Anasayfa
8 Ağustos 2021, 17:29
Rüya Yorumu
Yönetici

Rüyada terzi görmek

162E
1.Kuzenim(Teyzemin kızı) terziymiş.Siyah veya koyu yeşil kumaştan giysi diktirmek için yanına gittim.Yürürken hava karanlıktı.Yolda aydınlatma lambaları vardı.
2.Bu rüyayı bikaç ay önce gördüm. Aslında nedenini biliyorum. Çok açık bir rüya ama neden bu sure onu yorumlayabilirseniz sevinirim.Sıkıntılı bir hayatım var ve sadece bir anlık içimden geçti ama yapmadım.Youtube kanallarının birinde ” Seçim sonuçlarını Kuran’a sordum” diye bir video vardı. Sadece öylesine, ben de bir Kuran’ ı açayım. Rahatlatan bir ayet çıksa moral olur diye anlık bir düşündüm.Sabah ezanı okunurken uyandım.2-3 saniye geçti ve rüyamı hatırladım.O an anladım zaten. Rüyam şöyleydi. Beyaz bir sayfadan ”Size Kitap açıkça belirtmez” alt satırda daha büyük harflerle ”Maide” yazıyodu.Bu kağıdı okurken Allah bana en ufak kızmıyodu aksine bak doğru olanı bu diyodu bunu hissederek okudum.Hala unutamadığım rüyalarımdan biri.Kuran okumayı bilmiyorum. Maide suresini biliyodum ama okumamıştım.Mealinde fal okları kısmına gelince anladım aslında iyice. Hatta geçen gün dikkat ettim Kuran dinlerken.Açıkça kelimesini sıklıkla kullanıyo Allah.Ama fal sadece Maide suresinde geçmiyo.Yoruma bile gerek olmayacak kadar net bir rüyamdı sadece neden Maide.Bunu buraya mı yazmalıydım kararsızım ama bilginiz varsa okumak isterim.

Okudunuz mu?  Rüyada tekbir getirmek

Yorum: Rüyada terzi görmek

Tohat
İlk rüyanda iyiliğe ve güzelliğe olan yatkınlığın ile dini vecibelerini yerine getirme konusundaki yatkınlığın ve isteğine olan işarettir. İkinci rüya salih bir rüyadır. Gösterilen bir işaret ve uyarı olarak adledilir. Buradan çıkaracağın mesaj sana gösterilmiş olan surenin sadece mealine değil tefsirini araştırmaktır. Rüyayı gördüğün zaman ile sıkıntını bağdaştıran bir anlam içeriyor olabilir. Rüyan olumsuz olmamakla birlikte hayra yorulan, dinini araştırıp uygulamaya çalışmak anlamlarına da gelmektedir. Doğrusunu en iyi bilen Allah’tır.

Okudunuz mu?  Rüyada tanıdığımız birinin hacca gittiğini görmek
Bu kategoride yer alan Rüyada takma diş görmek başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Rüyada terzi görmek Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.