Git 12 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Bıçak görmek (İmam Nablusi)


  Bıçak tabiri
  Rüyada görülen bıçak, bir yerin hizmetçisine, yardımcı, arkadaş ve kölesi gibi evinin ihtiyacı ve menfaati için çalışan ve gayret gösteren kimsesine işarettir.Bıçağın keskinliği, rüya sahibinin emir ve yasaklarının geçerliliğine yahut bıçağın delalet ettiği kimsenin hareketine delalet eder.Bir kadının rüyada kendisiyle beraber bir bıçağın olduğunu veya kadınlardan birisine bir bıçak verdiğini görmesi, o kadının meşhur erkeklerden birisine sevgi beslemesine delalet eder.Kalem açacak bıçak, katibe; kasap bıçağı, kasaba; asker bıçağı da, kuvvet ve hizmete delalet eder.Çocukların velisi ve çocukları terbiye eden kimsenin bıçağını çaldığını gören kimse, o adamın terbiyesinden olan çocuklardan birini onun terbiyesinden meneder.Sofra üzerinde görülen bıçak, onunla iş yapmayan künse için iş görmede hilekar, zeki bir köleye, eğer bıçakla iş yapılıyorsa, rüya sahibinin üzerinde durduğu bir işin nihayetlenmeslne yahut rüya sahibinin şecaat ve kahramanlığına delalet eder.Bıçak, delil ve hüccettir. Bazı tabirciler, bıçak gören kimse, kendi hizmetçisi ve adamıyla kuvvet ve mala nail olur, dediler.Bıçağı yuttuğunu gören kimse, oğlunun malını yer.Rüyada görülen bıçuk, hamile hanımı olan kimse için erkek çocuktur. Bazı tabirciler, elinde bıçak gören kimse iklyüz dirhem gümüşe nail olur, dediler. Çünkü, bıçağın nisap denilen sapı maldan nisaptır.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Altundal Üye
  Altundal
  Üye

  Üye No: 86504
  Mesaj Sayısı: 318
  Tecrübe Puanı: 5

  Cevap: Rüya Tabiri:Rüyada Bıçak görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada bıçak görmek tabiri, rüyada bıçak görmenin yorumu
  teşekkürler


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Bıçak görmek (İmam Nablusi)


  Merhabalar.
  Rüyamda iş yerindeyim ve patronumu görüyorum bana şöyle diyor bundan sonra senin başına bela olacağım diyor ve çalıştığım şirketin bir deposu var beni ve aşçımızı oraya bekçi olarak görevlendiriyorlar. ikimizde bayan ve bekarız. ben o deponun önünde bekliyorum deponun kapısını açıyorum ve fark ediyorum ki bazı adamlar bizi takip ediyorlar. benim üzerimde silahta var , deponun kapısını açıp silahı içeri atıp hemen kapıyı kapatıyorum. çok tedirgindim ve adamlar yanımıza gelip bizi tehdit etti. o adamlar ve biz bir süre yürüdük ve iki tane büyük bıçak çıkardı o bıçakları yere attı. şöyle diyorlardı bizim yapmamız gerekeni yaptık bu bıçaklar size yapışacak ve bir bıçak benim bacağıma yapıştı. rüyaya göre o bıçakların çiftleride bizi öldürecek olan kişideymiş. o kişi bizi bu bıçakla bulacakmış. biz iki bayanız adamlar bıçağı attı bir tanesi bana aitmiş benim bacağıma yapıştı. biz oradan hemen uzaklaşmaya çalıştık, koşuyorduk ve yolda koşarken bir ağaç gördüm o ağaca saplanmış 2 bıçak vardı bir tanesi benim üzerimde olan bıçağın aynısıydı. ve ben düşünüyordum ; demek bizi öldürecek kişi gelip bu ağaca saplanan bıçağı alıp bizi öldürecek diyordum. bacağıma yapışık olan bıçağı elime alıp diyorum ki , bu bıçak içinde bulunan mıknatıs sayesinde bana yapıştı ve beni gelip bu bıçakla tanıyıp aynı bıçağın çiftiye beni öldürecek. ben de kendime birde böyle düşünüyorum. alıp bıçağı tunigimin içine saklıyorum. en azından görmelerini engelleye bilirim. ama o adamların sözüde aklımda ne yaparsanız yapın sizin işiniz bitti diyorlardı

  RİCA EDİYORUM... LÜTFEN... RÜYAMI YORUMLARMISINIZ


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Bıçak görmek (İmam Nablusi)


  Merhabalar. Her ne kadar endişe verici olsa da bu rüya tersi ile yorumlanır. Rüyayı gören kişinin, iş hayatında çok büyük ve başarılı çalışmalara imza attığına, çok yüklü miktarlarda paralar kazandığına, çok iyi bir kariyere sahip olacağına ve aile hayatında da mutlu bir hayat süreceğine yorulur. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  Ballıçörekcik Üye
  Ballıçörekcik
  Üye

  Üye No: 114635
  Mesaj Sayısı: 15
  Tecrübe Puanı: 1

  Rüyamda babam apartmanın altında iri yarı bir adama bıcak fırlattı arabamızı calmaya gelen bir adama adamın tam kalbine fırlattı dedimki baba parmak izin var üstünde polisler gelecek dedim o zaman sen git bir ilk yardım yap ölmesin dedi adam kanlar icinde yatıyordu sonra bankadan mesaj geldi telefonumuza sifreyi ona söyledik..


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Bu rüya baban için birisinden şüphelenmesine, ondan kötülük geleceğini düşündüğüne ve endişe ettiğine alamet eder. Bir çok rüyanda hiç bir biri ile ilgisi olmayacak şeylerde görüyorsun. Bu şeyleri tabir edemeyiz. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 7
  eymen emin Misafir
  Misafir

  selamun aleykum rüyamda tanımadığım kişiler uzakdan bana bıçak fırlatıyorlar bende elimde bir kitap bıçağa siper ediyorum 3 tane bıçak kitaba sallanıyor biri kitabın diğer tarafından çıkıyor atılan bıçağın birinin ucu kavisli ve keskin degil be bana atılan bıçakları kitapdan çıkarıp karşı tarafa atıyorum çarpıyor ama saplanmiyor benim kendimi korumak icin elimde baska bir bicak daha var ruyamin tabiri nedir.


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Tehdit edilmek, sıkıntıya düşürülmek ve kötü insanların etkisinden korunmak için mücadele vereceğin anlamında tabir edilir. Kendini kitap ile korumanın anlamı bilinçli olarak hareket edeceğine yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  rüyamda sadece elimde büyük bıçak gördüm aslında istihare yapmıştım eşimle 6 aydır ayrıyız boşanıyoruz 2 çocuğumuz var 1 ve 5 yaşlarında kaynanam soğutma büyüsü yaptırmış sürekli bize karşı dolduruyor herkes onun etrafında olsun hep para ona dönsün istiyor


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Gördüğün rüya hayırlı ve iyi değildir. Mana olarak sıkıntının ve tehlikenin içinde olmak manasındadır. Boşanma konusunda ise mutlaka danışmak araştırmak ve boşanmayı en seçeneğe bırakmak gerekir. Ayrıca istiharede önemli olan rüya değil senin kalbinin hangi yöne meylettiğidir.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamunaleyküm rüyamda eskiden karşılıksız sevdiğim kişiyi bıçaklıyorum sonra kaçıyorum o kişi ölmüyor ama ben hapse atılmaktan korkuyorum gönlünü almak için hastaneye gidiyorum yanında annesi var ve onlara baklava ikram ediyorum onlarda elleriyle yiyorlar


 13. 12
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleyküm selam. İstenen, edilen duaların er ya da geç karşılık bulacağı, beklenen gelişmelerin gerçekleşeceği, umutların yeşereceği, hayata daha pozitif olacak şekilde bakmaya çalışacağınıza delalet eder. Eskileri bırakarak geleceğe daha temkinli ve olumlu bakarak adımlarınızı atacaksınız. Doğrusunu bir tek Allah bilebilir.


 14. 13
  Kaan Deniz Misafir
  Misafir

  Rüyamda hiç tanımadığım iki taraf gordum büyük bi kavga olucak gibiydi beyaz bi evin biz olasındaydık onlarda hol kıskansalardı aramızda kapı vardı bende kapının eşiğindeydim karşı taraftan birilerini tanır gibi onlara iyi niyetli bir şekilde kavgaya girmemelerini sizin için kötü olacağını söyledim onlarda bize bise olmaz biz daha gucluyuz gibisinden konuştular sonra kavga basladi yerde yatan birini gordum kavgadan kaçmaya çalıştım kendimi evden dışarı atmaya çalışırken birini gordum kapıda kilolu esmer karşı taraftan tanımadığım biriydi heralde nen kaçarken o da bana bıçak fırlattı bıçak yanağını kesti heralde ama kon girmedim die hatırlıyorum sonra kendimi bizim ewin oralarda buldum bizim aileden yengem bi de anlamı görür gibi oldum ablamı tam hatırlıyorum yaralıyım dedim kendi kendime hastaneye gidim beni görmesinler dedim ordan uzaklastim sonra uyandım


 15. 14
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Bu rüya senin durumuna bakılarak yorumlanırsa daha doğru bir yorum yapılabilir. Genel olarak rüya sahibinin çevresinde olan bazı kimselerden yana hayal kırıklığı yaşamasına ve hiç beklenmedik sorunlarla karşılaşmasına işaret olarak yorumlanır. Yinede bu sadece bir rüyadır ve fazla takılmak doğru değildir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


Git 12 Son