Anasayfa
13 Mayıs 2022, 22:55
sizden6
Abone

Şafi Mezhebine Göre Adak Orucunu Tutamayan Kişi Ne Yapmalıdır?

Ubeydullah
1-Belirli gün belirlemişse ve o günlerde tutmazsa o kişi ne yapmalıdır?


Yorum: Şafi Mezhebine Göre Adak Orucunu Tutamayan Kişi Ne Yapmalıdır?

arifselim
Öncelikle mümkün mertebe adak adamamalıdır. Adak adamak Allah’ın takdir ettiği hiç bir şeyi asla değiştirmez. Adak adayarak kişi kendisine bir şeyi vacip kılmış olur. Artık yapamadığı bu adağı yerine yemin kefareti ödeyerek tövbe istiğfar edilmelidir.

Bu kategoride yer alan Alkol ve domuz yağı bulunmayan wax/jöle kullanılır mı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Şafi Mezhebine Göre Adak Orucunu Tutamayan Kişi Ne Yapmalıdır? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.