Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:06
missa01
Abone

Namazda ceketimin kolları geniş olduğundan kolum açılıyor bazen namaza mani midir?

Kayıtsız Üye
Ceketimin kolu bol oldugundan namazda bazen cekwt asariya doğru sarkiyir kolumda.Kolumun tamami gorunmese de alt kismi görünüyor sadece bu namaza engel mi?Bi de egilip kalkarken yazmanin alt tarafindan boynum açılıyor mesela rukuda egilirken karsidan bakinca boynum görünmüyor ama egildigimden asagidan boynum görünüyor bu da namaza engel mi?

Okudunuz mu?  Bilmeden zina yapmak ?

Yorum: Namazda ceketimin kolları geniş olduğundan kolum açılıyor bazen namaza mani midir?

mum
Namaz sırasında avret yeri açıldığından hemen kapatılmalıdır. Hanefi mezhebine göre, örtüsü açılan uzvun 4/1 kadar olursa namaz bozulmaz ama imam şafiiye göre az açılsa da hemen kapatılmadığı zaman namaz bozulur.

Okudunuz mu?  Kuranda geçen tahıllar
Bu kategoride yer alan Peygmber Hüküm Koyar Mı? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Namazda ceketimin kolları geniş olduğundan kolum açılıyor bazen namaza mani midir? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.