elini bu gencin göğsüne koyarak şöyle dua etti:
"Allah’ım! Sen bu gencin kalbini temiz kıl. Namusu ve şerefini muhafaza eyle ve günahlarını da bağışla."

Genç, ResulAllah (asv)’ın huzurundan ayrıldı. Bir daha günah işlemediği gibi böyle bir kötü düşünce aklından bile geçmeden yaşamış! (Müsned, V. 257)


Yorum: Evli bir kadınla beraber olmak

Kayıtsız Üye
Ya kesin seviyorsundur sen bu zinakar kadını kesin 🙂
Senin o "sevgi" dediğin şey "arzu" olmasın ? O da zaten sıkılıncaya kadar.
Sen ondan, o da senden sıkılınca zaten başka arzular ararsınız. Demem şu ki ; yuva yıkanın yuvası olmaz. Bir gün seni de başkasıyla aldatacak, kocasını seninle aldattığı gibi. Bunu hiç düşündün mü ?

Bu kategoride yer alan Gıybet yapılan ortamda bulunmak başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Evli bir kadınla beraber olmak Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.