Anasayfa
8 Mayıs 2021, 23:02
saglik
Yönetici

Su İçmenin önemi

Turkey 2023
DİKKAT!.
SU İÇMENİN ÖNEMİ.
Bilhassa kış aylarında susama, su içme hissi neredeyse yok gibi oluyor.Oysa vücudun suya ihtiyacı vardır.Susuzluktan en çok etkilenen organımız böbreklerdir.Böbrekler susuz kalınca böbrek ve mesane taşı oluşturmaktadır.Eğer, çok az su içmeye devam edilirse 1 yıl içinde böbrekler çürümeye başlar, işlevini iyice yitirir.Böbrekler işlevini yitirdiği zaman vücut da bir takım ödemler, idrar yanmaları, kanlı işemeler,prostat bezi büyümesi, karaciğer iltihapı, beyin damarları tıkanıklığı, şeker hastalığı, kalp sektesi veya enfaktüs, baş ağrıları, migren,kan pıhtılaşması, hazımsızlık, mide asitlerinin fazlalığı, kötü kolestrol,kansızlık,halsizlik ve yorgunluk gibi hastalıkları beraberinde getirmektedir.
Normal olarak su içildiginde bu hastalıklara yakalanma durumu çok azdır.Su, sadece böbrekler için değil, diğer organlar içinde çok önemlidir.
Yetişkin ve sağlam bir insan, kışın ortalama 1,5 2 litre; yazın ise 2,5 veya 3 litre su içmek zorundadır.
İnsan, yaşlandıkça su içme hissiyatı azalmaktadır.Sizler, ister susayın, isterseniz susamayın; Her gün mutlaka su içmeyi ihmal etmeyiniz.Suyun yerini hiçbir içecek tutmaz.Kendi kendimizi aldatmayalım..
SU İÇMEK BİR CANDIR, HAYATTIR.KESİNLİKLE BU BÜYÜK NİMETİ İHMAL ETMEYİNİZ.

Bu kategoride yer alan İÇMEYELİM SİGARA ! (Sağlıkla ilgili Şiir) Yazan: ÜSTÜNBAŞ başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Su İçmenin önemi Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.