Anasayfa
6 Ağustos 2021, 23:55
Zikir
Yönetici


Hayvanların Allah’ı Zikretmesi

LeoparGS
Hayvanların Allah’ı Zikretmesi

Üstad, hayvanların lisan-ı halleriyle tesbih ve zikirlerinin, kelimesiz ve harfsiz olduğuna işaret edip kedilerin mırmırları için, ‘Ya Rahim’ dediğinden bahsediyor.
Kedilerin rahat bir ortamı bulduklarında, diğer hayvanlar gibi durmayıp, bir kenara çekilerek mırmır etmelerinin sırrı, zannediyorum henüz bütün teferruatıyla keşfedilmiş değil. Kim bilir belki de Cenab-ı Hak böyle bir zikri kedilere tahsis etmiştir. İhtimal, diğer hayvanlar da dinlense onların da kendilerine göre bir zikirlerinin olduğu belirlenebilir. Zira nasıl ki insan, esmâ-i ilâhînin çoğunu câmî bir aynadır. Aynen bunun gibi, hayvanlar da Cenab-ı Hakk’ın bir veya birkaç ismine mazhar bulunmaları itibarıyla, her bir hayvan nev’inin, mazhar olduğu bazı isimleri, hususi şiveleri ve kendilerine mahsus sesleriyle zikretmiş olabilirler.Fethullah Gülen


Cevap: Hayvanların Allah’ı Zikretmesi

nurya
hayvanların zikirlerini bende nette öğrendim ne güzel maşaALLAH


rüyada hayvanların zikretmesi, rüyada hayvanın Allah demesiBu kategoride yer alan Ahir Zaman Alametleri Bir Bütündür başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Hayvanların Allah’ı Zikretmesi Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.