1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Boya görmek (İmam Nablusi)


  Boya tabiri
  Rüyada görülen boya, örtüp gizlemektir. Sakalda görülen boya, riyaya ve amel ile hileye delalet eder.Boya kullanmak kendisine layık olan kimse İçin nimetler İle yardımlaşmaya düşmanı zelil ve nanır etmeye ve KorKUlan emin oımaya, kendisine layık olmayan kimse için de üzüntü, keder, şiddet, borç, dost ve ahbabı terk etmeye delalet eder.Ölünün basma kına koymasının hükmü, sakala kına koymanın hükmü gibidir.Saç ve sakalı ağarmış kimsenin kına ve boya kullanması, rütbe kuvvetinin artmasına delalet eder.Bir kimse sakalına kına koyduğunu ve sakalının da kınayı tuttuğunu görse, o kimsenin sünneti seniyeye tabi olduğuna delalet eder.Başına kına koyduğunu ve sakalına koymadığını görse,, o kimse reisinin malım gizler.Baş ve sakalına kına koyduğunu görse, fakirliğini gizler ve halk içinde rütbe ve makam talep eder.Saçı kınayı tutarsa rütbe ve makamına döner ve orada kısa bir müddet gurur ve kanaatla büyüklük gösterir, sonra kapalı durumu meydana çıkar.Eğer saçını, halkın kullanmadığı çamur ve kireç v.s. gibi şeylerle boyadığını görse, saçı bu boyalan tutarsa, o kimse halini mümkün olmayan şeylerle gizlemeye çalışır. Boyayı tutmazsa, onun durumu etrafa yayılır, artık gizlenmesi mümkün olmaz.Saçını kına ve kan ile boyadığını ve saçının da tuttuğunu görse, o kimsenin cahil ve gafil ve oyunla meşgul olduğuna ancak bu durumdan tövbe ederek sapıklıktan dönmesine delalet eder.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  EFRUMİE Bayan Üye
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Üye No: 104894
  Mesaj Sayısı: 185
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Rüyada Boya görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada boya görmek bazı saklanmış sırlarınızın biri tarafından ortaya çıkarılacağı ve bu sırların ortaya çıkması sonucu çok zor günler geçireceğinize ve etrafınızdaki kişileri kaybedeceğinize işaret eder.


 3. 3
  Fatosq1 Üye
  Fatosq1
  Üye

  Üye No: 114524
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Rüyada Boya görmek (İmam Nablusi)


  Uyumadan once icimden allahim bebegimin cinsiyetini insallah ruyamda görürüm diye gecirdim.Ruyamda kayinvalidem evimizin heryerini camlarıda dahil maviye boyuyordu.bende heryeri bu renk istemiyordum diye soyleniyordum. Bu ruyanin anlami nedir?


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Boya görmek (İmam Nablusi)


  Bu rüya dileğinin sana gösterildiği anlamındadır denemez. Ama bu rüya sevineceğin bir haber almaya ve mutlu olmaya tabir edilir. Bunun dışında farklı bir mana ile yorum yapamayız. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  Beyaztuz Üye
  Beyaztuz
  Üye

  Üye No: 119613
  Mesaj Sayısı: 11
  Tecrübe Puanı: 1
  Yaş: 25

  Merhabalar rüyamda binamıza giriyorum annem kardeşim ve ben. Tüm binaya yavruağzı bir boya akmış merdivenlerden çıkmaya çalışıyoruz. Daha sonra kendi evimize geliyoruz. Evimizin kapısına boya gelmeden 1metre önce boya bitiyor. Sonra kapının kilitlerinin çalındığını görüyoruz. Hırsız gitmiş diyoruz. Uyanıyorum. Anlamı nedir rüyamın.. teşekkürler


 7. 6
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Sıkıntılı bir dönem atlatma ihtimalinizin söz konusu olabileceğine ve bunu atlattıktan sonra yeni bir hayat ile birlikte duaların kabul edilmesiyle hayırlı bir ömür geçireceğinize delalet etmektedir. en doğrusunu bilen bir tek Allahtır.