1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Ceylan görmek (Kenz-ul Menam)


  Ceylan tabiri
  Kirmani demiştir ki: Rüyasında bir ceylan tuttuğunu gören, çok güzel bir cariye alır. Bir ceylanı kesen, bakireyle evlenir. Ceylan yüzdüğünü gören, yabancı kadınla zina eder. Ceylan eti yemek, güzel bir kadın sayesinde mal sahibi olmaktır. Ceylan öldüren, bir kadın yüzünden üzülür. Ceylan yavrusu tutanın cariyesinden güzel bir evladı olur.Ebu Said''ül Vaaz diyor ki: Ceylan güzel bir cariye ile tabir olunur. Ceylan avında olduğunu gören, ya cariyesini aldatır yahutta bir kadını kandırarak evlenir. Ceylana taş attığını gören, karısını boşar.Cafer-i Sadık bu rüyayı şunlarla ifade ediyor: Zevce (kadın eş), cariye, evlat ve kadın sayesinde menfaat.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  EFRUMİE Bayan Üye
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Üye No: 104894
  Mesaj Sayısı: 185
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Rüyada Ceylan görmek (Kenz-ul Menam)


  Rüyada ceylan görmek işleriniz deki başarılarınızdan dolayı gelirisi daha yüksek işlerle uğraşacağınıza ve çok varlıklı bir kişi olacağınıza ve bundan dolayı etrafınızda sözünüzü dinlete bilen bir kişi olacağınıza şayet bekar iseniz size karşı bir şeyler his eden bir kişi aşkını ilan edeceğine işaret eder.


 3. 3
  gurbetci1 Üye
  gurbetci1
  Üye

  Üye No: 114581
  Mesaj Sayısı: 10
  Tecrübe Puanı: 1

  Ruyada ceylan görmek


  Rüyamda ölmüş ex-kayınpederi gördüm. Ormanlık bi yerde oturuyoruz kuşlar var ve ceylanlar var. Ex-kayınpederin yanında bi genç oğlan var. Birden biri geliyor ve ceylanları ve kuşları öldürmeye çalışıyor. Sonra ex-kayınpeder diyor bizim eve gidelim. Onun evine geldikten sonra benim aileme soruyor hala onun kizini sevdiğimi ve başka biri olduğunu. Benim ailem şimdiki sözlümün nereli olduğundan yalan söylüyor. Ex-kayınpeder bana sorunca o soruları ben ise uyandım. Bu ruyamın anlamı ne?


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Ceylan görmek (Kenz-ul Menam)


  Ex kayınpeder derken ne demek istediğini anlamıyorum. Rüyanda berrak bir rüya değildir ve biz bu tür rüyaları tabir edemiyoruz. Allah'tan hayırlısını dilemen yeterlidir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 6. 5
  Çalarsaat Üye
  Çalarsaat
  Üye

  Üye No: 119073
  Mesaj Sayısı: 5
  Tecrübe Puanı: 1

  Selamun aleykum Ben ruyamda buyuk bir ormanda buyuk bir evimizin oldugunu gordum sonra abimin evde olmadigini gordum ormana gitmis oylece duruyordu Ben onu cagirdim ve eve dondum abim arkamdan gelirken beni dovecegini farkettim ve eve kactim abim geldi ve bana bakiyordu. Beni dovecekmisin dedim evet dedi bende sinirlenip bagirdim gel o zaman dedim. Ve elimi actim.elinde kucuk ince bir odun parcasi vardi cok hafifce vurdu ve gozlerinden yaslar akmaya basladi.sonra disardan traktor sesi geldii .Ben camdan disari baktim ve ceylan surusu evimizin onunde otlaniyorlardi ama coktu belki milyonlarca ceylan vardi galiba icinde bi koyunda vardi.ben kapiyi acarken hepsi bi kereden korkup kactilar ama ruzgariyla bizim buyuk kapi sallandi .bu arada Ben evliyim iki oglum var.simdiden Allah razi olsun.


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Her açıdan hayırlı anlamları olan bir rüya olarak yorumlanır. Abin açısından ondan hayır iyilik ve destek göreceğine işaret eder. Ceylanlar ise hayırlara, bereketlere ve maddi açıdan sıkıntılarının geçmesine tabir edilir. Sende rüyanın hayrını dile. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 7
  Onurklksz Misafir
  Misafir

  Selamın aleyküm rüyamda üç tane ceylan gördüm ve bir tanesi ölmüştü sonra ceylanların birine yabani tavşan saldırıyordu ve öbür ceylanda tavşanın saldırısından ceylanı kurtarmaya çalışıyordu.
  Az ilerledikten sonra başımı üzerinde yabani arılardan oluşan arı topluluğu gördüm ve kaçmaya başladım tam yakalanıcak ken saklanmayı başardım. Rüyam bu kadardı yardım edenlere şimdiden teşekür ederim.


 9. 8
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleyküm selam. Rüyan hem bir kadına hem de iş hayatına işaret eder. Ahlakı çok da iyi olmayacak bir kimseye aşık olabilme ihtimalini gösterdiği gibi iş hayatındaki rakiplerinin çabalarına rağmen aralarından sıyrılarak çok başarılı olabileceğine delalet eder. Allah doğrusunu bilir.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Aleykümselam ben rüyamda kendi mahallemizde insanlardan kaçan bir ceylan gördüm etrafımdaki tüm insanlar o ceylanın peşindeydi bende ceylanı yakalamak için peşinden koşuyordum sonra ceylanı bir süre kaybettim arkadaşımın binasına girmiş kanlar içinde yerden buldum yere oturup ceylanın kafasına kucağıma aldım can çekişiyor sandım sonra kucağımdayken birden kalkıp geri koşmaya başladı. Bende arkasından koşmaya başladım sonra rüya bitti yorumladığınız için teşekkür ederim...


 11. 10
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Hayırlı günler. Ceylan kısmet olarak tabir edilmektedir. Hem iş hem aşk veya evlilik gibi genel kısmetlere delalettir. Kişi her ne ile ilgiliyse veya muradı ne ise onun peşinden gidecek ve onun için çabalayacak, sabırla gayretini gösterecek demektir. Hakkıyla bilen Allah hayırlısını etsin.