1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Buğday görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada buğday görmek evinizin içine girecek olan bolluk ve bereketin daha çok artacağına ve gün geçtikçe daha çok bereket ve kazanç sağlayacağınıza işaret eder.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  EFRUMİE Bayan Üye
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Üye No: 104894
  Mesaj Sayısı: 185
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Rüyada Buğday görmek (İmam Nablusi)


  Buğday tabiri
  Rüyada buğday, meşakkatle meydana gelen şerefli bir maldır. Buğday satın aldığını gören kimse mala, ucuzluğa ve bolluğa erişir ve onun çoluk çocuğu çok olur. Sultan rüyada buğday karıştırdığını görse, piyasa pahalı olur. Buğday ektiğini gören kimse, Allah''ın (C.C), rızası olan bir iş işler. Buğday ektiğini gören kimse cihada çıkar. Buğday ekip arpa bittiğini gören kimsenin görünüşü içinden hayırlıdır. Kan bittiğini görse faiz yer.Rüyada yaş buğday yemek, ibadet cihetiyle iyiliğe delalet eder. Yeşil başak, ucuzluk ve bolluk senesidir. Kök ve kalem üzerindeki kuru başak, başakların sayısı nispetinde kurak ve kıtlık senelerdir. Rüyada, elde veya bir kap içinde yahut harman yerinde biriktirilmiş görülen başaklar, sahibi için başkasının kazancından isabet edecek mala, yahut başakların azlığı - çokluğu nisbetinde ilme delalet eder.Ziraatçısını ve biçeni tanıdığı halde dökülen ekin başaklarından topladığmı gören kimse, ziraat sahibinden müteaddid ve devamlı hayra nail olur. Bir yerde mevsimsiz ekin biçtiğini görse, o yerde ölüm, harp ve fitne meydana çıkar. Biçilen ekin başakları sarı iseler ihtiyarların, yeşil iseler gençlerin ölüm ve öldürülmelerine delalet eder. Rüyada, kuru buğday yemekte hayır yoktur. Buğday gören, melikten hayra nail olur. Kurumuş buğday başağı haram maldır.Buğdayı verip bedelinde arpa aldığını gören kimse, Kur''anı şiir ile değişir.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Buğday görmek (İmam Nablusi)


  İyi günler annem bu rüyayı 1 ay önce gibi görmüş rüyasında tutun için tarlaya gidiyor ama tarlada tütün yok tütün tarlasının yanında bir ekin tarlası varmış bu tarla alacalı yeşilli sarılı gibi imiş başaklar o tarlada orakla ekin biçenler varmış annem orakla aşılmış başaklardan ama çok zorlanmış diyormuş ki birde bu buğday olsa zarar etmez ama arpa olmaz böyle diyormuş


 4. Reklam

 5. 4
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Buğday görmek (İmam Nablusi)


  Hayırlı günler. Tarla ömrün genel ifadesidir. Tarlada emek verdiğini görmek ve bir şeylerin yetiştiğini görmek ise çocuklarınıza göstereceğiniz emek ve bunun karşılığını çok iyi bir şekilde alacağınıza işaret eder. Hakkıyla bilen bir tek Allahtır tabiki.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyamda ablalarım ben ve kuzenim ve 1 yaşındaki oğlu varız mutfakta Ablam ben ve bebek varız 1 çuval buğday var biz ablamla bebeği buğday çuvalına koyuyoruz bebek küçücük olmuş oluyor içinde kayboluyor ölecek diye korkuyorum avuç avuç atıyoruz buğdayları dışarı bebek yok ben sonra çuvalı devirip döküyorum bebek çuvalın dibinde buğdayların arasında alıyorum oradan çıkarıyorum bebeğin üstü buğday tozu olmuş elini yüzünü yıkıyorum üzerinin tozunu temizliyorum böyle bir rüya gördüm cevabını bekliyorum inşaAllah


 7. 6
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Çok fazla zahmet çekip aşırı emek vermene ve bundan kaynaklı olarak başını ağrıyıp sıkıntı içine girmene sebep olacak işler yapmana delalettir. Alın teri anlamına da gelen bu rüyanın tabirinde işlerini yoluna koymak için çabalayıp uğraş vermene işarettir. Doğrusunu en iyi bilen bir tek Allah'tır.