1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Bıyık görmek (İmam Nablusi)


  Bıyık tabiri
  Rüyada görülen bıyık, maldır. Bir kimse bıyığını kısalttığını görse, bunun sünnete uygun bir durum olduğuna delalet eder. Bıyığının fazlalaştığını ve uzadığını görse, sünnete mugayir bir hareketinin bulunduğuna delalet eder.Bir kimse, bıyığının kısa veya çenesini bozacak bir şekilde kısalt-sa, o kimsenin gördüğü eksiklik nisbetinde malı zayi olur.Bıyığını adeta muhalif ve yemek yemeğe mani olacak derecede uzun görse, bulunduğu halin ayıp ve bid''at olduğuna delalet eder.Bıyığın fazla bir şekilde uzunluğu, keder ve sıkıntıya, Bazen de haram olan şeyleri içmekle şöhret bulmaya delalet eder.Bıyığı normal şekilde kısaltmak ve düzeltmek, sünnete uymaya delalet eder.Bıyık ve sakalını kesmeyi hoş gören bir kimsenin, rüyada bıyık ve sakalını kesmesi, rahatlığa, tasa ve sıkuıtının gitmesine, bıyık ve sakalını kesmeyi çirkin görenin rüyada bıyık ve sakalmı kesmesi ise, rütbesinin gitmesine, fena bir şöhret almasına, fakirliğe düşmesine ve zarara uğramasına delalet eder.Bıyık kıllarının kısalığı güzel, uzunluğu ise, kötüdür. Bazan bıyık kıllarının uzunluğu, içki içmeye veya zekat vermemeye yahut sahibi tarafından istenen emaneti sahibine iade etmemeye delalet eder.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  EFRUMİE Bayan Üye
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Üye No: 104894
  Mesaj Sayısı: 185
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Rüyada Bıyık görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada bıyık görmek yapacağınız bir işte çok başarılı olacağınıza ve bundan dolayı size kahraman gözü ile bakacaklarına ve saygınlık duyacağınıza ve sizi paraya ve başarıya götürecek olan yeni kişiler ile tanışacağınıza işaret eder.


 3. 3
  zeki damar Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Bıyık görmek (İmam Nablusi)


  selmun aleyküm normalde bıyık bırakmıyorum rüyam bıyıgımın oldugunu goruyordum kesmek icin markete gidiyordum marketin sahibi eski bir arkadasım cıkıyordu jiley istiyordum jilet yok diyordu sinirleniyordum arkadasıma jilet nasıl satılmaz diye uyanıyordum


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Bıyık görmek (İmam Nablusi)


  Aleykum selam. Bu rüya gençler için sorumluluk almaya hazır olurlar ve hayatlarına yön verecek önemli adımlar atarlar. Bir işte çalışanlar için ise bu yeni fırsatları ele geçirmeye yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Slm alykm hocam ben bekar genç bir bayanim rüyamda aynaya bakıyordum ve bıyığım vardı şaşırıyodum bıyığım tıraş ediyordum ne anlama geliyor cevaplarsaniz sevinirm teşekkürler


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Bir kadın evli ise bu oğlan çocuğuna alamet eder. Bıyığının olduğunu görmek hem kadın hemde erkek için hayra ulaşmaya, kesilmesi ise, maddi sıkıntılarının geçmesine alamet eder. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamunaleykum normalde bıyığın olmamasına rağmen rüyamda bigimin bir köşesinden bir tutam upuzun bir biyik çıktığını gördüm ve bi bıyığın biyik birakmadigim için bir günde çıktığı ni idda etmeye çalışsamda bir köşede padişah gibi oturup o izin fakat bir tutam bölgeden uzayan bıyığını ellerimle sıvazlayıp bir nevi tarayıp keyif yapiyordum. Hayirola


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Rüyada bıyığının çıktığını görmek çok farklı anlamlara gelebilir. Bu rüya ise, kişinin maddi sıkıntı yaşayacağı ve darlık göreceği anlamında tabir edilir. Allah'tan hayırlısını dile, herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Esselamün aleyküm kıymetli hocam. Rüyamda bıyıklarımın yarısı yoktu. Burnumun sol tarafındaki bıyıklarım duruyor fakat sağ taraftaki bıyıklar yoktu. İnşallah hayırlara vesiledir. Allah'a emanet olunuz.


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleykumusselam. Rüya sahibinin önemli bir konuda bir tarafının eksik olduğuna işaret eder. Kazancının bir kısmında helal ve bir kısmında haram olabilir veya maddi kazancında isteklerinde eksikler olmasına tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selemualeykum, bıyığımın yarısının olmadığını ve diğey yarısının çok fazla uzun olduğunu gördüm, hatta başda yokdu, derimin altından çekib çıkardım, saç gibi uzandı, sabah 8de uyanmışdım bıyık uzatmak falan düşündüm, sonra yatdım, bu rüyayı gördüm.


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Böyle bir rüyayı ancak gören kişiye özel tabir etmek gerekir. Genel olarak bu rüya sahibinin tam olmasını istediği önemli bir şeyin tam olmamasına, eksik kalmaya ve keyfini sürmek istediği bir şeyin keyfini sürememeye tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hocam selamın aleyküm bir kaç aydır da kafama takılan bu rüya beni çok korkuttu genç bekar bi bayanım rüyamda aynada kendimi bıyıklarımın tek tük kıl şeklinde çıktını görüyorum ama bu bi bıyık yapısı şeklinde değil bıyık bölgemde tek Tük kılların uzadığını görüyorum ve bir çöm yorum sayfasında kadının kendini bıyıklı görmesi çocuk doğurmayacağına işaretmiş benim gördüğüm bi erkek bıyık yapısı değildi anlattığım gibiydi çocuğum olmayacak gibi bi yorum yapılmaz dimi hocam buna bi aydınlatınlatın beni lütfen 😔


 15. 14
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleyküm selam. Bu rüyanın olumsuz manası yoktur. Bıyık veya o bölgede çıkan tüyler itibar sahibi olmak, mutlu olmasına göğsünün kabarmasına vesile olacak bir gelişmeye tanık olmak veya sırtındaki yükü hafifletmek manasındadır. Borçlardan kurtulmaya, zengin olmaya işaret olduğu gibi çocuk sahibi olmaya da işarettir. Hakkıyla bilen Allah hayırlısını etsin.