Anasayfa
8 Mayıs 2021, 22:53
sizden05
Abone

Hz ömerin Yanındaki Boşluğa Hz Isa Gömülecektir Peki Hz Isa Nasıl Gömülecektir?

omer17788
Hz. Muhammed(sav) ın şu Bulunduğu Hücre’i Saadette, Hz. Muhammedin Omuz Hizasında Hz. Ebubekir, Hz Ebubekirin Omuz Hizasında Da Hz ömer Bulunuyor. Hz ömer In Yanındaki Boşluğa Da Hz. Isa Gömülecektir. Peki Hz Isa Nasıl Gömülecektir. Daha Doğrusu Hangi Hizaya Gömülecekti. Hz ömerin Omzu Hizasındamı Yoksa Hz. ömerin Daha Yukarısına Mı…………

Okudunuz mu?  Bunlar gusule engel midir

Cevap: Hz ömerin Yanındaki Boşluğa Hz Isa Gömülecektir Peki Hz Isa Nasıl Gömülecektir?

Hoca
Hz. İsa, Peygamberimiz (sav)’in kabri yanına defnedilecektir

"İsa (as) yeryüzüne inecek, evlenecek çoluk çocuk sahibi olup, kırk beş sene yaşayacak, sonra ölecek, benimle aynı kabire gömülecek, sonra ben ve İsa aynı kabirden Ebu Bekir ile Ömer arasından kalkacağız!" (Kıyamet Alametleri, s. 246-247)
Hz. İsa, yeryüzünde iken evlenecek ve bir çocuğu olacaktır. Ölünce, Müslümanlar onun namazını kıldıktan sonra Ravza-i Mutahhare’ye defnedeceklerdir. (El-Kavlu’l Muhtasar Fi Alamatil Mehdiyy-il Muntazar, s. 65)
Muhakkak ki, Meryem oğlu İsa yeryüzüne indiği zaman evlenecek, çocuğu olacak, yeryüzünde 45 yıl kalacaktır. (Miskatü-l Meşabih, 3/47)
Hazreti İsa yeryüzünde kırk sene yaşadıktan sonra vefat edecektir. Müslümanlar onun cenaze namazını kılarak defnedecekler. (Ölüm-Kıyamet-Ahiret ve Ahirzaman Alametleri, s. 498-499)
İbn-i Cevzi’nin Abdullah bin Ömer (r.a.)’dan merfu’an naklettiği bir rivayette şöyle buyurulmaktadır: "İsa (as) yeryüzüne inecek, evlenecek, çoluk çocuk sahibi olup kırk beş sene yaşayacak sonra ölecek, benimle aynı kabire gömülecek, sonra ben ve İsa aynı kabirden Ebu Bekr ile Ömer arasından kalkacağız." (İmam Suyuti, Kıyamet Alametleri, Ölüm ve Diriliş, s. 1699, s. 185)

Okudunuz mu?  Uyurken rüya gördüğümü hatırlıyorum fakat çamaşırımda ıslaklık göremedim bu durumda

hz isa nereye gömülecek

Bu kategoride yer alan Cemaate namaz kıldırırken yanlışıkla güldüm başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Hz ömerin Yanındaki Boşluğa Hz Isa Gömülecektir Peki Hz Isa Nasıl Gömülecektir? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.