Anasayfa
8 Mayıs 2021, 5:58
Deyimler
Yönetici

Ah almak ne demektir

Tohat
Kendisine haksızlık yapılan kişinin bedduasına maruz kalma durumuna ah almak denir. Haksızlığa uğrayan kişiler mazlum olarak kabul edilir. Adalet sahibi allah-u teala kimsenin hakkının suistimal edilmesine izin vermez. Haksız duruma düşen kişilerin yaşadığı durumun, içlerindeki üzüntünün bedeli olarak hak yiyen kişiden çıkarır. Toplum içinde birinin başına bir şey geldiğinde kimin ahını aldın denmesi de ah almanın büyüklüğünü ve kişiden çıkabileceğini düşündürür.

Okudunuz mu?  Burnunun ucunu görmemek deyiminin anlamı

ah almak, Ah almak ne demektir

Bu kategoride yer alan Atı Alan Üsküdarı Geçti deyiminin anlamı ve hikayesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Ah almak ne demektir Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.