Anasayfa
8 Mayıs 2021, 22:30
Namazlar
Yönetici

İftiraş ve müteverrik nasıl yapılır. Namazda son oturuşta oturuş şeklleri

Kayıtsız Üye
iftiraş nasıl yapılır. Namazda son oturuşta oturuş şekli resimli


Cevap: iftiraş ve müteverrik nasıl yapılır. Namazda son oturuşta oturuş şeklleri

Hoca
İlk celse’de iftiraş, son celse’de de teverruk yapmak sünnettir.

Teverruk, namaz kılan kişinin sol kalçası üzerine oturup sağ ayağını dikmesi, sol ayağını da sağ ayağı altından çıkararak oturmasıdır. Teverruk un kökü olan verk, bacak demektir.

İftiraş ve müteverrik nasıl yapılır. Namazda son oturuşta oturuş şeklleri

İftiraş ise namaz kılan kişinin sağ ayağını dikip sol ayağı üzerine oturmasıdır.Ebu Humeydî es-Saidî şöyle rivayet ediyor: ‘Ben Hz. Peygamber’in namaz kılışını hepinizden daha iyi hatırlıyorum’ dedikten sonra şöyle devam etti: ‘H[B]z. Peygamber ikinci rekâtın sonunda sağ ayağını dikip sol ayağı üzerine otururdu. Son oturuşta ise sol ayağını sağ ayağının altından çıkarıp sağ ayağını da dikerek makatı üzerine otururdu.

İftiraş ve müteverrik nasıl yapılır. Namazda son oturuşta oturuş şeklleri


iftiraş, iftiraş nedir, muteverrik sozluk

Bu kategoride yer alan Kadın namaz hareketleri başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

İftiraş ve müteverrik nasıl yapılır. Namazda son oturuşta oturuş şeklleri Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.