1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Boğazlamak görmek (İmam Nablusi)


  Boğazlamak tabiri
  Rüyada bir şeyi boğazlamak, ana - babaya asi olmak ve zulümdür. Kendisinin boğazlandığını gören kimse Allah Teala''ya sığınsın. Bir kimsenin, rüyada bir kavmi boğazlanmış olarak görmesi, onun murad ettiği şeyde işlerinin tamamına hayırla delildir. Birisini boğazladığını veya birisinin kendisini boğazladığını gören kimsenin işlerinin tamam olmasına delildir. Ancak bunun meydana gelmesi daha çabuktur. Bir kimse rüyada birisim bir başka kimse kesiyor görse, kesilen kesenden hayra nail olur. Eğer kesilen hapis ise hapislikten kurtulur, korkuyorsa, korkusundan emin olur, köle ise azat edilir, esir ise esaretten kurtulur, emir ise saltanatında ziyadeliğe nail olur. Birisini kestiğini gören kimse o kimseye zulmeder.Kesilmesi helal olmayan her şeyde hüküm böyledir. Mahremlerini boğazladığını gören kimse, yakınlarını tanımayarak, onlarla olan münasebetini keser. Kölenin, rüyada kesildiğini görmesi, azat olmasına, üzüntü ve kederli bir kimsenin kendisinin rüyada boğazlandığını görmesi, üzüntü ve kederinin gitmesine delalet eder. Rüyada boğazlamak, nikaha da delalet eder. Bundan dolayı bir kimse rüyada güvercin ve koyun gibi şeyleri boğazladığım görse, o kimse evlenir.Bir kimse bir hayvanı kafa ve ensesinden boğazladığını görse, o kimse livataya cesaret eder.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  EFRUMİE Bayan Üye
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Üye No: 104894
  Mesaj Sayısı: 185
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Rüyada Boğazlamak görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada birilerini boğazladığını görmek yapmış olduğunuz işlerdeki hakkınızı kimselere yedirmeden almanıza ve başkalarının adına işleri sizin yapmanız ve oradan kazandığınız tek başınıza sahiplenerek rahata ereceğinize ve yapmış olduğunuz işin rahatlığına işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Boğazlamak görmek (İmam Nablusi)


  Rüyamda kendi karnımın alt kısmından katlı bi şekilde kendim kesip almıştım, hani göbekli biri eliyle karnı sarkar tutarya oşekilde tutup kesmiştim kan falan yoktu ama..
  Kesik parçayı elime aldım iki elimle baktım, karnımın kesik yeri nolcak, yavaş yavaş kapanır diyodum kendi kendime.
  Parçayı elimde doktora götürdüm,karnımı dikmesini istedim, elimdeki parçayıdamı yerine tekrar dikmesini istedim, yoksa parça olmadan
  sadece karnımımı dikmesini istedim bilmiyorum,

  Estetik dikilsin izi belli olmasın diyordum,doktor yok çok büyük büyük dikcez diyordu, bende daha önce sezeryanda estetikte dikmişlerdi dedim,
  O Dr.da başka bi doktora anlatıcaktı,

  Kendi kendime kesmeseydim diye düşünürken uykudan uyandım


 4. Reklam

 5. 4
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Boğazlamak görmek (İmam Nablusi)


  Hayırlı günler. Kişinin yapmış olduğu hatalar veya günahlara ve bu hata ve günahlardan uzaklaşarak düzeltme yoluna girmeye çalışacağına, yaptıklarına karşılık tövbe ederek temizleneceğine, Allah'ın koyduğu yasaklara uymaya çalışacağına işaret etmektedir. Hakkıyla bilen Allah hayırlısını etsin.