Git İlk 2346 Son
 1. 29
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Balık görmek (İmam Nablusi)


  Selamün aleyküm.Ben 22 yaşında bir bayanım.Rüyamda elle 3 tane balık tutuyorum ve poşete koyuyorum sonrada o balıkları yiyorum.Yorumlarsanız sevinirim.Teşekkürler


 2. 30
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Balık görmek (İmam Nablusi)


  Aleykum selam. Rüyada balık rızık demektir. Balık yakalamak ise rızık, bolluk ve bereket elde edilmesine yorumlanır. Onların yenmesi ise çok daha hayırlı ve isabetli olarak tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 3. 31
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Balık görmek (İmam Nablusi)


  Selamunaleykum..
  ruyamda abimle koydeki dereye bakiyoruz ve dere cok bulanik nedenini ise surekli yagan yagmur olarak dusunuyoruz. Dereye bakarken bir yerde suyun bulanikligi gidiyor ve orda yuzen bir balik goruyoruz (gercekte bu derede daha once balik vardi ama artik yok) sasiriyoruz baliklar yine gelmis diye seviniyoruz bu sirada abim inip baligi elle yakaliyor. Sonra Bende iniyorum ve bir tane beyaz vazonun etrafinda rengarenk baliklar goruyorum ve beni gorunce vazonun icine giriyirlar vazo aliyorum ve icine bakiyor iclerinden en cok kirmizi ve mavi baliklar dikkatimi cekiyor. Sonra hepsini abime gösteriyorum. Ruyayi yorumlarsaniz sevinirim.


 4. Reklam

 5. 32
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Balık görmek (İmam Nablusi)


  Aleykum selam. Bu rüya sizin için kolay ama çok ve bereketli bir rızka işaret eder. Hiç ummadığınız bir anda ve bir yerden gelecek olan mala tabir edilir. Balık görmek ve yakalamak daima rızık manasındadır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 33
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Allahın selamı üzerinize olsun
  Gördüğüm bir rüyanın etkisinde kaldım. .Sabaha karşı gördüm
  Bir yerden geldim ve açtım... baktım ilerde deniz ve içinde balıklar vardı. ..herkes orada balık tutuyordu. ..bende balık tuttum ve denizin içinde bilen birinin yanına gidip bu zehirli mi yenilir mi diye sordum.O kişi de sazan balığı bu çok güzel yenilir dedi ..Ve kocaman bur sazan balığı avucumda tutup giderken balığın salavat getirdiğini duydum ,nahif ince bir ses ile salavat getiriyor ,Muhammed diye konuşuyordu. Bunu göstermeliyim dedim ve bir binanın içinde bir oda da babam ve bir sürü çalışan vardı. .herkes işinde idi.Babama sessiz olun çok önemli birşey söyleyeceğim dedim.Etraf sessizliğe büründü ve balık salavat getirdi...Balık sustu.,içerde çalışanlardan biri ben inanmıyorum,içinde ses kaydı falan vardır, balık nasıl konuşur deyince bende sen nasıl konuşuyorsun senin içinde de mi ses kaydı var dedim.Senin konuşman bir hizmet ise balık da konuşabilir diyordum...Arkamda iki tane ilkokul arkadaşım biz inanıyoruz dediler
  Böyle bir ruyaydı...gerisini hatırlamıyorum
  Nasıl bir anlam çıkarılabilir?
  Teşekkürler 😊


 7. 34
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Balık avlamak ve yakalamak çok hayırlıdır. Bu rüyan hem bol hemde hayırlı ve bereketli bir kazanca ve bolluğa tabir edilir. İnsanın eline geçecek olan temiz ve çok olan rızkı işaret eder. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 35
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamunaleyküm ben rüyamda sahil gibi biryerde gezerken uzakta yunus balıklarının suya dalıp çıktıklarını gördüm sonra bir anda hepsi bir insan gibi yanımda dizildiler çok güzeldiler ,içlerinden bana en yakın olan bir yavruyu sevmeye çalıştım bana gülmeye ve güzel sesler çıkarmaya başladı sonra uyandım.Kendimdende bahsedeyim ben 3 yıl önce bilerek Allah’la haşa kafa kafaya gelmek kadar büyük bir günah işledim o zamandan beri ruhsal bir çöküntü içindeyim İslamdan çok uzak bir hayat yaşıyorum ne olduğumu bilmiyorum,duygularım hislerim felç olmuş gibi Hiçbirşeyi sevemiyorum kalbim en sert taştan dahada sert kaskatı,Hiçbirşeyden ibret alamıyorum etkilenmiyorum.Allaha karşı samimi olamıyorum kıldığım namazların duaların hiçbir anlamı yok bomboş.İçimdeki ses sürekli Allah’a islama mukaddes ne kadar şey varsa küfür ediyor yemek yerken çalışırken otobüste yolda yürürken hep aynı şeyler kendimi kontrol edemiyorum.Allah seni görüyor şuan neden böyle konuşuyorsun korkmuyormusun diyorum o seste görsün ne olcakki korkmuyorum diyor.Bak Allah sana hayat veriyor şans tanıyor neden inat ediyorsun bu kadar kalbin senin istemenle atmıyor her an hayatın sona erebilir diyorum olsun diyor birşey olmaz.Allaha kavuştuğunda Ne hesap vereceksin Ben sana emretmişken seni bundan alıkoyan şey neydi diye sorduğunda Ne diyeceksin diyorum bu sefer hiç birşey söyleyemiyor,Allaha kızgınım ben diyor neden diye soruyorum yine cevap yok.Allah seni temiz yarattı tertemizdin şunları şunları yapmasaydın böyle olmıyacaktı diyorum olsun diyor ben yinede kızgınım.Allahım bitsin artık bu hayatım vücüdum paramparça olsun şu an hemen öleyim cesedimi kimseler bulamasın kurda kuşa yem olayım.böylece biraz genç olduğum için belki cehennemin diğer yerlerine göre daha serin bir yerine giderim diye düşünüyorum.

  Hissedebildiğim iki şey var acı ve öfke.bazen acıdan ağlıyorum yüreğim parçalanıyor ağlayanildiğim için Elhamdulillah diyorum.Allahım diyorum bu acı benden hiç gitmesin kabuk bağlamasın ölene kadar acı çekeyim duyarsızlaşmaktan umursamamaktan çok korkuyorum.öfkelendiğim zaman Allaha mı yoksa kendinemi öfkelisin diyorum Allaha diyor çıldırtıyor beni.Avucumun içinde sigara söndürmekten ellerim su topladı daha Farklı şeyler yapmayı düşünüyorumda evdekiler görür diye çekiniyorum.bir iki gündür dünya tuhaf geliyor bana sabahleyin Bulutları seyrediyorum çok yakın geçiyorlar ve kocamanlar sanki ilk defa bulut görmüş gibi bakıp duruyorum hayretle,geçen gece gökyüzünü seyrediyordum yine bir kendimle hesaplaşma seansındaydım birden yakından Semadan aşağı bir yıldızmı göktaşımı sarı kuyruklu ışığı olan bir şey kayıverdi anlık gördüm onada biraz şaşırdım ve üzüldüm keşke en başında yakalasaydım görüntüyü dedim.Güzel rüyalar görüyorum hayatımda hiç bu kadar sık ve güzel rüyalar görmemiştim.biraz uzun yazdım sıkmış olabilirim Kusura bakmayın.bu verdiğim bilgiler ışığında rüyam nasıl yorumlanabilir.


 9. 36
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Rüyan hayırlı olup gören kimse için hem maddi hemde manevi bir rahatlık olacağına dair işaret olarak yorumlanır.

  İyinin ve kötünün farkına olan birisi olarak, aklına gelen bu tür düşünce ve vesveselere önem vermemelisin. Sık sık dua et. Bol bol Estağfurullah çek ve her gün Allah'tan yardım iste. Samimi olan kimseye Allah mutlaka yardım eder. Şeytan insanı çirkinlik ve isyanlara teşvik eder ama müslüman kişi bunun farkına varmalıdır ve dikkat etmelidir.


 10. 37
  Ayşecemile Misafir
  Misafir

  Selamün aleyküm ruyamda birilerinin balik pişirdiğini gördüm bende oturup onlarla yedim hatta okadar cok yemişim ki midemin bulandığını hissettim (normalde de balık yedikten sonra midem bulanır)sonra kenarda yaklasık bir metre boylarında sırtı örgü şeklinde bir balık gördüm o da pişmişti bu kimin için dedim (tam olarak hatırlayamıyorum ama )babam veya esim için dedi uyandığımda hala midemde bulantı hissediyordum yorumlarsanız sevinirim Allah razı olsun


 11. 38
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Rüyada balık görmenin ve balık yemenin anlamları daima birbirine yakın olarak yorumlanır. Pişmiş ve yenmiş olması daha hayırlı olarak kabul edilir. Bol ve bereketli bir hayat yaşamaya işaret eder. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 12. 39
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun Aleykum Arif Kardeşim . Benim Rüyam biraz karışık o yüzden ana temasını anlatıyım . Rüyamın tam tabirini bulamıyorum çünkü gördüğümün birisi Yunus balığı diğeri köpek balığı ikisinide aynı denizde görüyorum . Denizde sevdiğim ve yakının olan insanlar var. Başlangıçta teklikeli değilmiş gibi onlarla yüzüyorlar fakat sonrasında herkez kaçışıyor . Ben denizin içinde değilim kıyıdan izliyorum . Onlara denizden çıkmalarımiçin yardım ediyorum. Bu arada deniz kenarında birinin nişan töreni oluyır ve bu münasebetle insanlar burada toplanmışlar . Daha sonrasında rüya başka bir fotmata giriyor ve bu deniz havuz şeklini alıyor ve köpek balığı bu kes orada görüyorum. Zarar verdi vericek derken birlik olup onu dişlerinde halat giib bir iple bağlayıp yakalıyoruz . Ben tam tabirini bulamadım fakat Rüyada hisler önemlidir derler ben biraz gergin ve tedirgin uyandım .Umarım anlamı güzel ve iç açıcı olur :) Yorumunuz için şimdiden telekkür ederim ...


 13. 40
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Evet, dediğin gibi karmaşık bir rüyadır. Böyle rüyalar ya kişiye özel yorumlanacaktır yada genel şekilde yorumlamaların bir manası olmaz. Yinede olumsuz ve kötü bir yorum yoktur ve rüya sahibinin kendisine fayda getirecek şeylere yöneleceğine tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 14. 41
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamünaleyküm. Rüyamda balıkçı tezgahı gördüm bayağı insan toplanmisti ben de almak istediğim balığı anneme söyledim o satın aldı ama annem yanımda değil başka bir yerdeydi yine de aldığıni biliyordum. Ne anlama gelir teşekkür ederim


 15. 42
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Rüyada balık görmek, almak ve almayı istemek bile hayırlıdır. Balık rızık anlamındadır. Annenin veya bir büyüğünün sana maddi açıdan destek olmasına ve bol kazanç elde edeceğin bir şeyi elde edeceğine alamet olarak tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


Git İlk 2346 Son