Anasayfa
21 Ekim 2021, 4:39
Ahlak
Yönetici

Kıskançlık ile imrenmek arasındaki fark nedir kısaca

Tohat
Kıskanmak kötü huylardan biri kabul edilip kendisinden üstün olma, daha iyi olma, daha güzelini elde etmiş olan kişileri çekememe ve hazmedememe durumuna verilen isimdir.
İmrenmek ise; kıskanmayla karıştırılıyor olsa da aslında herkeste var olmuş bir durumdur. Birinin üstündeki elbisenin kendisinde de olmasını arzu etme, başarı göstermiş insanlar gibi olmak isteme gibi durumları kapsayan bir kavramdır.

Okudunuz mu?  Koğuculuk Yapanların ahiretteki cezası

kıskançlık ve imrenme arasındaki fark

Bu kategoride yer alan Yalan söylemenin zararları nelerdir madde madde başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Kıskançlık ile imrenmek arasındaki fark nedir kısaca Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.