Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:50
missa
Abone

Öğretmenin çocuklara Vurması

Öğretmenin çocuklara Vurması

Kayıtsız Üye
Benim bir tanıdığım biri vardı.(öğretmen) ve çocuklara ders veriyordu. Çocuklar dinlemeyince veya yanlış okuyunca veya dersini yapmadığı için çocukların eline vuruyordu. Böyle bir şey varmı dinimizde ? Bunu yapması caizmidir ?


Yorum: Öğretmenin çocuklara Vurması

seyit gazi
kurallar ve cezalar insanın şahsiyetini eksiltir. ( şehirlilere ve köylülere bakarak bunu görebilirsiniz )
cezaların fazlalığı ise insanı korkaklaştırır. ( bunu da zulme uğrayan insanlara bakarak görebilirsiniz )
insanın ilahi kurallara uyması ise böyle değildir. çünkü bir inanan bu kurallara, imanı neticesinde içinden gelen nedenlerle boyun eğer ve şahsiyeti bunu yadırgamaz. bu durumu tabii görür.

Okudunuz mu?  İşe girmek için yanlış bilgi vermek

Allah rasulü: her kim ilim tahsil etmek için bir yola koyulursa, Allah da onun cennete giden yolunu kolaşlaştıracakdır. melekler kanatlarını ilim talebesi için gererler. yerde ve gökte var olan her şey ilim talebesi için istiğfarda bulunurlar, denizdeki balıklar bile. alimler peygamberlerin varisleridir. peygamberler dinar veya dirhem miras bırakmazlar, ilmi miras olarak bırakırlar. buyurmuştur ki; ilk başta sayılanlar, daha ilim tahsili için yola koyulan kimse için geçerlidir. böyle bir kimseye de nasıl davranılacağı malumdur.

Okudunuz mu?  Bir kaç aydır cinleri görüyorum geceleri yatamıyorum

tabi artık ilim talebinde Allah rızasının gözetilmemesi veya eğitim ve öğretimin hüviyetinin değişmesi, kurumsallaşmak durumunda kalınması, önceleri öğretmenler öğrencilere yeterlilik verirken zamanla bunun batıda kiliseye sonra çeşitli kurumlara, ülkemizde de yök veya çeşitli yapay kurumlara verilmesinin neticesinde; ne öğretmen öğrenci için, ne de öğrenci öğretmen için bir şey ifade etmiyor hale gelmiştir.

Okudunuz mu?  Ölmüş birinin resmine bakmak ona zarar verir mi

bu bahsettiğiniz olayın dini boyutunu konuşmaya da gerek yoktur herhalde.

sonralarında insanlar buna yöneldiği takdirde de ilk paragrafda yazdığım üzere, öğrencilere iki kere vurulmaması ve korkutulmamaları ayrıca tavsiye edilmiştir. sonralarında bilinçsiz veya zorla ilim talebi ve öğretmenin öğrencinin gözünde bir şey ifade etmemesi, öğrencinin de öğretmenin gözünde bir şey ifade etmemesinin neticesinde böyle durumlar ortaya çıkmaktadır. böyle olmadığı takdirde de, umursamaz ve vurdumduymaz boşvermişliklerde ayrıca görülür olmuştur. öğrencilerine bir şey öğretme hevesinde olmayan öğretmenlerde çoktur.

Bu kategoride yer alan Altında Yahya Yazan Ayakkabı Giymek Caiz Mi? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Akrostiş Şiir
Forum Duası Copyright © 2007-2023
Gizlilik Politikası İletişim

Öğretmenin çocuklara Vurması Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.