1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Cenaze Töreni görmek (Kenz-ul Menam)


  Cenaze Töreni tabiri
  Halkın bir cenazede yürüdüklerini görmek, cenaze sahibinin o cemaate reis olacağına yahutta bu vesileyle onlara eziyet edeceğine işaret eder. Bir cenazenin kendisini taşıyanlarla beraber uçtuğunu görmek; o bölgede yaşayan kıymetli bir zatın ölümüne delalettir. Eğer cenaze bilinen biriyse, o vefat eder. Cenazenin kendi kendine yer üzerinde yürüdüğünü gören, yolculuğa çıkar. Rüya sahibi kadınsa, evlenir. Evliyse, dini bozulur. Cena-zesini kimsenin taşımadığını gören, itibardan düşer. İşleri bozulur.Ebu Said''ül Vaaz diyor ki: Cenaze rüyası, münafık bir insan ile tabir olunur. Tanınmış bir şahsın cenazesinin ortada kaldığını görmek, o kişinin hapsine işarettir. Eğer cenaze meçhul ise, rüya sahibi için iyi değildir. Rüyasında bir cenazeyi yüklendiğini gören, yüksek makamdaki birinden faydalanır. Ona tabi olur. Sözü dinlenir. Halk kendisine muhtac olur. Halkın, cenazesini elleri üzerinde taşıdıklarını gören, büyük nüfuz kazanır. Hükmü geçer. Halkın, cenazesinin arkasından ağladıklarını görenin, akıbeti iyi olur. Ahalinin, cenazesinin ardından ağladığını, dua edildiğini, iyi konuşulduğunu görmek te böyledir. Cenazesinin ardından kötü konuşulduğunu görenin, akıbeti kötü olur. Bir çarşıda cenaze görmek, çarşıdaki eşya-nın tükeneceğine delalet eder.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  EFRUMİE Bayan Üye
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Üye No: 104894
  Mesaj Sayısı: 185
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Rüyada Cenaze Töreni görmek (Kenz-ul Menam)


  Rüyada cenaze töreni görmek etrafınızdaki dost bildiğiniz kişilerin aslında sahtekar olduklarını yapacakları bir hata ile farkına varacağınıza ve yalancı olduklarını tüm hayatlarını bu yönde kazanan insanlardan uzaklaşacağınıza işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Cenaze Töreni görmek (Kenz-ul Menam)


  Merhaba rüyamda bir cenaze törenindeyim ama cenaze bir kilisenin içinde ..yerde tabut var onun önünde ayakta duran papaz var. cenazede bir kadın ,onun arkasında yaşlı bir kadın onunda arkasında 1 2 adam vardı galiba..bende sanki o kilisenin içinden öylesine geçiyordum dışarı çıkacaktım ve ayrıca kilisenin tavanı oldukça yüksekti daire şeklinde bir boşluk vardı ,tepesinden gökyüzü görünüyordu ordan içeri beyaz renkte 2 3 güvercin girmiş kilisenin tepesinde öterek uçuşuyorlardı içeriside oldukça aydınlıktı. Hayr olsun ruyamı tabir ettiğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

  Not.ayrıca ben dinime bağlı namazlı tesettürlü genç Müslüman bir bayanım bekarım..yorumunuza yardımcı olur inşAllah.


 4. Reklam

 5. 4
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: ACİLSERVİS tarafından bildirilen ileti 1316102


  Rüyada cenaze töreninde bulunmak ve hava durumunun nasıl olduğu rüyanın tabirini etkiler. Rüyanızda havanın açık olması evliliğe ya da çocuk sahibi olmaya işarettir.