1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Cennet görmek (Kenz-ul menam)


  Cennet tabiri
  Rüyasında Cennete girdiğini gören, feraha çıkar. Sevinir. Hayra ve emniyete nail olur. Cennet meyvelerinden yemek te böyledir. Cennet meyvesini eliyle toplayıp yiyen, din tahsili yapar. Fakat, halk onun ilminden istifade etmez. Cennet hurileriyle beraber olduğunu görenin, iyi işleri kolaylaşır. Cennette oturduğunu gören, son nefesine kadar ni''met ve izzet içinde yaşar. Cennete girmek istediği halde men edildiğini gören, dünyada fesada ve isyana düşer. Yüzüne Cennet kapısını kapanması da böyle yorumlanır. Rüya sahibi asi olur.Cennete yaklaştığını fakat, yoldan döndüğünü gören, hasta olur ve vefat eder. Meleklerin elinden tutup kendisini Cennete götürdüklerini gören, tevbe eder ve yakın zamanda ahirete göçer. Rüyasında kendisine Cennete girer misin? denildiğini gören, miras yer.Tuba ağacının altında oturan, dünyada ve ahirette muradına erer. Cennete şerbet veya süt içen, alim, hakim ve zengin olur. Cennet ni''metlerini yemekten çekinen, dalalete düşer (günahkar olur, yoldan çıkar). Birine cennet meyvesi veren, onu ilminden ve malından faydalandırır. Cennette olduğu halde ateşe atıldığını gören, birinin malından haram yer.Cabir''ül Mağribi şöyle diyor: Cennet-i Rıdvan''ı görüp memnun olan, büyük sevince ve ni''mete nail olur. Bulunduğu yüksek bir mekanın Cennet olduğunu zanneden; adil bir sultanla, faziletli bir alimle veyahutta zengin biriyle karşılaşır.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Rüyada Cennet görmek (Kenz-ul menam)


  Rüyamda mahşeri bir kalabalık arasindayim birden güneşle ay carpisiyor ve bir nur topu oluşuyor ve o kalabalik arasında gökten gelip benim göğsünden içeri giriyor ve bir ses duyuyorum bana cenneti göstereceklerini söylediler ve bir an önümde perde acildi ve cenneti bana gösterip perdeyi kapattilar bu ne anlama geliyor


 3. 3
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Cevap: Rüyada Cennet görmek (Kenz-ul menam)


  Selamun aleykum. Rüyanız hayırla yorumlanır. Güvenilen dostların elde edilmesine, duaların kabul edilmesine ve hakikati öğrenmeye yorumlanır. En doğrusunu elbette Allah bilir.


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Acil Yardım edin


  Rüyamda yüzüm yaratık yüzü gibiydi ve bi tane kıza saldiriyordum uyudugumu anlıyorum dualar ediyorum ama bir türlü duaların geri kalanini hatırlamıyorum sonra ben ve iki tane insan kapıda bekliyoruz ardından 1 kapı açılıyor ve günah yapanlar ve sevap işleyenler sırasıyla yaptıklarını anlatıyor çok etkilendim bu rüya neye yorumlanır lütfen acil cevap bekliyorum..


 6. 5
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Yüz insanın halini yansıtan bir rüya anlamına gelir olduğu şekilde yorumlanır. Eğer varsa haramlara tövbe etmeye ve Allah'ın huzuruna nasıl çıkacağının muhasebesini yapmak gerektiğine işarettir. En doğrusunu Allah bilir.


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyamda cennetin kapısında beklediğimi gördüm. büyük bir ev var annem bana kapıyı açıyor ben içeri giriyorum abim bir odada annem babam bir odada ben sevinçten ağlayarak babamın yanına koşup elini öpüyorum. anne ve babamın cennette olmasına çok seviniyorum. annem babam şu anda hayattalar. rica etsem yorumlar mısınız?


 8. 7
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüya hayırlı rüyalardan tabir edilir. Şans ve kısmetin açılmasına hayırlı ve uzun bir ömre işaret eder. Büyük sıkıntıların ve dertlerin bitmesine ve feraha kavuşmaya da yorumlanmıştır. Elbette en doğrusunu Allah bilir.


 9. 8
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyada cennete girdiğimi mutluluktan agladıgımı beklerken diğer aile fertlerinin de cennette girdiklerini (ölü ve sağ olanlarında)orada buluştugumuz için çok seviniyorum bir sonraki aşamaya geçerken yüksek bir yerden korkarak atlıyoruz ama kuş gibi uçuyoruz ama ters giden bir şeyler var etraf çok kötü tek ibadet namaz namaz saati herkes namazda köşkler yok küçük bölmelerle evler ayrılmış bir taraftan sevinçle tesbih çekip Allah ı zikrediyorum ve onu görüp göremeyecegimi düşünüyorum bi taraftan Allah ın vaadinin bu olmadığını ,istediğimiz yemeği yiyemedigimizi bunların mis yoluyla atılmadıgını ,bazı insanlar ın ölüp atıldığını birdaha asla dirilemeyeceklerini öğrendiğimde insanlara ters bir şeyler olduğunu anlatmaya çalıştım.sürekli, bu insanlar a vaadedilen cennet değil diye düşündüm.


 10. 9
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Genel manada hayırlıdır. Ancak bu sana bir ikaz ve işarettir. Asıl olan bu hayatta Allah'ın sana sunacağı güzellik ve nimetleri onun rızasına uygun bir şekilde geçrimene delalet eder. En doğrusunu Allah bilir.


 11. 10
  bana bak Üye
  bana bak
  Üye

  Üye No: 35892
  Mesaj Sayısı: 157
  Tecrübe Puanı: 3

  Rüyada cennet cehennemi görmek istiyorum ama bir türlü nasip olmuyor..