Anasayfa
7 Mayıs 2021, 5:40
Atasozleri
Abone

Tırnağın varsa başını kaşı atasözünün anlamı

Tırnağın varsa başını kaşı atasözünün anlamı

Hoca
Tırnağın varsa başını kaşı.
Kendi bilgi, beceri ve imkânın varsa, bunlara da güveniyorsan bir işe giriş; yoksa vaz geç. Bil ki, kimseden kimseye hayır yoktur; başkalarından kolay kolay yardım da gelmez, gelse de pek bir işe yaramaz.


Cevap: Tırnağın varsa başını kaşı atasözünün anlamı

GÖKŞİN
Kimsenin kimseye faydası dokunmayan bir toplumda yaşıyoruz.Bu nedenle bizim için en büyük yardımcımız gene kendimizdir.Bu nedenle kişiler kendi imkanları ölçüsünde her işini kendisi yapmalıdır.

Okudunuz mu?  Söz gümüşse, sükût altındır atasözünün anlamı

tırnağın varsa başını kaşı hikayesi, tırnağın varsa başını kaşı atasözünün anlamı, tırnağın varsa başını kaşı

Bu kategoride yer alan Sağ elinin verdiğini sol elin görmesin atasözünün anlamı başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Tırnağın varsa başını kaşı atasözünün anlamı Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.