Anasayfa
6 Ağustos 2021, 23:55
Zikir
Yönetici


Tefekkür nasıl yapılır?

Hesna
İlme çok önem verin!.. Kur’an’ı öğrenin, hadisi öğrenin, dinimizi öğrenin!..

Ama, bizim metodumuz sabır ve sevgi metodudur. Meşakkati vardır, sıkıntısı vardır bu yolun…Hizmetin dertleri vardır.

Sabrederiz, uykusuz kalırız, aç kalırız, yaralanırız, parasız kalırız…

Para vermemiz gerekebilir, çok koşturmamız gerekebilir, terlememiz gerekebilir…Sabredeceğiz ve hizmetimizi severek yapacağız.
Pr.Dr.M.Esat COŞAN (K.S.)


Cevap: Tefekkür nasil yapilir?

Hesna
Amin sizdende kardeşim
Tefekkür nasıl yapılır

zeze
selamun aleykum hocam 1 saat tefekkur 1 yil nafile ibadet yerine gecerya hani tefekkur yalnizca varolusu dusunmek midir yani dogaya bakip düşünmek midir mesela Allahi dusunmek olunce ona kavusacagini düşünmek gunahlarini düşünmek ve kalbi dinlendirmek tefekkur değil midir Allah razi olsun


Yorum: Tefekkür nasıl yapılır

Medina
Kelime Anlamı
Düşünme, Fikretme, Akil Erdirme; Bir Konuda Kişinin Kendi Kendine Değerlendirmede Bulunmasi.Mesela aynaya bak 😉 Sonra deki kendi kendine, subhanAllah Allah nasil yaratmis böyle. 😉


arifselim
Allah’ın zatı üzerinde düşünmek dışında bütün bir aleme ibret nazarı ile bakılabilir, ahiret ve ahirete dair her türlü haber düşünülebilir ve tefekkür edilebilir. Bunlar caizdir.Allah’ın yarattıklarını / sanatını düşünün, Onun Zatını düşünmeyin anlamına gelen hadisler vardır. (bk. Acluni; Keşfu’l-Hafa, I/357-358, 449)


zeze
tamam hocam gunahlari dusunup dertlenmekte tefekkur mu
mumsema
Günahları düşünüp üzülmek muhasebedir tefekkür Allahın kudretini azametini düşünmektir.


tefekkür nasıl yapılır, ölüm tefekkürü nasıl yapılır, Dinimizi iyi öğrenin

Bu kategoride yer alan Evrende ki en büyük ziyan, sorgulama yeteneğini kaybetmiş "BEYİN"dir. başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Tefekkür nasıl yapılır? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.