1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Bina görmek (İmam Nablusi)


  Bina tabiri
  Rüyada yeni yapılmış bir binayı görmek, gördüğü miktarca hususî veya umumî olarak faydalanmaya delalet eder. Çok kere bina, kocanın hanımına zifafı ile tabir edilir. Bundan dolayı bir şeyi bina ettiğim görenin kadınlarla ilgisi çok olur.Evinin belirli bir miktarca güzel olarak genişlemiş olduğunu görmek, bu dünyaca halinin genişliğidir. Eğer bu genişlik, olduğu miktardan fazla olursa, o eve, bir musibet veya gelin gelmesinden dolayı insanların izinsiz girip çıkmaları ve bağırıp çağırmalarına delalet eder.Bazıları demişlerdir ki, «bir kimse kendisim bina yapıyor görse, o kimse akrabalarım, dostlarını ve askerleri toplamaya delalet eder. Rüyayı gören sultan ise devletinin dönmesine, ferah ve sevincinin şümulüne, kuvvetinin fazlalığına, binanın yüksekliği ve sağlamlığı nisbetince, işlerinin yüceliği ve kaderinin ali olmasına delalet eder.Binayı kaldırıp izale ettiğini görmek, yakınlarını, arkadaş ve dostlarını ve askerlerini dağıtmasına servetinin gitmesine delalet eder. Çünkü her failin fiili Allah''ın fiilidir. Eski bir binayı bir alim için yenilediğini görse, o alimin hayatını yenilemeye delalet eder. Firavun ve zalim için binayı yenilerse onların gidişatlarını yenilemeye delalet eder. Firavun ve zalim için yenilediğini görse, o alimin hayatını yenilemeye delalet eder. Firavun ve zalim için binayı yemlerse onların gidişatlarım yenilemeye delalet eder.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  EFRUMİE Bayan Üye
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Üye No: 104894
  Mesaj Sayısı: 185
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Rüyada Bina görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada yeni yapılmış binalar görmek şimdiye kadar çalışmalarınızın sonucunda biriktirmiş olduğunuz bir miktar ppara ile yatırım yapacağınıza ve bu yapacağınız yatırımda ailenizin de size yardımı dokunarak kendi hayalinizdeki bir binayı satın alacağınıza işaret eder.


 3. 3
  Birgul Üye
  Birgul
  Üye

  Üye No: 114911
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Rüyada görülen bina çökmesi


  Iyi gunler.
  Sabah saat 5 sularinda bir ruya ile uyandim. Ruyamda babamla birlikte bir isimiz cikiyor ve gece disari cikiyoruz. Annem ve kardesim evde kaliyor. Dondugumuzde bizim apartmanin ve yan apartmanin coktugunu goruyorum. Annem ve kardesim enkazin altinda kaliyor. Deprem sarsintisi olmadi ruyamda. Aglayarak uyandim.
  Acaba anlami nedir?
  Simdiden yorum icin tesekkurler.


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Bina görmek (İmam Nablusi)


  Hayırlı günler. Bu rüya aile ile ilgilidir. Özellikle de aile içerisinde meydana gelecek olan sorun ve huzursuzluklara işaret eder. Ayrıca tartışmaların alevlenmesine ve sıkıntıların baş göstermesine tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  Beyaztuz Üye
  Beyaztuz
  Üye

  Üye No: 119613
  Mesaj Sayısı: 11
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 25

  Hayırlı cumalar.. rüyada odamın camından sokağa bakıyorum karşı apartman normalde uzak arası yakınlaşmış oluyor tüm evler satılık yazıyor. Binanın bizim üstümüze doğru eğri yatık durduğunu ve yıkılacak gibi olduğunu farkediyorum. Yanında ki diğer apartmanda kayar gibi yer değiştiriyor yıkılmıyor.. rüyanın manası nedir teşekkürler


 7. 6
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Hayırlı günler. Binanın şekli ve durumuna göre tabir edilen bir rüyadır. Gördüğün rüya senin olaylara karşı göstermiş olduğun tavır ve duruşun bir göstergesidir. Yıkılacakmış gibi durup sonunda dik duran ve yenilmeyen yenilenen bir kişiliğe sahip olduğun, her daim yeniden başlayan güzel bir karakterin olduğuna delalet eder. Doğrusunu elbette Allah bilebilir.