Git 12 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Bal görmek (İmam Nablusi)


  Bal tabiri
  Rüyada bal görmek, helal bir mirastan veya ganimetten ya da ortaklıktan dolayı bir maldır. Bal, mütedeyyin kimseler için, dinin tadmı almak Kur''an okumak ve güzel ameldir. Dünya ehli için külfetsiz bir ganimet elde etmektir. Bal zahmetsiz olarak elde edilen az bir rızka da delalet eder.Bir kimse gökten bal yağdığını görse, dine olan bağlılığa Ve umumi bir berekete delalet eder. Bir hadisi şerifte «— Sanırım ki, sen tekrar eski kocan Rifaa''ya varmak istiyorsun. Fakat (ikinci kocan) Ab-durrahman senin balçağınızdan, sen de onun balçağınızdan tatmadık-ça bu olamaz, (ona varmazsın)» buyurulmuştur.Bazen de üzüntü, keder, sıkıntı, çekememezlik ve hased eden kimselerin hilelerinden kaçınmaya delalet eder. Çünkü bal, kara sinek, an ve karınca gibi şeyleri toplar.Ateşte eritilmiş bal, şiddetten sonra ferahlığa, ayları tamamlandıktan sonra doğacak çocuğa, iddeti bittikten sonra alınacak zevceye, zekatı verilmek suretiyle temizlenmiş mala, şüpheden ari bir ilme ve kendisinden sonra asla dalalet bulunmayan bir hidayete delalet eder.Eritilmiş bal, maldır. Bazı tabirciler de bala ateş dokunduğundan zorlukla edilen maldır, dediler.Bal hastalığa şifadır. Bazı tabirciler bal yemek, sevdiği bir kimsenin boynuna sarılmaya ve onu öpmeye delalet eder.Rüyada bal yaladığını gören kimse, evlenir.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyada bal görmek nedir


  merhaba ruyamda, ustum basım kıyafetım heryere bal suruluyordu..kaydıraktan kayıyordum.kaydıragın her tarafı baldı.merak ettım.yorumlayabılırmısınız


 3. 3
  Desert Rose Bayan Üye
  Desert Rose
  Bayan Üye

  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 8,039
  Tecrübe Puanı: 131

  Cevap: rüyada bal görmek nedir


  Bal tabiri
  Rüyada bal görmek, helal bir mirastan veya ganimetten ya da ortaklıktan dolayı bir maldır Bal, mütedeyyin kimseler için, dinin tadmı almak Kur''an okumak ve güzel ameldir Dünya ehli için külfetsiz bir ganimet elde etmektir Bal zahmetsiz olarak elde edilen az bir rızka da delalet ederBir kimse gökten bal yağdığını görse, dine olan bağlılığa Ve umumi bir berekete delalet eder Bir hadisi şerifte «— Sanırım ki, sen tekrar eski kocan Rifaa''ya varmak istiyorsun Fakat (ikinci kocan) Ab-durrahman senin balçağınızdan, sen de onun balçağınızdan tatmadık-ça bu olamaz, (ona varmazsın)» buyurulmuşturBazen de üzüntü, keder, sıkıntı, çekememezlik ve hased eden kimselerin hilelerinden kaçınmaya delalet eder Çünkü bal, kara sinek, an ve karınca gibi şeyleri toplarAteşte eritilmiş bal, şiddetten sonra ferahlığa, ayları tamamlandıktan sonra doğacak çocuğa, iddeti bittikten sonra alınacak zevceye, zekatı verilmek suretiyle temizlenmiş mala, şüpheden ari bir ilme ve kendisinden sonra asla dalalet bulunmayan bir hidayete delalet ederEritilmiş bal, maldır Bazı tabirciler de bala ateş dokunduğundan zorlukla edilen maldır, dedilerBal hastalığa şifadır Bazı tabirciler bal yemek, sevdiği bir kimsenin boynuna sarılmaya ve onu öpmeye delalet ederRüyada bal yaladığını gören kimse, evlenir
  İmam NABLUSİ 4. Reklam

 5. 4
  EFRUMİE Bayan Üye
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Üye No: 104894
  Mesaj Sayısı: 185
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Rüyada Bal görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada bal görmek hakketmiş olduğunuz ve helal olan yüklü bir miktar paraya konacağınıza ve bu para sayesinde ailenizin hayatını kurtarıp rahat huzurlu ve mutlu bir hayat yaşayacağınıza ve etrafınızda yardıma ihtiyacı olan kişiler bile yardımda bulunacağınıza işaret eder.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyamda havadan küçük balonlarin içinde karınca ve arı surusu vardı yer yüzüne yağıyordu yaklaşırken balonlar patlıyor içinden arı ve karınca surusu insanları ısırıyor herkes kaçıyordu

  Rüyamda ceviz alıyorum kirdigimda ici kurt dolu cikiyor


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Hem karınca hemde arı yağması çok hayırlıdır. Gören kişi için ilk olarak soyunun devamına yorumlanır. Ayrıca bir başka yorumda ise sırların ortaya çıkması anlamındadır. Cevizin içinde kurt çıkması ise kişinin huzurunu bozmaya çalışan kimsenin varlığı manasındadır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  hayırlı sabahlar hocam

  rüyamda bala ekmek batırıp yiyordum. kardeşim ile ilgili bir hayırlı haber bekliyoruz. onun için dua edip allahım olacaksa bana hayırlı bir rüya göster diyerek uyumuştum sabah namazından sonra. acaba bu rüya ona işaret olabilirmi inşallah.


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Hayırlı günler. Bu rüya çok hayırlı bereket ve mutluluğa alamet eder. Bu rüyanı Allah dileğini göstermek için mi göstermiştir bunu bilemeyiz. Allah'tan hayırlısını dile çünkü bu sonuçta sadece bir rüyadır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 10. 9
  24mart Üye
  24mart
  Üye

  Üye No: 115627
  Mesaj Sayısı: 25
  Tecrübe Puanı: 1

  Rüyamda beni isteyen kişiyi gördüm olur olmaz diyorum telefonla konusuoruz sonra ablasını diyor ki o bala biraz şeker kat bir de o beş kiloluk bidona sığmaz acaba ona tamam mi demem gerekiyor yorumlar mısınız


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüya hayırlıdır ve isteme dönemlerinde olan bir kız hemen hemen gerçeği gibi yorumlanır. Bazende bu tür rüyalar bu zamanlarda bilinçaltı olduğu söylenir ve özel bir şekilde yorumu olmaz. Bu rüyan ona tamam demen gerekir anlamında değildir. Bu ayrı bir konudur. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 12. 11
  Sefo_SYN Üye
  Sefo_SYN
  Üye

  Üye No: 116893
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Rüyamda yol kenarında bir amca bal satıyordu. Tezgahındaki bal 5 tepsiye ayrı ayrı pay edilmişti. Amcaya 10 dakika sonra geliceğimi söyledim fakat amca bana tepsilerden ayrı bi parça bal verdi eve götürüp annemle birlikte yedik. taabiri nedir acaba?

  Rüyamda eve giderken yol kenarında bal satan birisini gördüm. Bal alıcaktım fiyatını sordum fakat param yoktu. Adama 10 dakika sonra gelicem dedim ve adam bana 1 parça bal ikram etti. Eve getirdim ve annemle birlikte yedik. fakat tezgahtaki ballar 6 ayrı tepsiye pay edilmişti. tabiri nedir ?


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Bu güzel ve hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibini çalışmalarının karşılığını göreceğine, sabrının boşa çıkmayacağına ve Allah'ın izniyle sonunda hedeflerine ulaşacağına tabir edilir. Ayrıca evliler sevgi ve saygıya ve aile içinde de mutluluğa yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyamda eşimin ailesi ile yürüyorduk ve gökten bal yağıyordu. Bir tek ben bir kaşık la bal toplamaya çalışıyordum diyerleri umursamiyordu. En son tam başka bir sokağa girecez kaynım bana birazda bana ver senin kaşık taşıyor dedi ve bende balı avucuna döktüm.


 15. 14
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Bu rüya küçük ve kolay bir atılımla elde edilecek olan çok büyük kar ve kazanç manasındadır. Bolluk, bereket ve huzurun elde edilmesine işaret olarak tabir edilir. Sende hayır ve iyilik dile, herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


Git 12 Son