Anasayfa
2 Haziran 2021, 15:42
saglik
Yönetici

Afazi tedavisi nasıl yapılır

sinemgungor
Merhaba geçen ay bir tarfik kazası geçirdim sonrasında beyin kanaması ile ilgili ameliyata alındım. Ameliyattan sonra herşey çok iyiydi doktorlar durumumum da gititkçe daha iyi olacağını söylüyorlardı.ancak son bir iki haftadır konuşmalarımda tutukluk başladı. İlk önce fazla önemsemedim ama sonrasında konuşurken kelimeleri yanlış telaffuz etmeye başladım yada kelimeleri karıştırmaya başladım. Mesela tabak yerine tabrak diyip bardak demek isterken de tabak diyorum. Eşim ve ailem doktora gitmemi istediler ama ilk başlarda düzelir diye önemsemedim. Şimdi ise konuşulanları algılamada güçlük çekip konuşma sorunları yaşıyorum.Eşim internetten biraz araştırma yaptı durumumun afazi diye tanımlanan bir rahatsızlık olduğunu söyledi.haftaya doktora gideceğim ama gene de tavsiye almak istiyorum daha önce böyle bir durum yaşayan var mı neler yaptılar acaba. Hatta doktor önerilerine bile açığım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.


Yorum: Afazi tedavisi nasıl yapılır

seyit gazi
selamun aleykum

Allah şifa versin

neden haftayı bekliyorsunuz ki ? ameliyat olduğunuz doktora başvurabilirsiniz sizi dinleyecektir. ameliyatı yapan hoca veya ameliyatın yapıldığı servisin doktorları; ameliyat sonrası hasta takibi, rutin kontroller veya gelişmesi muhtemel arızı durumlar için size yardımcı olacaklardır.


Yorum: Afazi tedavisi nasıl yapılır

seyit gazi
öncelikle geçmiş olsun

konuşma bozuklukları; inme ve travma neticesinde erken dönemde karşılaşılabilecek problemlerdendir. konuşma çeşit çeşit ve derece derece etkilenebilmektedir. yine erken dönemde geçebilmektedir. ayrıca 1 sene içerisinde de yarısına yakını kendiliğinden düzelebilmektedir. tedavisinde konuşma terapilerine dikkat çekilmiştir. eş ve aile ilişkileri olumlu faktörlerden olup, arkadaşlar ve çeşitli aktivitelere de dikkat çekilmiştir. sizin de kendinizi duygusal olarak geri çekmek hatasına düşmemeniz gerekmektedir. zaten olumlu düşünen birisine de benziyorsunuz. şu var ki bu ve benzer şikayeti olan kimselere geçmiş olsun bile desen veya olumlu iki söz söylesen; hak getire artık, bir şeyim yokmuş deyip salıp gidiyorlar. ameliyat olduğunuz birime başvurduğunuz zaman size yardımcı olacaklardır. mutemelen de nörolojiye yönlendireceklerdir. geçmiş olsun tekrar, Allah şifa versin.

Bu kategoride yer alan Balıkla birlikte ayran içilirse zehirlermi? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Afazi tedavisi nasıl yapılır Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.