Git 12 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Bulut görmek (İmam Nablusi)


  Bulut tabiri
  Rüyada bulut, halkın hayat ve kurtuluşu olan İslama delalet eder. Bulut halkın hayatı kendisiyle devam eden su ve yağmuru yüklü bulunduğundan dolayı Allah-u Teala''nın (C.C.) rahmetine sebeptir. bazen bulut, kendisinde mevcut olan lütuf ve hikmete binaen, ilim, fıkıh ve hikmete delalet eder. bazen bulut, askerlere, halkın mahlukatın yaratılmasına vesile olan suyu yüklenmesinden dolayı arkadaşlara, bazen da yiyecek ve giyecek gibi su ile biten şeyi taşımasından dolayı deveye delalet eder. bazen da yer ve gökten başka yani rüzgar ile su üzerinde yürüyen gemilere, bazen hamile kadınlara veya yağmura delalet eder.Eğer bulut siyah olursa onunla beraber ses veya yıldırım bulunursa sultanın vergi almasına, işkence ve emirlerine delalet eder. Bir kimse rüyada evinde bir bulut görse yahut odasında kendi üzerine bir bulut inse, eğer o kimse kafir ise, Müslüman olur. Mümin ise nimet ve hükme nail olur. Yahut çocuk istiyorsa hanımı hamile olur. Ya da karada kervan ve kafilesi, denizde gemisi varsa, onlar gelirler.Bulutların üstüne bindiğini gören kimse, saliha bir kadınla evlenir. Yahut arzu ve isteği varsa yolculuk ve seyahat eder ya da hacca gider. Kendisinde bu arzular olmayıp ilim talep ediyorsa, ilim ve hikmetle şöhret bulur. İlim de talep etmiyorsa, o kimse asker sevk eder. Yahut layık ise, izzet ve yüksekliğe erişir.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Rayyan Emir Üye
  Rayyan Emir
  Üye

  Üye No: 75986
  Mesaj Sayısı: 502
  Tecrübe Puanı: 10
  Yaş: 40

  --->: Rüya Tabiri:Rüyada Bulut görmek (İmam Nablusi)


  Hadi insaallah yarabbim Hayirlar nasip etsin hepimize.. Allah(c.c) razi olsun


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Bulut görmek (İmam Nablusi)


  Selamün aleyküm ben rüyamda kalp şeklinde bulut gördüm sonra annemin yada kadın sesinin lailahe illallah Allahım diyoşini duydum o bulutun yanındada sarıklı uzun hırkalı hani eskiden evliya adamlar olurya onungibi bir adam elinde bayrak gibi birşeyi yan bana doğru uzatmıştı bu iki bulut ne anlama geliyor hocam teşekkürler simfiden


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Bulut görmek (İmam Nablusi)


  Aleykum selam. Rüyayı gören kişinin durumu bilinerek yorumlanırsa daha isabetli olabilir. Çünkü bu rüya bir nedenden dolayı sıkıntı yaşamak ve huzursuz olmak manalarına gelir. Gönül ilişkisi olan kimse için bundan dolayı üzülmeye ve pişmanlığa işarettir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  merhaba. rüyamda dışarıdayım hava da çok güzel ve gökyüzüne bakıyorum çok az beyaz bulut var. bulutlara bakarken bulutlar babasıyla oynayan çocuk ve yanlarında kuş şeklini almışlar bulutlar. sanki o şekilli bulutlar bana bir mesaj vermek istiyordu.

  bayan ve bekarım bununla alakalı olabilir mi.

  teşekkür ederim şimdiden.


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Böyle rüyalar tek şekilde tabir edilmez. Ancak gören kişinin durumuna göre değerlendirilirse daha isabetli olur. Genel olarak ya çok zor bir döneme gireceğine yada ferah ve huzurlu bir dönemin başlamasına yorumlanır. Sende Allah'tan hayırlısını dile, herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhabalar,
  Ben rüyamda gökyüzünü cok kapalı bulutlu şekilde gördüm. 3 arkadaşım gelip bana gökyüzüne bak "k" harfi var dedi. bende başımı kaldırıp gökyüzüne baktım her taraf cok bulutluydu yalnızca güneşin olduğu kısım K harfi seklinde açıktı ve gunes ışığı geliyordu. O anda nedense k harfinin kıyameti temsil ettiğini düşündüm ve arkadaşlarıma söyledim. korktular ve namaz kilmak icin abdest almaya gittiler. Bende ayni şekilde düşündüm ve uyandım. yorumlarsanız cok sevinirim hocam. Hayırlı günler.


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhabalar. Bu şekilde görülen rüyalar ancak hissedilen şekilde yorumlanabilir. Kıyameti temsil ettiğini hissetmişsen bu rüya sana bir ikaz ve uyarıdır. Tövbe etmeye, günahları terketmeye ve ibadetleri yerine getirmeye tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamun aleyküm
  Rüyamda arkadaşımla yolda yürüyerek konuşuyorduk şimşek çakıcak gibiydi sürekli şimşek çakıcak gibi olup olduğu yerde duman çıkarıyordu ben besmele çekip nas felak okudum yanlış hatırlamıyorsam bulut üzgün gözüktü, sonra bulut birkaç kez güldü (sesli değil görünüşte) sonra yüzü şu 😑 şekile benzer bir şekilde gözüktü (üzgün gözükmesinden sonra gördüğüm yerlerden eminim)anlamı nedir?


 11. 10
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleyküm selam. Bu hayatında, yapacaklarınla ilgili ve karşına çıkacak olan kişilere karşı daha dikkatli ve temkinli olman, adımlarını atmadan önce iyi düşünerek hareket etmen gerektiğini göstermektedir. En doğrusunu bilen Allah'tır.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyamda oturduğumuz binanın en üstünde görüyorum kendimi yanımda iki çocuğumda var..dünyanın sonunun geldiğini hissediyorum. gökyüzündeki bulutların birçoğunu çürümüş halde aşağı doğru indiğini ,bizlere ulaştığında öleceğimizi ve dünyanın sonunun geldiğini hissedip çok üzülüyorum,çocuğumun elimi bırakıp aşağı doğru atladığını görüyorum evin içine girip sarılarak beklememiz gerektiğini söyleyip atlıyor...bu rüyadan çok büyük üzüntüyle uyandım..ne anlama geliyor acaba???


 13. 12
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Dünya kadar ahiretine de ağırlı verip ibadetlerine gereken özeni göstermelisin. Ayrıca birine karşı duyduğun güvensizlik ve bunun yaratmış olduğu hayal kırıklığı ve üzüntü seni düşündüren meseleler olduğunu gösterir. Doğrusunu bilen ancak Allah'tır.


 14. 13
  Plnsri Üye
  Plnsri
  Üye

  Üye No: 121240
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Merhabalar,
  Rüyamda pembe bulutlar gördüm yoğun olarak renkleri çok güzeldi ancak önce şimşek çakıyor sonra sağanak şekilde yağmur yağıyordu...tabirini çok merak ettim çünkü daha önce hiç böyle renk bulut görmedim ...ikinci olarak kuzenim ve babamla çok dik bir yokuşa tırmandık etrafı uçurum ve yeşillikti...varacağımız yere varmamız için sağa dönmemiz gerekiyordu ancak dönmedik...bunları yorumlarsanız çok sevinirim teşekkür ederim..


 15. 14
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhabalar. İlk rüyanın anlamı bereketli bir hayatın olacağına delalettir. Bununla birlikte huzur, mutluluk, hayatını olumlu yönde şekillenmesini sağlayacak güzel gelişmelerin habercisidir. İkinci rüyanın tabiri ise, amacına giden yolda rüyanda gördüğün gibi zorlu bir yol kat etmen gerektiğine, yorulman ve çok emek vermen seni yıldırmayacağına ve sonunda başaracağına işarettir. Hakkıyla ancak Allah bilebilir.


Git 12 Son