1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Binmek görmek (İmam Nablusi)


  Binmek tabiri
  Bir kimse rüyada bir hayvana bindiğini görse, nefsine uyar. Rüyada bütün hayvanlara binmek, izzet ve saltanattır. Rüyada iyi beceremeyerek bir ata bindiğini görse nefsinin isteklerine tabi olur.Eğer güzel biner, kendini ve atı iyi tutarsa, o kimse nefsine hakim olur. Bütün takım ve aletleri ile bir ata bindiğini ve kendisinin evi ve haline münasip olarak da hizmetçisi ve çalımı olduğunu görse, o kimse ecdadının izzet ve devletine ve memleketine vasıl olmasına delalet eder.Zorla bir adamın boynuna bindiğini gören kimsenin ölümüne ve kahren cenazesini yüklenip götürmesine delalet eder. Rızası ile bir adamın boynuna binse, o adam o kimsenin külfet ve eziyetine tahammül eder. Bazı tabirciler, o kimse çetin ve müşkül bir iş talebinde bulunur, dediler. Eğer o kimseyi boynundan düşürüp terketse, o kimsenin İstediği işi noksan kalır. Hayvana tersine binse, özür kabul etmemesine, nasihat dinlememesine, İhtiyaç zamanında arkasını dönmesine yahut arkadan veya hayız zamanında hanımına yaklaşmasına delalet eder.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  EFRUMİE Bayan Üye
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Üye No: 104894
  Mesaj Sayısı: 185
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Rüyada Binmek görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada birilerinin sizin sırtınıza bindiğini görmek hayatınızın yükü çok ağır olacağına ve ailenizin dışında bir çok kişinin yükü sizin omuzlarınızda olacağına ve bundan dolayı çok zor ve sıkıntı içinde olacağınıza işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyada ata binmek


  Hayırlı günler, rüyamda kızımın büyük bir ata binip gittiğini görüyorum. Binerken diyorum böyle bınılir mi ayakkabısı olur pantolonu olur nasıl binecek sin düşersin dıyorum ama kocaman ata binip gidiyor yorumlarsanız sevinirim....


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Binmek görmek (İmam Nablusi)


  Hayırlı günler. Kız veya erkek evladının ata binmesi çok hayırlıdır. Aile içinde büyük bir sevince neden olacak gelişmelerin olacağına ve ileride önemli mevkilere yükselerek ailenin çok mutlu olacağına tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.