Anasayfa
8 Mayıs 2021, 4:45
Gusul
Yönetici


Şehvetlendiğini Hissetmek

Kayıtsız Üye
Merhabalar. Biliyorum benzer soru çok var ama lütfen kestirip atmadan net bir cevap verin. Düşünmekten bir şeye odaklanamıyorum

Hiç aklımda yokken bile özel bölgemde bir şehvet, tatlı bir his, gıdıklanma gibi tam anlatamadığım bir his oluyor.
Misal sabah arabayla gelirken hiç aklımda yokken oldu , araba sarstıkça panikleyip daha fena hissettim kendimi.
Normal otursam, namaz kılsam, yürüsem, spor yapsam her zaman olabiliyor beklemediğim anda. Çekilmez oldu artık ne yapacağımı şaşırdım.Bu zaten gusül abdestinde de oluyor özel bölge temizliğinde.

Panik atağım yüzünden gusül abdestini zor alıyorum.

Bu yaşadığım durum tekrar tekrar gusül almamı gerektirir mi? Yoksa vesvese mi? yoksa tedavi bir şey mi olmam gerek jinekolojide?
Araştırdığıma göre hayalet orgazm diye bir şey varmış öyle midir diye takıldı aklıma.Haliyle ya cunupsam diye dua etmekten, namaz kılmaktan korkuyorum. Cevaplarsanız çok sevinirim , şimdiden teşekkürler


Yorum: Şehvetlendiğini Hissetmek

Omer Faruk
Sevgili kardeşim,Bu durum genellikle kızlarda/kadınlarda olur. Bu ve benzeri durumlar için Allah Felak ve Nas suresini indirmiştir. Yalnız okuyup üfleyesiniz diye değil, yanlış anlaşılmasın. Bu iki suresinin içeriğini okuduğunuzda şeytanın vesvese verdiğini bundan Allah’a sığınmanız gerektiğini söyler.

Bir kadın cinsel organına dokunup istimna/mastürbasyon yapmadıkça gusül abdesti alması gerekmez. Bu duygular gayet fıtri (doğal) duygulardır. Allah bu duyguları vermeseydi karşı cinsi nasıl arzular, nasıl evlenmeyi isterdik ki?

.

İslam bu duyguyu bastırmak için değil YÖNETMEK için yol gösterir. Mesela nikahsız ilişki yasaktır, zina yasaktır, açılıp saçılıp cinsel cazibeyi karşı cinsi yoldan çıkaracak şekilde kullanma yasaktır. Mastürbasyon konusu ise bunlardan ayrı daha özel bir konudur. Bu konuda forumda arama yaptırırsanız geniş bilgi elde edebilirsiniz.

Ancak sizin sorunuza öz cevap vermek gerekirse, İslam’da gusül şartlarına göre HAYALET ORGAZM diye bir şey yoktur. Ergenlikte ve belki ileri yaşlara kadar bazı kadınlarda bu durum mümkündür. Bunun için ilgini dağıtacak uğraşlara yönelmelisin. Cinsel sapma, içki, sigara, bir şeyin bağımlısı olmak genellikle boşluktan kaynaklanır.Allah kendinin hududunu/sınırını düşünüp müslümanca yaşamayı isteyen senin gibi gençlerimizi korusun.

Selametle kal kardeşim…
Yorum: Şehvetlendiğini Hissetmek

Kayıtsız Üye
Cevabınız için çok teşekkür ederim.Rahatladım.

Bundan sonra uzerinde durmam bu konunun o zaman.


Yorum: Şehvetlendiğini Hissetmek

Kayıtsız Üye
Ben bir şey soracağım bugün uyurken çok titredim ve kasıldım ihtilam diyeceksiniz ama değil çünkü cinsellikle alakalı bir rüya görmedim cinsel ilişkide görmedim hocam titredim ve kasıldım orgazm da yaşadığım gibi neyin nesiydi bilmiyorum hocam bayanım normal mi gusül abdesti almalı mıyım uyandığımda bir sıvı görmedim kupkuru hiç sıvı yok mezi bile görmedim çoğu alimler önce mezi sonra meni gelir diyorlar hiç bir sıvı görmedim hocam ama avret mahalimden titreme ve kasılma yaşadım ne yapmam lazım hocam ?


Omer Faruk
Yanılmışsın kardeşim. Bu orgazm değil, gusül almana da gerek yok. Cinsel organa dokunmadan, temas etmeden, her hangi bir nesne ile müdahele etmeden orgazm olunmaz. Gelen sıvı ise meni değil mezidir. Bu da yalnızca abdesti gerektirir, guslü gerektirmez.


muvaffak
Cinsel içerikli bir rüya görmediyseniz ve uyandığınızda ıslaklığa dair herhangi bir emare yoksa gusül almanız gerekmez. Islaklığın olmaması meninin gelmediğini gösterir.


Kayıtsız Üye
Peki hocam bir şey daha soracağım nas suresi demişsiniz ben gusül abdesti alıyorum ve çok fazla etkileniyorum o su avret mahalime değince haz alıyorum ve otururken yatarken kasılıyorum şehvet gibi aynı orgazm gibi sonra nas suresini okuyunca şehvet kesiliyor ama nas suresini sürekli okuyunca kesiliyor yani sürekli okumam lazım hiç durmadan banyoda içimden nas suresini okuyorum şehvet olmuyor su avret mahalime değince etkilenme olmuyor çünkü nas suresini okuyorum şehvet kesiliyor bir anda sizce şeytanın işi mi hocam bu durumdan tamamen kurtulmak için ne yapabilirim yani nas suresini okumak lazım elbette ama sürekli okuyunca hiç ara vermeden o zaman şehvet kesiliyor haz bile almıyorum ne yapmam lazım benim derdim şehveti engellemek hocam gusül alırken sürekli haz alıyorum Sudan orgazm oluyorum ve banyodan çıktıktan sonra otururken yatarken de hatta namaz kılırkende hocam kasılıyorum şehvet oluşuyor sürekli nas suresini okuduğum zaman şehvet kesiliyor bu şeytanın işi mi şeytan mı şehvet veriyor hocam bu durumda nasıl davranacağım ?


Omer Faruk
Güzel kardeşim,

Ben zaten orada Felak ve Nas suresini tavsiye ederken, okuyup üflemek için değil "vesvese"nin kaynağını anlamanız için söyledim. Banyoda eğer cinsel organınıza su değmesi sizi tahrik ediyorsa banyo sonuna kadar iç çamaşırınızı çıkarmayın. En son aşamada o bölgenizi de temizleyerek banyonuzu tamamlayın. İşte bu hareket şeytanın vesvesesinden kurtulmanız için bir yöntemdir. Zaten sure de Allah’a sığınarak bu vesveselerden kurtulacağımızı söylüyor.

Eğer bir müslüman genç kız/erkek şehvetinin kendisini zinaya götüreceğini hissediyorsa o zaman istimna/mastürbasyon yapması caiz olur. Ancak bu durumda pornografi ya da başka görsel ürünlerin alışkanlık haline getirilmemesi gerekir. Mümkün olan en kısa sürede bu ihtiyaç giderilip gerçek hayata dönülmeli. Ve aynı şekilde çok zorda kalmadıkça bu yola başvurmamaya gayret edilmelidir.

Allah bu ihtiyacınızı helal yoldan, salih bir insanla evlenerek gidermeyi nasip etsin.


Kayıtsız Üye
Ömer Faruk hocam yani nas süresini okuyorum demek ki vesvese o zaman değil mi ? ben son 2-3 gündür gusülden yani banyodan çıkınca kurulana kadar şehvetleniyorum kasılıyorum ve vesvese oluşuyor tekrar banyoya giriyorum ama içimden nas suresini okuyunca şehvet kesilyor vesvesede kesiliyor bu nedir hocam ben bunu anlayamadım şeytan mı uğraşıyor benimle vesvese verdirmeye mi çalışıyor hocam yardımcı olur musunuz yani nas süresi vesvese için çok kuvvetli onu okuyunca şehvette hissetmiyorum vesvese de gelmiyor ama nas suresini okumayınca kasılıyorum şehvetleniyorum bu yüzden de tekrar gusül için banyoya giriyorum bana yardımcı olur musunuz şeytanın işi değil mi vesvese verdirip gusüle girmemi istiyor ?


Namaz esnasinda aklima cinsellik geliyor haz aliyorum gusül gider mi, Avret yerinin gidiklanmasi gusül gider mi

Bu kategoride yer alan Pis Su İle Gusül Abdesti Alınır Mı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Şehvetlendiğini Hissetmek Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.