Git 12 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Ceviz görmek (İmam Nablusi)


  CEVİZ

  Rüyada ceviz, hazine edilmiş maldır. Ceviz güçlük ve zahmetle kazanılan bir malın semeresidir.

  Ceviz, salih kimseler ve kardeşlerle, bedenin sıhhati ve uzun yolculukla yorum edilir. Rüyayı gören kadın ise, uzun ömürlü olmasına delalet eder. "Ceviz" kelimesi harflerin ters okunmasıyle, "koca" manasına olan (zevc)'e de delalet eder. Çetin olan işleri yoluna koymaya da delalet eder.

  Rüyada ceviz görmek gömülü servettir.

  Cevizlerin birbirlerine sürtüşmesinden elde edilen ses düşmanlık ve şiddettir.

  Rüyada görülen ceviz ağacı, cimri, uğursuz, çetin ve güçlü bir kimsedir.

  Rüyasında bir ceviz ağacından inmek, güvenilen ve destek alınan kimse ile anlaşmazlığa düşüp, işi yarıda bırakmaya yorulur.

  Ceviz ağacına çıkmak, hatırı say ılır birisiyle tanışmaya ve ondan yardım almaya işarettir.

  Ceviz ağacını sulamak, yardıma ihtiyacı olan birinin imdadına koşmaya yorulur.

  Ceviz ağacının kuruduğunu görmek, geçimin darlığına işarettir. Çürük ceviz fena halde pişman olmaktır.

  Bir ceviz ağacının altında oturup ceviz yemek, bir kadın sayesinde servete kavuşmaya işarettir.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  EFRUMİE Bayan Üye
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Üye No: 104894
  Mesaj Sayısı: 185
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Rüyada Ceviz görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada ceviz görmek hayatınızı bir düzene sokmanız gerektiğine şayet görmüş olduğunuz cevizi yediiğinizi görmüş iseniz geçmişte yaşamış olduğunuz tüm sorunlarınızı unutacağınıza fakat size bu zorlukları yaşatan kişiden öcünüzü alacağınıza işaret eder.


 3. 3
  River Üye
  River
  Üye

  Üye No: 111240
  Mesaj Sayısı: 20
  Tecrübe Puanı: 1

  Rüyada ceviz görmek


  S.aleyküm hocam; bir kaç gün önce rüyamda yeşillik ağaçlık ni yerdeyim toprağı çimeni kaldırıyorum bir bakıyorum ki 5-6 tane kadar ceviz buluyorum çok seviniyorum yeşil kabuğundan çıkmış olarak gördüm hocam. Ceviz buldum diye arkadaşlara bağırıyorm . Yorumlarmısınız Allah rızası için ,


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Ceviz görmek (İmam Nablusi)


  Aleykum selam. Rüyada yeşil ve taze ceviz görmek çok hayırlıdır. Özellikle de manevi hayatında güzel değişikliklerin meydana geleceğine işaret ettiği gibi, mutluluğunun ve huzurunun yerine geleceğine tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hayırlı günler
  İstihare rüyamı yorumlarmısınız

  Annemle bir odasa yerde otıruyoruz. Önümüzde örtü açılı neler var üzerinde görmüyorum
  O esnada eşimde orda oluyor elinde iki ceviz. Kabuklu. Avuç içinde kırmak istiyor benim omzuma vurarak.
  ( yaşadığımız sorunlardan dolayı bi kaç aydır ayrıyız. Annemde istemşyor dönmemi)
  Ben o ara mutdağa kalkıyorum ocaktaki kızartma yağının altını kapatıp geliyorum
  Eşiöde cevizi yere yumuşak bir köşeye vurarak kırıyor ve yiyor. Yüzünü ve yiyişini tam görmüyorum. Annemin yanında rahat davrnamasına yeemsine içimden kızıyorum. (Annem istemediği için) ve bende ilgisiz davranıyorum eşime.
  Annem karşımda kanepeye yaslanarak oturduğu yerde uyuklamış. O esnada ikindi ezanı okunuyor. Annemde "içim geçivermiş" diyor. (Ezan vakti diye)

  Allah razı olsun..


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Hayırlı günler. Mutlaka bu konulara istişareler ile bir karar verilmelidir. Bu rüyanı ayrılmak hayırlı mı yoksa birleşmek hayırlı mıdır diye yapmışsın anlaşılmıyor. Eğer dönmek için ise bu rüya olumlu manaya işaret eder. Ancak esas önemli olan işaret kalbine gelen hissindir yani kalbinin hangi yöne meylettiğine bakman gerekir.


 8. 7
  River Üye
  River
  Üye

  Üye No: 111240
  Mesaj Sayısı: 20
  Tecrübe Puanı: 1

  S.aleyküm hocam; rüyamda ölmüş olan babaannemi görüyorum. Evde odada çekyatta oturuyo gayette güzel örtülü gördüm bit tane kadın ve kızı vardı 7-8 yaşlarında çocuk sizdrn abinden diyor benim abimden babaannemde kadjnla konuşuyo gayet olgun ve uzlaşmacı bir şekilde konuşuyo kadınla bende yanlarındayım o ara abime sesleniyo ben efendim diyiıp geliyorm yanlarına . Babaannem iyi gördüm hocam yorumlarmısnız


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Allah rahmet eylesin. Bu rüya gerçek hayatta insanın içinde kalan bir pişmanlık veya vicdan azabına tabir edilir. Bazı yorumculara göre ise dert ve sıkıntılarından kurtularak çok mutlu olacağına yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Esselamun aleykum,rüyada yürürken apartmanın önüne geliyorum apartmanın önüne nerdeyse bir çuval dolusu ceviz içi dökülmüş iri iri güzel cevizler birkaç tane alıp yiyorum eve çıkıyorum.Anneme anne aşağıya ceviz dökmüşler git bak çok güzel cevizler ziyan olacak diyorum annem bakmaya gidiyor,sonra elimdeki yeşil cevizmiş Bi bakıyorum kurtlu kara ceviz,kurtlu ceviz yedim meğerse kurtlu olduğu için dökmüşler dışarı diye iç geçiyorum.Yorumlar mısın lütfen Allah razı olsun


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleykumusselam. Bu rüya olumlu olarak kabul edilmez ve rüya sahibi için can sıkıcı olayların yaşanacağına tabir edilir. Ayrıca üzüleceğine, pişmanlık duyacağı şeylerle karşılaşacağına işaret olarak kabul edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Hayırlı günler bende bu sabah namazından sonra rüyamda bizim koydeyim bir akrabanın çeviz ağacı var ve onlar ceviz ağacının biraz çırpınışlar yere dökülmüş ustundede vardı yere dökülenler birazı kabuğundan çıkmıştı sahibi bana diyor ki topla ne kadar toplarsan bende etegimi açıp toplamaya başladım elime aldiklarima bakıyorum curukmu diye sağlam olanları alıyordum ve ağırlığına bakıyordum tartip elimle tektek topladım 3kilo falan vardı sonra mavi bir poşete koydum eve getirecektim bir köşeye koyuyorum o evde de sunnetevlidi varmış sarma yeşil fasulye pişiriyoruz baya kalabalık kadınlar vardı Kur'an okunacakti hazırlık yapılıyordu


 13. 12
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Hayırlı günler. Dilediğin gibi yaşayarak sorunları, dertleri kısaca hiç bir şeyi kafana takmayacağına, insanlarla iyi anlaşarak hoş ortamlarda bulunacağına delalet eder. En doğrusunu bilen bir tek Allahtır.


 14. 13
  Hülya Misafir
  Misafir

  Selamün Aleyküm, 3 farklı rüya gördüm... Biri ablam ile bir bahçede oturuyoruz, karşımızda büyükçe bir ceviz ağacı üzerinde çok ceviz var, ablama bu ceviz ağacı senin mi? Diye sordum benim dedi ben toplarım dedim, hiç sesini çıkarmadı. Ablam oturduğu yerden ağaca uzak olduğu halde elini uzatıp dalı çekti bir tane kopardı {ağaçtaki cevizler bir bakışta normal yeşil kabuklu cevizdi hepsi çok düzgün ve güzel sonra karpuz büyüklüğünde bir meyve olmuşlar ablam ceviz koparmak için elini uzattığında kopardı bu sefer ortadan böldü cevizdi ama böldüğü meyve içini açtı gördüm nar taneleri kimisi olmamış ham kimisi tam olmuş cam gibi ışıl ışıl patlak çok güzel kırmızı renkte narlardı ablam bunlar olmamış ekşi dedi ama ben olmuş olanlarından yedim tatlı idi ağzıma çok güzel tadı geldi olmuşlar dedim. Ceviz ağacının altı yemyeşil çimendi... Çok güzeldi


 15. 14
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleyküm selam. Hem bolluğu hem de doğru yolu yani Allah'ın yolunda olmaya işaret olan rüyanın tabiri her anlamda hayırlı olup senin yanlışlarından ve bazı huylarından arınarak yapacağın işlerde doğruyu gözetmen neticesinde kazanımlarını artıracağın ve tövbe ederek günahlarından feragat edip Allah'ın istediği şekilde maneviyatını artırmaya çalışacağını göstermektedir. Tüm bu emeklerin hayatına yeni bir düzen getirecek ve huzur, mutluluk olumlu duyguları daha iyi yaşama fırsatını yakalayabileceksin. Hakkıyla bilen bir tek Allah'tır.


Git 12 Son