Git 124 Son
 1. 1
  İnanc Üye
  İnanc
  Üye

  Üye No: 93990
  Mesaj Sayısı: 1,036
  Tecrübe Puanı: 11
  Yer: Yalan Dünyada Bir Yer.

  Mastürbasyonun Zararları ve Kurtulma Yöntemi..


  Bu illet özellikle benim gibi genç kardeşlerimin en büyük problemlerimden biri.Kendi tecrübelerimden yararlanarak bunu bırakmak için sizlere de tavsiyeler vermek istiyorum.Bu tavsiyelerin birçoğu daha önceki mesajlarda yazılmış ama ne kadar sık okunursa o kadar akılda kalıcı olur.

  1-Kararlılık

  Öncelikle kesin bir iradeyle bu illeti bırakmaya karar vermek gerekir.”İşini yarına bırakan helak oldu.” hadisini dikkate alarak bu işi hemen şuandan itibaren bırakmaya tekrar bu günahı işlememeye niyet etmek gerekir.

  2-Haramlardan Korunmak

  Kalbimizi bir kap olarak düşünürsek 5 duyu organımızda bu kaba açılan kanallardır.Eğer harama bakar,şehveti arttıran müzik v.s dinlersek kabımızı kirletmiş oluruz. “İnsanda bir organ vardır. Eğer o sağlıklı ise bütün vücut sağlıklı olur; eğer o bozulursa bütün vücut bozulur. Dikkat edin! O, kalptir.”Bu yüzden gözlerimizi haramdan sakınmamız ve mümkün olduğunca müzikten dinlemekten kaçınmamız gerekiyor.Eğer müziksiz yapamam diyorsanız ney,klasik müzik yada ilahi dinlemeyi tercih etmeliyiz.Tabi en iyisi beğendiğimiz bir hafızın sesinden Kuran-ı Kerim dinlemektir.Ben özellikle Nasser El-Qatami ve Ebubekir Şatiri dinliyorum,sizede denemenizi öneririm.Youtube da Fussilet Kuran Merkezi adlı kanalda birkaç farklı hafızın dilinden Kuran dinleyip aynı zamanda ekranda meali okuyabilirsiniz.

  Kulaktan ziyade gözü harama bakmak daha önemlidir.”Bakış şeytanın oklarından zehirli bir oktur.”Yolda başımızı eğerek yürümeliyiz,bu hem gözü haramdan korumamıza hem de zihnimizi gereksiz düşüncelerden korumamıza yardımcı olup anı yaşamamızı sağlar.İnternette porno sitelerini engelleyerek zayıf anımızda tekrar bu sitelere bakmayı zorlaştırabiliriz.Eğer instagram v.s tarzı sitelerden milletin fotoğraflarına bakıyorsanız bu siteleride engelleyin.

  3-İbadet

  5 vakit namaz en güvenli kalemizdir.Namaz hem bedenimizi sakinleştirir hemde Allah’ı hatırlamamıza yardımcı olur.Ayrıca namaz vakti geldiğinde cünub olup tekrar duş almaya üşeneceğiniz için mastürbasyondan uzak durmanıza faydalı olur.Boş vakitlerinizi zikirle,Kuran okumayla,ilim öğrenmekle veya varsa kaza namazlarınızı kılarak geçirmelisiniz.Bu sayede şeytan aklımıza mastürbasyonu daha az getirir.

  Yemek yeme miktarını zarureti aşmayacak şekilde yemelisiniz.Hatta bu illeti bırakmaya karar verdikten sonraki ayı tamamen oruç tutarak geçirmekte yarar var çünkü bu ay en çok zorlanılan aydır.Bu ilk ayı oruçlu geçirdikten sonra ise birer gün arayla yada haftada 1-2 gün oruç tutulmalı.

  Ne zaman kontrolümüzü kaybedip bu günaha düşme tehlikesiyle karşılaşırsak kendinize şu soruyu sorun:Eğer annem babam veya herhangi biri şuan yanımda olsaydı mastürbasyon yapabilirmiydim.Eğer cevabınız hayırsa Allah’ın şuan sizi izlediğini unutmayın.

  Kendinize günlük bir program yapın,boş vakitlerinizi ibadet ve ilim öğrenmekle geçirin.Sadece mastürbasyonu değil diğer günahlarıda aynı ciddiyetle terketmeye çalışın.Eğer diğer günahları bırakmazsanız nefsiniz kuvvetlenir ve şeytan sizi umutsuzluğa sürükler,daha sonra nasıl olsa çok günahım var bunuda ekliyim ne olacak gibi vesveseler verir.

  4-Arkadaşlık

  İyi arkadaşlar edinmek diğer bir önemli husus.”Kişi arkadaşının dini üzeredir.” hadisini hatırlayalım.Eğer sürekli sizi günaha teşvik eden bir ortamınız varsa günahlardan uzak durmak imkansız gibi bir şey.Yanınızda karı kız muhabbeti etmelerine izin vermeyin,eğer engelleyemiyorsanız uzaklaşın.Kızlarla aranıza mesafe koyun,fazla samimi olmayın.Ve ahlaklı arkadaşlar edinin.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  -zombi- (Cezalı)
  -zombi-
  (Cezalı)

  Üye No: 97290
  Mesaj Sayısı: 27
  Tecrübe Puanı: 0

  Cevap: Mastürbasyonun Zararları ve Kurtulma Yöntemi..


  Mastürbasyonun Zararları

  1- Uzmanlar asiri mastürbasyon düskünlerinde üzüntü, dalginlik ve asagilik duygusu meydana geldigini ve her mastürbasyondan sonra umumiyetle bir pismanlik ve ruh sikintisinin kendini gösterdigini ifade etmislerdir.

  2- Mastürbasyon aliskanligi, bir kisim sinir bozukluklarina yol açar. Fazla sinirlenmeler, el ve kol titremesi, bas dönmesi, uykusuzluk, kalça ve bacaklarda dermansizlik, yorgunluk hâsil olur.

  3- Fazla mastürbasyon, hafiza zayifligi, dikkatsizlik ve unutkanlik yapar. Buna düskün kimselerin, bir seyi ezberlemeleri güçlesir. Ezberlediklerini de çabuk unuturlar. Bir konuyu okurken, bütün dikkatlerini toplayamazlar. Dikkat daginikligi meydana gelir. Okuduklarini da kolay anlayamazlar. Bediüzzaman Hazretleri de su ifadeleriyle bu duruma isaret etmistir: “Ehl-i Islâm da nazar-i haram ziyadelestikçe, hevesât-i nefsâniye (Müslümanlar arasinda harama bakma arttikça cinsî duygular) heyecana gelip vücudunda sû-i istimalât ile israfa girer. Haftada birkaç defa gusle mecbur olup, ondan, tibben kuvve-i hafizaya (hafiza gücüne) zaaf gelir.
  Evet, bu asirda açik saçiklik yüzünden, husûsan bu memâlik-i harrede (sicak iklimlerde) o sû-i nazardan, sû-i istimalât, umumî bir unutkanlik hastaligini netice vermeye basliyor. Herkes, cüz'i-küllî o sekvadadir.” (Bediüzzaman, Kastamonu Lahikasi, s. 92)

  4- Mastürbasyon, insani ölçüsüzlüge sevk eder. Aslinda mastürbasyon insani tatmin etmez; doygunluk ve rahatlik meydana getirmez. Insanin cinsi zevk ve hislerini tatmin edilmemis birakarak, daha fazla tahrik eder, azdirir. Bundan dolayidir ki mastürbasyona devam edenlerin, bu arzulari gittikçe siddetlenerek bu isi fazla ileri götürürler. Bu da zarari arttirir.

  5- Mastürbasyon, dogrudan dogruya hastalik yapici degil ise de, dolayisiyla buna sebep olur. Çünkü ölçüsüz mastürbasyonlarla, vücut kuvvetten düserek bünyedeki kan tabii kudretini kaybettiginden, bazi rahatsizlik ve hastaliklara yol açar.

  6- Mastürbasyon mübtelâlari, evliliklerinde de problem yasarlar. Evlendikten sonraki cinsî münasebetten gereken zevki alamazlar. Aslinda mastürbasyondan alacaklari zevk cimadan hâsil olan zevkin yaninda çok küçük kalmasina mukabil, ailevî mübaseretleri onlari tatmin etmez. Bu da aile içi mutsuzluga sebep olur, eslerin birbirinden sogumasini netice verir.

  7- Mastürbasyon aliskanligi, bel gevsekligine (erken bosalmaya ve idrar yollari da dâhil olmak üzere diger rahatsizliklara) yol açar.

  Mastürbasyondan Kurtulmanın Yolları

  1- Sartlar müsait oldugunda vakit kaybetmeden evlenmek. Nitekim Allah Resulü (s.a.s): “Ey gençler toplulugu, sizden evlenmeye gücü yeten evlensin. Çünkü evlilik gözü harama bakmaktan son derece önleyici, iffeti de en iyi koruyucudur. Evlenme masrafina gücü yetmeyen kimse de oruç tutsun. Çünkü oruç. Kuvvetli bir sehvet kincidir.” (Ibni Mâce, Nikâh 1) buyurmustur.

  2- Evlenmeye gücü yetmeyenlerin oruç tutmasi. Yukaridaki hadis bu hususa da isaret etmektedir.

  3- Sehevî hisleri galeyana getirecek yayinlardan, televizyon programlarindan veya bilgisayardan uzak durmak. Çünkü göz ne ile mesgul olursa kalp ve kafa da bunun üzerinde îmâl-i fikr edecektir. Gözüne devamli haram manzaralar giren bir kimsenin iffetini muhafaza edebilmesi ve istimnadan hatta zinadan uzak kalabilmesi zordur.

  4- Gözümüzü haram manzaralardan koruma adina ihtiyaç olmadikça çarsi pazarda dolasmamak.

  5- Mümkün oldugu kadar vaktini bos geçirmeyerek, faydali islerle mesgul olmak. Çünkü seytanin en çok ugrastigi ve sehevî hislerini kamçilayarak agina düsürdügü kimseler bos ve aylak olanlardir. Çünkü insan bir isle mesgul olmadiginda hayal ve düsünce kendine bir mesgale bulacak ve seytan ve nefis faktörünün de isin içine girmesiyle kisi hiç farkina varmadan kendini günah deryasinin içine yelken açmis bir halde bulacaktir. Iste bu noktada anne babalara da önemli bir vazife düsmektedir. Özellikle yeni ergenlik çagina girmis çocuklarin uzun süre yalniz baslarina vakit geçirmelerine mani olmalari gerekmektedir.

  6- Karakteri saglam ve ahlaki düzgün arkadaslar edinmek. Birçok kimseyi kötü aliskanliklara iten sey kötü arkadastir. Peygamber Efendimiz de “Kisi arkadasinin dini üzerinedir. O halde sizden birisi kiminle arkadaslik yaptigina dikkat etsin” buyurmustur.

  7- Sportif faaliyetlere devam etme, alinan gidalara karsi hassasiyet, dar pantolon giymeme, kasik tüylerinin tirasini zamaninda yapma gibi seyler de basvurulabilecek tedbirler arasindadir
  . 3. 3
  İsmailAbi Üye
  İsmailAbi
  Üye

  Üye No: 98294
  Mesaj Sayısı: 152
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Mastürbasyonun Zararları ve Kurtulma Yöntemi..


  Kurtuldum ben bundan şükürler olsun 2 aydır yapmıyorum ve nefsimin aş evi kalbim değil.


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Mastürbasyonun Zararları ve Kurtulma Yöntemi..


  Dua edin kardeşler bizlere de biz ve gençliğimız de kurtulalim inşallah .

  Yaa arkadaşlar kurtulmak istiyorum kurtulamıyorum haftada bir kez bazen 10 günde yapıyorum


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  ben evli olduğum halde kurtulamıyorum. işim gereği bilgisayar ile haşır neşirim mecbur yani. o da aklımı zihnimi karıştırıyor. bu iş için bir ilaç yok mu. Bazı egzersiz ve sakinleştiriciler olduğunu duymuştum.


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  arkadaşlar ALLAH rızası için dua edin bir 14 gün bir 21 gün çekmedim ama tekrar başladım ne olursunuz dua edin inşallah bu tuzakta olan kardeşlerimizde kurtulur ...


 8. 7
  Tövbekar_90 Üye
  Tövbekar_90
  Üye

  Üye No: 103695
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Hayirli Günler arkadaslar: Simdi yazacaklarim alinti degildir. benim bizzat kendim edindigim tecrüblerdir.Arkadasin paylastigi yazi ile benzerligi olsa dahi,sonuna kadar okumanizi siddetle öneriyorum.

  Ben yurtdisindan (Almanya) yazan bir gurbetci olarak diyorum ki:bu isten vazgecmeliyiz…eger cinsellik bize Allah(c.c.) tarafindan bahsedilmisse masturbasyon(kendi kendimizi tatmin etmemiz) ile degilde, evlenip bir es ile yasamak icin verilmistir.ben hem bekar hemde masturbasyon muptelasiyim fakat bunu eskisi kadar yapmiyorum(Suan haftada maximum 3 kez). Ben bu ise basladigimdan beri(yaklasik 3 sene oldu) derslerime sifir konsantre olabildim…Anliyacaginiz bende sadece negatif etki birakti.bu arada yasim 24.ben bunu kesin birakmaya cok kararliyim ama sonucta bir bagimliliktan kurtulmak okadar kolay degiil. Bunun cözüm yollarini üc senedir arastiriyorum.Ve sonuc olarak su tesbitlerde bulundum.Kurtulmak isteyen arkadaslar icin sahsi görüslerim sunlardir.(Bekar kisiler icin gecerlidir, zira evli kisi icin hukmü kesin haramdir)
  1.) Cinsel icerikli film veya resimlerden kesinlikle uzak durmak. Internet kullamini mümkün mertebe minimuma indirmek. Sizin amaciniz ders icin bilgi edinmek olsa bile. Onun yerine kitablardan bilgilere ulasma yolunu denemek sonuc vermezse internete basvurulabilir.(Ders anlatim videolar).Haberleri(Gündem, Spor v.s.) televizyon veya radyodan takip etmek.
  2.) Herhangi bir film izledigin zaman yalniz degilde arkadas grubu ile izlemek.BAzi Filmlerde bolca cinsellik(söz,davranis) mevzubahis olabiliyor.Tavsiyem, filmden emin olun ondan sonra izleyin. Kesinlikle secici olun.
  3.) Asiri derece hertürlü enerji verici yiyecekten ve mesrubattan kacinmak. Haftada sacece maksimum 1 veya 2 gun sinirli tüketmek. Zira bunlari bol bol tükettiginiz vakit masturbasyondan kurtulmak genel itibariyle imkansizdir.
  4.) Spor faaliyetlerine(bizzat kendin fiziksel spor yapmalisin) katilmak.Mesela bu erkekler icin hali saha maci veya düz kosu olabilir.Bayanlar icin volleybol veya basketbol.
  5.) Dar pantolon(elbiselerden) veya alt camasirdan kesinlikle kacinmak. Daima cinsel bölgenizi baski uygulumayan büyüklügü secmek.
  6.) Cinsel bölgenizi katiyyen ellememek(zaruret durumlar istisna:Tuvalet ve banyo gibi.Bu arada banyo yaptigin zaman cinsel bölgenizi örtecek genis bir mayo giymek. Cirilciplak yikanmamak.
  7.) Kültür veya tarih kitablarini az fakat sürekli okumak(mesela günde bes sayfa)
  8.) Yataga giderken: Uykun gelmedigi vakit uykun gelene kadar kitab okumak veya mekik cekmek. Diyelim Sabah dokuzta uyandin ve uykulu degilsin, yataktan cabuk kalkip kahvaltini yap, ondan sonra gündelik islerine odaklan. Zira sabahlari insanin cinsel istegi fazlalasir. Aksi takdirde masturbasyon yapma tehlikesiyle karsi karsiya kalabilirsiniz.

  Arkadaslar bunlari uygularsak varya, masturbasyondan(Ahir zamanin en büyük belasindan) büyük ölcüde kurtulabilirsiniz.Yok efendim Prostat kanserine iyi gelir, yok insanin sagligi icin önemlidir, bunlar batililarin insanligi güya „ modernlestirme“ icin ortaya atilan bir düzmecedir. Gidin kendiniz sahit olun. Sürekli masturbasyon yapan ve buna ragmen prostat kanserine yakalan hastalarin dünyadaki sayisini arastirin.Sok olacaksiniz. Hani iyi geliyodu diyeceksiniz. Sizin sinir hücrelenizin iltihaba ugramasina sebep oluyor. Kann dolasim sistemin saglikli calismasini engelliyor hatta cökmesini kadar varabiliyor, bu da tüm hastaliklarin ana sebep kaynagidir. Ben bunu birerbir yasayan birisi plarak söylüyorum. Allaha cok sükür büyük ölcüde bu pislikten kurtuldum. Allah kurtulmak isteyen kullarini kurtarsin dualirimla. Saglicakla kalasiniz. Allah emanet olunuz.Vesselam….


 9. 8
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  arkadaşlar ben hepinizin dediğini okudum ben haftada 1 kere çekiyorum ama bırakamıyorum hep terbiyesiz şey izliyorum önceden izlemiyodum bu iki haftada bir şeyler değişti izleyebiliyorum bi ara 21 gün çekmedim ama tekrar başladım ne olursunuz bi çare bulun ben cenabet gezmem sizde gezmeyin şansız olursunuz ve hiç bırakamazsınız allah bu çekenleri affetsin ve birdaha 31 çekmemelerini nasip etsin


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ulan nasıl birşeydir bırakılmıyor bırakmıyor peşimi ben bıraksam o benı bırakmıyor

  arkadaşlar en ahlaksız şeyi yapıyoruz ne olur dua edin kurtulalım


 11. 10
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Eğer siz ikidebir yapıyorsanız deyinki biz müslümanız yle şeylerle işimiz olmaz. Kalkın kur-an i okuyun ama yapak icinizden geldiginde namaz kilin film izleyin unutun bunu yani iyi seyler yaoin pis seyler izlemeyin iyi seyler yapin...


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  arkadaşlar bende bu durumdan şikayetçi ve uzun zamandır kurtulmak isteyipde kurtulamayan biriyim hâlâ yapıorum fakat bi dönem 3 yada 5 ay kadar bıraktığımı ve hiç aklıma bile gelmediğini hatırlıyorum o zamanlar farkettim ki zararları bizim bildiklerimizden çok daha fazla insan hayatında devamlı bir düzensizliğe sebep veren bu bela kendisini işlediğimiz zaman sîmamıza kinayeli ve nursuz bi damga vuruyor ve biz bunu farkedemesekde küçük çocuklar ve özellikle bayan arkadaşlar bunu kendileride anlamadan farkedip bizden nedenini bilmeden uzak durarak soğuyorlar küçük çocuklar daha doğrusu bebeler aniden ağlamaya başlıyo bayanlarda bizlere daha soğuk davranıyo bu yüzden masturbasyon varsa hayatımızda sevgiye dair başka hiç kimse olmyor buda gerçekten hüzün verici bi durum ayrıca diğer işlerimizde de sürekli talihsizlik rast gitmeme olumsuz sonuçlar alma gibi hallerde kaçınılmaz.Durumun maddi değil manevi boyutu daha çok hüküm içeriyor bu eylem aynı zamanda zina ile eşdeğer vebal içerdiği gibi evlendiğimiz zaman bu kasık gevşekliği problemi yüzünden eşlerimizle hep sıkıntı yaşar belkide sırf bu sebepten hiç mutlu olamayabiliriz ALLAH sonumuzu hayr etsin...


 13. 12
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  yakında 1 ay olacak. sigarayı bırakalım da 3 ay olacak. önce sigarayı bıraktım, nefsimin, bir sigaraya eğilmemesi gerektiğini düşünüp dururdum hep ama eğilirdim o sigaranın önünde. sigaradan kurtuldum, sonra da mastürbasyonu bıraktım. böbreklerin oralarda ya da yumurtalarda ağrılar duyabiliyorum ama inatla bulaşmıyorum. bulaşırsam devamı gelir çünkü sigara gibi. mesela 10 sene sigara içmeyip de bir tek sigarayla tekrar sigara bağımlısı olan insanlar var bu da öyle. benim amacım kendimi bağımlılıklardan kurtarmak. illa mastürbasyon derdinde değilim ama yapmışken onu da aradan çıkaralım. çünkü her mastürbasyonda vücuttan değerli maddeler atılıyor. gelişim ve sağlık açısından faydası var o maddelerin. ama cinsel birliktelikte öyle değil o maddeler kadına, kadındaki maddeler erkeğe geçiyor. mastürbasyon boşa atılan bir mermi, hiç bir düşmanı vurmuyor yani :) ıska :) her neyse. ben bıraktım, 1 ay olacak. inşaallah daha nice aylar da olur. bu konuyu yabancı sitelerde de araştırdım, bu dertten muzdarip olan sadece bizler değiliz yani. işin manevi kısmına değinmiyorum, gerçeklik kısmına bakıyorum. mastürbasyon bağımlılığının arkasında porno var arkadaşlar. porno izlemeyen insanlar mastürbasyon yapmazlar. bu bir gerçek. hepimizin bilgisayarının gizli yerlerinde porno filmler var biliyoruz bunu hepimiz. önce onları silin. asla izlememeye söz verin, izlemeyin de zaten. sonra mastürbasyonu bırakın. yapmayın. spor yapın, efor kaybedin. emin olun farklı bir güven geliyor insanın üzerine. vücutta salgılanan hormonlarda bir etkinlik söz konusu oluyor arkadaşlar. bu hormonlar da sizlere kişilik veriyor. tavrınız, hareketleriniz bu hormonlara göre değişiyor. pısırık ya da özgüvenli olmayı çok yakından etkiliyor. kendinize mukayyet olun. bu konuyu derinlemesine araştırın.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamın Aleyküm ben 1yaz boyu her gece cektim. Ergen olduğumu bilseydim belki yapmazdım çünkü guslün o burun çekme acısı o beni baya etkiliyor. Ben yazın başında abime sordum şöyle bişey falan yok değilsin dedi. Bende bu söze güvenerek tüm yaz yaptım yaz bitti biraz araştırdım meğerse ergen olmuşum. Şimdi kurtulmaya çalışıyorum 8.sınıfım teog var. Umarım verdiğiniz taktikler işe yarar sağ olun var olun sağlıcakla kalın.


 15. 14
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  15 yaşındayım. kendimi durduramıyorum günde en az 2 kere masturbasyon yapıyorum, sürekli devam etmek istiyorum. su faturası 270 tl geldi bir ayda 6 kutu vazelin bitirdim kendime hakim olamıyorum. tuz döktüm işe yaramadı, bağladım işe yaramadı, kendimi cezalandırmak için taşla bile ezdim üstü kabuk bağladı yine işe yaramadı. lütfen yardım edin


+ Yorum Gönder
Git 124 Son