Git 12 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Cam görmek (İmam Nablusi)


  Cam tabiri
  Rüyada görülen camın azı ve çoğu, geçici bir üzüntüdür. Çünkü cam çabuk kırılır. Bir kimsenin, rüyada camı bir kap veya mahfaza içinde görmesi, üzüntüsünün kendisine kolay gelmesine delalet eder. Rüyada cam gören kimsenin gizli ve kapalı bir şeyi varsa onun için açılıp ve aşikareye çıkmasına delalet eder. Çünkü cam bir şeyi örtüp gizlemez. Fakat, yeşil, kırmızı, sarı ve sedeften ve bunlara benzer şeylerden yapılmış camlar, mal, evlat ve hanımdan olan şüphelere, riya ve nifaka delalet eder. Camdan tedavi ve ilaçta kullanılan şey, alimler ve feylesoflara delalet eder. Bir kimse rüyada mücevheri, cam yahut inciyi sedef karşılığında satsa, dünyayı ahiret yahut günahı taate tercih etmesine ya da dininden dönmesine delalet eder. Bu rüyanın aksi tabirin aksinedir.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  EFRUMİE Bayan Üye
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Üye No: 104894
  Mesaj Sayısı: 185
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Rüyada Cam görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada cam görmek hiç beklemediğiniz bir anda bir kişi tarafından kalbinizin kırılacağına ve bu kalbinizi kıran kişi hatasını anlayarak sizden af dileyecek ve sizin bu kişiyi af ederek eski dostluklarınıza yada aile bağlarınızın devam edeceğine işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Cam görmek (İmam Nablusi)


  Selamünaleyküm rüyamda eski görüştüğüm bayanla yan yana yerde yatiyorduk. Yattigim yer büyük cam kírklari doluydu cam yatak gibiydi sonra bize meyve verdiler meyveler bilmediğim bir meyvedir kumlu gibi kötü çürük tú yani yorumlarmísınız . Şimdiden teşekkür ederim Allah yardımcınız olsun hayırlı günler


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Cam görmek (İmam Nablusi)


  Aleykum selam. Rüya sahibinin doğru olmayan, zararlı ve çok riskli bazı işlere kendi rızasıyla girişeceğine işaret eder. Tekin olmayan bazı durumlara girecek ve pişman olacak manasında tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  BlackPearlXV Emekli
  BlackPearlXV
  Emekli

  Üye No: 114285
  Mesaj Sayısı: 153
  Tecrübe Puanı: 0

  Selamın Aleyküm; Yaklaşık iki gün önce sabaha karşı bir rüya görmüştüm. Rüyamda annemin evindeyiz, hatta evindeyim. Ev ise dağınık, neredeyse çoğu zaman olduğu gibi, gerçekte. Bu arada annem ve babam ayrı gerçekte. Neyse, ev bu sefer çok fazla gereğinden dağınık ve annem beni kızdıracak bir şey yapıyor ve o arada babam da orada ve sanırım kardeşim de. Sonra ben inanılmaz derecede kızıyorum ve evin içindeki camlı kapının camına vuruyorum ve cam kırılıyor. Sonra benim elime büyük bir cam parçası saplanıyor, hatta birkaç tane saplanıyor. Elim kanlar içinde ve annem o sırada çok fazla endişeleniyor ve bana "Oğlum iyi misin? Naptım?" gibilerinden bir şeyler söylüyor ve o andan bir kaç saniye sonra hasta hanede oluyorum annemle birlikte ve hemşire elimi sarmalıyor. Kan fazla akıyordu ve hatta elimi sarmalamasına karşın bile kanıyordu. O acıyı hissedebiliyordum. Sonra ise rüyayı hatırlamıyorum.
  Not_1: Annem ve babam ayrılalı yaklaşık 5-6 yıl oluyor ve bundan bir gram üzüntü bile duymuyorum, çünkü doğru olanı yaptılar. Fakat neden annemi ve babamı gördüm ben orada, aynı rüyada. Üstelik hiç aklımın ucundan bile geçmedi böyle bir rüya göreceğim.
  (Bu rüya sizce ne anlama geliyor olabilir? Açıklarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.)


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Annen ile babanı bir rüya içerisinde görmen normaldir ve bundan özel bir mana çıkarılmaz. Bu rüya ise gören kimse için hayatında yapacağı köklü değişikliklere, yeniliklere ve kendisini tamamen değiştirerek daha iyi bir duruma geleceğine işaret olarak tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 7
  BlackPearlXV Emekli
  BlackPearlXV
  Emekli

  Üye No: 114285
  Mesaj Sayısı: 153
  Tecrübe Puanı: 0

  Selamın Aleyküm. Rüyamda; Ben ve benim yanımda 4 kişi var ve bunlar sınıf arkadaşlarım. Top Oynuyoruz akşam vakti bir basketbol sahasında, açık basketbol sahasında ve sonra topu birisi dışarı atıyor ve topu almaya birlikte gidiyoruz, çıktıktan sonra oradan, tabi evlerle, apartmanlarla kaplı her tarafımız, neyse bu sefer dışarıda birbirimize pas falan atıyoruz.

  Sonra top bana geldi ve hafif ayağımdan kaçırdım ve o tesadüfle bir evin camından içeri baktım ve kadın çamaşırlığın üstüne uzanmış bir şekilde telefonuyla ilgileniyordu ve ben bunu bizimkilere söylemedim, çünkü yaramazlık yapacaklarını bildiğim için ve sonra aramızdan birisi kadını farketti ve olum burada kadın var dedi ve diğeri ise hadi bir şey atalım dedi. O sırada elimizde ne vardı bilmiyorum fakat taş yoktu. Ya topu attık onun camına ya da ilginçtir ki birkaç muz attık onun camına.

  Neyse, ben bunlara yapmayın, rahatsız etmeyin falan dedim ama dinlemediler ve attıktan sonra bir kaçımız başka sokağa kaçarken; ben ve yanımdaki başka birisi ise benimle geldi. Bizim girdiğimiz, kaçtığımız yerler çok dardı ve oradan oraya geçişler çok hızlı oluyordu, yani birkaç metre koşuyorsun birden önüne atıyorum dövmeci çıkıyor ve yine birkaç metre daha koşuyorsun ve bu sefer de dershane gibi biryer oluyor fakat bu benim dediğim yerlerin hepsi tek katlı ve hepsi sanki kapalı çarşının içindeymiş gibi. Adama soruyoruz burası neresi diye, işte bazısı diyor burası dershane, burası yemekhane ya da dövmeci gibi cevaplar alvıyoruz fakat hep aynı yerde değiliz tabi ki.

  Neyse, polis falan aramışlar ve polisler de bizi yakalamaya çalışıyorlar ve biz hala nereye kaçacağımızı koşarak anlatırken birbirimize o sırada polisler tuzak kurmuş bile bizi yakalamak için. Tuzak ise şöyle: 3 tane sirk kapısına benzer bir kapı var, biri dikey açılıyor, diğeri yatay ve en son kapı ise yine dikey olarak açılıyor ve sonra ise hapis gibi bir yerde buluyoruz kendimizi ama sonrasını hatırlamıyorum.

  2. Rüyamda ise (Çok kısa diye burada anlatıyorum): Bizim bilgisayar öğretmenimizin kızına tecavüz etmişlerdi ve ondan sonra olaylar başlamıştı, eğer yanlış hatırlamıyorsam birileri suçu bize atmıştı. Belki bu rüya 1. rüya ile bağlantılı olabilir ama emin de değilim.

  (Sizce bu rüyalar ne anlama geliyor olabilir? Açıklarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.)


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Bu rüya sahibi için gerçek hayatta bazı endişeleri olduğuna tedirgin olmaya ve huzurlu olamamaya işaret olarak tabir edilir. Bazende hiç kimseye itiraf edemediği sırlarının olmasına yorumlanır. Diğer rüya ise, insanın canını sıkacak olaylarla karşı karşıya kalmasına tabir edilir. Herşeyi hakkıyla hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 10. 9
  Züleyhafatma Misafir
  Misafir

  Rüyamda eşim bi akrabamızın kızına iki kulağa birden takılan uzun bir küpe hediye alıyor baya dakikalarca tek başına duruyolar öyle aşık gibi. Bende gidiyorum o küpeyi çıkarıyorum. Eşimin yanına gidip bitti bu iş diyorum bağıra bağıra borcam tencere kapakları var ona vuruyorum vuruyorum çok zorlanıyorum en sonunda her yerini kırıyorum camlar dökülmüyor ama elimle alsam kırık sonra başka tabletmi ekranmı haritamı tuhaf bişeyi kırıyorum zor kırılıyor ama vurdukça çatlatıyorum..


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Böyle bir rüya gören kişinin hayatına ve durumuna bakarak tabir edilmesi gerekir. Genel olarak hayatında yapacağın çok köklü değişikliklere yorumlanır. Eşin açısından kötü ve olumsuz bir yorumu vardır diyemeyiz hatta tam tersine güzel işaretler içerir. Ancak yinede doğru bir yorumu bu şekilde yapmak pek mümkün değildir. Allah'tan hayırlısını dile be en doğrusudur. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 12. 11
  Nermin123 Üye
  Nermin123
  Üye

  Üye No: 119637
  Mesaj Sayısı: 2
  Tecrübe Puanı: 1

  Öncelikle selamunaleykum.
  Ben rüyamda Namaz kılmak icin camiye girdim.Cami cemaatinin büyük çoğunluğu kıble tarafına dönüktü.Cok az bir kismida caminin sağ tarafina dönüktü.Bende imama hocam neden bir kısım bu taraga diger kisum bu tarafa bakıyor diye sordugumda imam söyle dedi.Onlar kiblenin o tarafta olduğunu soyluyotlar biz ise caminin sağ tarafınin kible olduğunu soyluyoruz.Bende hocaya dedim ki Hocam sizin dediginiz dogrudur siz Bir Allahu Ekber deyip baslayin ki bizde arkanizdan gelelim diyince hoca önüne dönüp niyet etmeye başladı benimle birlikte cemaatin az olan kısmı bize uyarak ayaga kalktilar ki namaz kılsınlar.
  Yorumlarsaniz sevinirim hocam selametle...


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Cemaatin bir kısmının kıbleden başka tarafına dönük namaz kılması iyi olarak yorumlanmaz. Bunun yorumu doğru ve hak olan şeyden sapmak manasındadır. Etrafında hem hakka hemde batıla uyan kimseler olabilir. Sen doğru olanı tercih etmene tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  SELAMUN ALEYKÜM.
  rüyamda; ailecek uyurken bir şangırtıyla uyanıyoruz. bakıyoruz bir kepçe penceremize vurmuş camını kırmış sonra eşimle kepçeye doğru gidiyoruz bir adam iniyor koşmaya başlıyor. biz etrafa bakarken savaş çıktığını farkediyoruz. deniz kenarında bir yerde yaşıyormuşuz.alarmlar çalıyor orda oturanlara evlerini boşalttırıp deniz kenarında bir limanda topluyorlar. diyorlar ki denizdeki küçük gemilerin altına girin. suyun içine 4 tane yat gibi küçük gemi var. ben içimden diyorum yüzmede bilmiyorum ya boğulursak ama ses çıkaramıyorum sonra denize girince bakıyorum berrak ve sığ.benim yanımda büyük kızım var eşim küçük kızı almış onları korumaya çalışıyoruz. bunlar bizi öldürecek diyorum neden geminin içine değilde altına diyorlar acaba diye bakınıyorum suyun içinde bekliyoruz. o sırada havada savaş uçakları beliriyor bombalar atıyorlar denize düşüyor gemiyi bombalarlarsa diye altında bekleyin demişler diyorum. hala uçaklar uçuyor havalanıyor. bir kaç ülkeye aitmiş. sonra bakıyorum kepçeyle camımızı kıran evlerimize zarar veren adam ve ailesi de orda kalabalıklar. onlar bizim ülkeden değillermiş kimse bilmiyor aralarında konuşuyorlar gizli gizli.bizlere bazlama ekmeği dağıtıyorlar. bizler yarım yarım paylaşıyorz. sonra onlara bakıyorum geliyorlar en güzel yere oturuyorlar çok daha fazla ekmek almışlar sofralarına yağlamışlar.ama ben kimseye bişey diyemiyorm bunlar bizim camlarımızı kırdı kepçeyi bunlar kullanıyordu oraları bunlar yıktı diyemiyorum korkuyorum. ama onları gözlüyorum bi açık verseler hemen söyleyeceğim savaş gemileri,savaş uçakları sürekli tepemizde ama direk üstümüze etmıyorlar sağımıza soluma düşüyor.deniz güzel etrafı orman savaş olmasa güzel bir yer..diyorum biz burdan sağ çıkabilirmiyiz acaba...bu stresle uyanıyorum ama çok korktum.Rabbim Hayırlar versin inşallah devletimize milletimize ailemize dirlik ve birlik versin..rüyanın etkisinden hala kurtulamadım.Allah rızası için yorumlarsanız sevinirim.


 15. 14
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Genellikle rüya sahibinin yaşadığı olumsuzluklardan ve sıkıntılardan hala kurtulamadığına işaret eder. Hem kendisi hemde yaşadığı çevresi, şehir ve hatta ülkesinde huzursuzlukların ve sıkıntıların baş göstermesine ve güvenli ortamın azalmasına işaret olarak tabir edilir. Yinede hayırlısını dilemek gerekir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


Git 12 Son