Anasayfa
7 Mayıs 2021, 13:41
Sure Ayet
Yönetici


Hz Musa ile ilgili Ayetler

Kayıtsız Üye
Hz Musa ile ilgili Ayetlere ihtiyacım var bana Hz Musa hakkında kurandan ayetler yazar mısınız ?


Cevap: Hz Musa ile ilgili Ayetler

İsrâ
buyur kardes tikla >>> forumduasi.com/kuran-arapca-turkce-meal/10632-hz-musa-a-s-hakkinda-ayetler.htmlhttps://www.forumduasi.com/kuran-arapca-turkce-meal/10632-hz-musa-a-s-hakkinda-ayetler.htmlMusa aleyhisselam ile ilgili ayeti kerimeler

46. Sure (Ahkâf Suresi), 30. Ayet
Dediler ki: "Ey kavmimiz! Şüphesiz biz, Mûsâ’dan sonra indirilen, kendinden önceki kitapları doğrulayan, gerçeğe ve doğru yola ileten bir kitap dinledik."

51. Sure (Zâriyât Suresi), 38. Ayet
Mûsâ kıssasında da ibret vardır. Hani biz onu açık bir delil ile Firavun’a göndermiştik.53. Sure (Necm Suresi), 36. Ayet
Yoksa, Mûsâ’nın ve Allah’ın emirlerini bütünüyle yerine getiren İbrahim’in sahifelerindeki şu hakikatler kendisine haber verilmedi mi?

79. Sure (Naziât Suresi), 15. Ayet
(Ey Muhammed!) Mûsâ’nın haberi sana geldi mi?87. Sure (A’lâ Suresi), 18. Ayet
Şüphesiz bu hükümler ilk sayfalarda, İbrahim ve Mûsâ’nın sayfalarında da vardır.


Cevap: Hz Musa ile ilgili Ayetler

Hoca
Hazreti Musa Peygamber ile ilgili ayetler
Musa as hakkında ayet mealleri37. Sure (Sâffât Suresi), 114. Ayet
Andolsun, biz Mûsâ’ya ve Hârûn’a da lütufta bulunduk.

37. Sure (Sâffât Suresi), 120. Ayet
Mûsâ’ya ve Hârûn’a selam olsun.40. Sure (Mü’min Suresi), 23. Ayet
Andolsun ki biz Mûsâ’yı mucizelerimizle ve apaçık bir delille Firavun’a, Hâmân’a ve Kârûn’a gönderdik. Onlar ise; "Bu çok yalancı bir sihirbazdır" dediler.

40. Sure (Mü’min Suresi), 26. Ayet
Firavun dedi ki: "Bırakın beni Mûsâ’yı öldüreyim. (Faydası olacaksa) Rabbini yardıma çağırsın! Çünkü ben onun, dininizi değiştireceğinden, yahut yeryüzünde bozgunculuk çıkaracağından korkuyorum."40. Sure (Mü’min Suresi), 27. Ayet
Mûsâ da, "Ben hesap gününe inanmayan her kibirliden, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah’a sığınırım" dedi.

40. Sure (Mü’min Suresi), 53. Ayet
Andolsun, biz Mûsâ’ya hidayet verdik. İsrailoğulları’na da, akıl sahipleri için bir öğüt ve doğruluk rehberi olarak o kitabı (Tevrat’ı) miras bıraktık.

41. Sure (Fussilet Suresi), 45. Ayet
Andolsun! Biz Mûsâ’ya Kitab’ı (Tevrat’ı) vermiştik de, onda ayrılığa düşmüşlerdi. Eğer (azabın ertelenmesi ile ilgili olarak ezelde) Rabbinden bir söz geçmiş olmasaydı, aralarında derhal hüküm verilirdi. Şüphesiz onlar Kur’an hakkında derin bir şüphe içindedirler.

42. Sure (Şûrâ Suresi), 13. Ayet
"Dini dosdoğru tutun ve onda ayrılığa düşmeyin!" diye Nûh’a emrettiğini, sana vahyettiğini, İbrâhim’e, Mûsâ’ya ve İsâ’ya emrettiğini size de din kıldı. Fakat senin kendilerini çağırdığın şey (İslam dini), Allah’a ortak koşanlara ağır geldi. Allah ona dilediğini seçer. İçtenlikle kendine yönelenleri de ona ulaştırır.

43. Sure (Zuhruf Suresi), 46. Ayet
Andolsun, biz Mûsâ’yı mucizelerimizle Firavun’a ve ileri gelen adamlarına göndermiştik de o, "Şüphesiz ben âlemlerin Rabbinin elçisiyim" demişti.

46. Sure (Ahkâf Suresi), 12. Ayet
Bundan önce bir rehber ve bir rahmet olarak Mûsâ’nın kitabı da vardı. Bu ise, onu doğrulayan ve zulmedenleri uyarmak, iyilik yapanlara müjde olmak üzere Arap diliyle indirilmiş bir kitaptır.


hz musa ile ilgili ayetler, hz musa ile ilgili ayetler arapça, hz musa ile ilgili ayetler arapcq

Bu kategoride yer alan Zikir ile ilgili ayetler başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! 2021-2022 Ders ve Çalışma Kitapları TIKLA!
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Hz Musa ile ilgili Ayetler Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.