Git 124 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Cin görmek (İmam Nablusi)


  Cin tabiri
  Cin görmek, dünya işi ve gururu için hilekar bir kimse ile tabir edilir. Görülen cinin hekim, ihsan sahibi, alim ve hatip olması bundan müstesnadır. Rüyada, cin olduğunu gören kimsenin hilesi çok olur. Cinin kapısının yakınında durduğunu görse, o kimse zarara uğrar yahut üzerinde yapması lazım gelen bir nezri (adağı) olduğuna veya ona isabet edecek bir darlık ve zillete delalet eder.Birisinin evine cinlerden girip bir şeyler yaptığını gören kimsenin evine düşman veya hırsızlar girerek o kimseye bir zarar getirirler. Cine Kur''an öğrettiğini yahut cin tayfasından birisi kendisinden Kur''an dinlediğini görse, reislik ve valilik gibi makamlara nail olur. Cinle sohbet ettiğim gören kimse, yolcu ve sır sahiplerinin durumlarına muttali olan kimseye yakın olur. Cin görmek bazen kara ve denizde yolculuk yapmaya, kapıp kaçırmaya, hırsızlığa, zinaya, içki içmeye, bid''at yerlerine, kiliseye, dükkanlara, güzel sesle türkü veya şarkı söylemeye, zenginliğe ve çalgılara delalet eder. Cinleri görmek hokkabaz ve sihirbazlara delalet eder.Cinlerin Müslüman ve kafirleri, onların emir ve yasakları ve hareketleri arası da tefrik edilir. Şöyle ki; eğer onlardan birisi iyilikle emretse, kötülükten nehyetse yahut hayır ile haber verse o cin Müslümandır. Bunların aksini yapan kafirdir. Cinlerden biriyle evlendiğini gören kimse itaatsiz ve fasık birisine müptela olur.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  serindalga Üye
  serindalga
  Üye

  Üye No: 99520
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Rüyada Cin görmek (İmam Nablusi)


  arkadaşlar ben rüyamda artık çoçukmu desem bebekmi desem yaş ortalaması 4 5 gibi..rüyamda onun içine cin kaçmış görüyorum ve onun üstüne birşey koyuyorum cin ondan çıkıyor hatta rüyamda çok ağlıyorum onun içinden çık o daha bebek..ve bir kadın yanımda duruyo cine emrediyor çık onun içinden cin hemen çıkıyor yanlız kadının suratı öyle birşeyki size resim olarak sunuyorum kadının suratı aynı bu şekil ve bana zarar vermiyo beni sanki onların diyarına götürüyo hatta kadınla sanki birazda sohbet ettim o anda uyandım


  --------------------------


  alla arkadaş çok şükür böyle durumlarda allaha sığınıyorum yanlız beni korkutan cin değil..o kadının suratı


 3. 3
  Ramadan Üye
  Ramadan
  Üye

  Üye No: 51064
  Mesaj Sayısı: 593
  Tecrübe Puanı: 7
  Yaş: 36

  Cevap: Rüyada Cin görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada Cin Görmek konusunda 6 ayrı kaynaktan islami rüya tabiri ve rüya yorumları bulunmuştur.

  Rüyada cin görmek hilekâr bir kimse ile tâbir olunur.
  ■ Bir kimse rüyada cinlerden birine Kur’ân-ı Kerim öğrettiğini ve cinlerden birinin kendisinden Kur’ân-ı Kerim dinlediğini görse, bu rüya, o kişi için reislik veya başkanlık gibi yüksek makamlara delâlet eder.
  ■ Bir devlet reisinin rüyada bir cini tutup zincire vurduğunu görmesi, o hükümdar için bir beldeyi fethedeceğine ve küffârı kılıçtan geçireceğine delâlet eder.
  ■ Rüyada cinlerin meliklerini görmek, valilere, şeyhlere, âlimlere ve talebelerin hocalarına alâmettir.
  ■ Rüyada kendisini cin olarak görmek, hile ile tâbir olunur.
  ■ Cinin kapısının yakınında olduğunu görmek, zarara işarettir.
  ■ Veya ona isabet edecek darlık ve zillete delâlet eder.
  ■ Rüyada evine cinlerin girdiğini ve bir şeyler yaptığını görmek, eve hırsız gireceğine ve zarar vereceğine işarettir.
  ■ Rüyada cin görmek, bazı kere de kara ve deniz yolculuğuna delâlet eder.
  ■ Yine rüyada cinleri görmek, hokkabaz ve sihirbazlara işarettir.
  ■ Rüyada cinlerin babası olan Cân’ı yere yatırdığını görmek, cinler ve onların delâlet ettiği kimsenin şerrinden emin olmaya delâlet eder.
  ■ Rüyada kendisini cinlerin yere düşürdüğünü görmek, cinlerden gelecek zarar ile tâbir olunur ve cinler ona bir zarar eriştirir.
  ■ Rüyada cinlerin Melikleri ile dost olduğunu görmek, cinlerin delâlet ettiği kimse ile tanışmaya alâmettir.
  ■ Bu rüya bazı kere de tevbe ve istiğfar ederek Hakka dönmeye delâlet eder.
  ■ Rüyada cini yerlerde ve yollarda görmek, yol kesiciye; hayvan tersi ve gübresi dökülen yerde görmek, bekçiye; kuyu ve hamamda görmek, zina eden erkek ve kadınları kandıran adamlara delâlet eder.
  ■ Hasılı rüyada cin görmekte pek hayır yoktur.


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Rüyada Cin görmek (İmam Nablusi)


  Bir kimsenin rüyada kendisini cin çarptığını aklı başından giderek yere yıkıldığını görmesi, faiz ve haram yemesine veya sihir yapmasına yahut elinden malı giderek üzülüp ve kederlenmesine delâlet eder.


  Rüyada cin görmek, düzenbaz, sözüne güven olmayan kimseye delalet eder.
  ■ Cin görmek insanları rahatsız eden hayvan ve düşmanların saldırısına uğramaya, uzak bir yolculuğa çıkmaya, günah işlemeye de yorumlanır.


  Hileci aşağılık bir kişiyi belirtir.
  ■ Cin çarpması haram bir mal edilmesine ve büyülerle uğraşılmasına yorumlanır.
  ■ Evde cin görmek evinize ve malınıza kötülük geleceğine işarettir.
  ■ Cinden yardım istemek çeşitli maceralara atılma isteğinde olduğunuzu işaret eder.  *Allame Meclisi: Cin veya gulyabani görmek; fitneye işarettir.


  Cin görmek, dünya ve onun gurur vesilesi olan şeyleri uğruna hile yapmaktan sakınmayan kimseye; Görülen cin alim, doktor, iyilik sahibi ve iyi vasıflı biri ise müslümana yararı dokunan iyi kimseye, Evine cin girdiğini görmesi hırsız veya düşman girmesinee; Cin görmek bazen yolculuğa, hırsızlık yapmaya, zina ve kumara, içki içmeye, bid'at işlenen yerlere, kilise ve eğlence yerlerine, Yollarda görülen cin yol kesici eşkiyalara, Cami ve güzel yerlerde görülen cinler onların müslüman olanlarına; Cin çarptığını görmek faiz yemeye, haram kazanmaya, sihir yapmaya yahut dünyalığını yitirerek üzülüp kederlenmesine delalet eder.Hileci aşağılık bir kişiyi belirtir.
  ■ Cin çarpması haram bir mal edilmesine ve büyülerle uğraşılmasına yorumlanır.
  ■ Evde cin görmek evinize ve malınıza kötülük geleceğine işarettir.
  ■ Cinden yardım istemek çeşitli maceralara atılma isteğinde olduğunuzu işaret eder.
  ■ Rüyada cin, peri görmek iyi sayılmaz.
  ■ Bu rüyaların üstünde durmamak, bunları unutmak gerekir.Cin görmek, hilekar bir kimse ile tabir edilir.
  ■ Rüyada, cin oldugunu gören kimsenin hilesi çok olur.
  ■ Cinin kapisinin yakininda durdugunu görse, o kimse zarara ugrar yahut üzerinde yapmasi lazim gelen bir adagi olduguna veya ona isabet edecek bir darlik ve zillete isaret eder.
  ■ Birisinin evine cinlerden girip bir seyler yaptigini gören kimsenin evine düsman veya hirsizlar girerek o kimseye bir zarar getirirler.
  ■ Cinle sohbet ettigini gören kimse, yolcu ve sir sahiplerinin durumlarina muttali olan kimseye yakin olur.
  ■ Cin görmek bazan kara ve denizde yolculuk yapmaya, kapip kaçirmaya, hirsizliga, zinaya, içki içmeye, bid'at yelerine, kiliseye, dükkanlara, türkü veya sarki söylemeye, zenginlige ve çalgilara isaret eder.
  ■ Cinleri görmek hokkabaz ve sihirbazlara da isaret eder.
  ■ Cinlerden biriyle evlendigini gören kimse itaatsiz ve günahkar birisine mübtela olur.
  ■ Bazen de o kimse bir yaramaz binek satin alir.
  ■ Bu rüyanin sahibi mülke ehil ve müstahak ise mülke malik, yahut defnedilmis bir mala isarettir.
  ■ Kendisini cinlerin yere düsürdügüm] gören kimseye cin dokunur ve cinlerden ona bir zarar gelir.
  ■ Bazen de bu rüyayi gören faiz yer.
  ■ Bazen de cin görmek, yilan ve akrep gibi yer haserelerine ve insanlarin rahatsiz olacaklari seylerin çikmasina isaret eder.
  ■ Rüyada cin görmek; hilekar birine, cini yakında görmek; hayal kırıklığına işarettir.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ben yaklaşık 1 aydan beri her gece cinler rüyama giriyo.Annemden,babamdan 1,buçuk yaşındaki kardeşimin ruhunu istiyorlar.Ben izin vermiyorum,bn izin vermedikçe onlar sinirleniyo.Her gece ağlıyorum niye sizce çok korkuyorum.


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyanız size yakın olan bir gizli düşmanınızın olduğuna yorumlanır. Bu tür kabuslardan kurtulmak için uyumadan önce abdest alın ve bildiğiniz sure ve ayetlerden okuyun inşaallah geçecektir.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  şöyle anlatayım rüyamı ;

  rüyanın içinde rüya gördüm gibi birşey ... rüyamda uyanıyordum fakat yatagımdaydım odamın kapısı açık 1kadın 2 çocuk gördüm ve bunların cin oldugunu hissettim ben bilmiyorum nasıl öyle hissettiğimi ama hissettim .. ne oldugunu anlıyamadım gerçek sandım çünkü rüyada normal gecenin vakti yataktan kalkmıştım çok korktum dua okucaktım okuyamadım bilmiyorum sadece okuyamadım ... sonra uyandım bunun tabirini çözücek kimse de bulamadım daha doğrusu kötü bişey olacağından korktugum için kimseyede bişey söylemedim


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Selamun aleykum. Bu tür rüyalardan aslında endişe edecek bir durum yoktur Allah'ın izniyle. Rüyanın içinde rüya görmek o rüyanın manasının doğru olduğuna yorumlanır. Görmüş olduğunu ve cin zannettiğiniz kimselerin yorumu ise çevrenizde bulunan bazı sizi çekemeyen ve hiç iyiliğinizi istemeyen kimselerin olduğuna yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyamda 3 tane cinin 1 KİŞİYİ çarptığını gördüm çarpılan kişiyi tanımıyordum kişinin bir anda çarpıldığını gördüm bu rüyanın tabiri nedir ?


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Böyle bir rüya hayırla yorumlanmamıştır. Genellikle çarpılan kimsenin kötülülük ve günahlara bulaşmaya yorumlanır.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  S.a ben 16 yasindayin kucuklukten belli korkarim onlardan gece yatamam her neyse ruyamda beni yere atti cin sonra sesim kesildi ama nefes alabiliyodun ve sonra bismillah diye bagirdim bidaha soleme dedi yoksa olecek dedi karma karisik bisey


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam kardeşim. Bu tür rüyalar genellikle kabus şeklinde yorumlanır. Bunların önüne geçmek için uyumadan önce abdesti olarak yatağa geçmek ve uyumadan önce bildiğin duaları okumakla geçer Allah'ın izniyle.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  1 - Rüyamda 3 harfliler benden ruhumu istediler ne anlama gelir


  2 - Ben evime. Yakın bir yerde bir grup cin beyaz ışık yayarak aşağı abi anlatamıyorum


 15. 14
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  1- Bu rüya sizin iyilik ve hayır üzerinde olduğunuzu gösterir. Sabırla hak üzerinde olmanız gerektiğine işaret eder.

  2- Rüyanızdan endişe etmeyin bu tür rüyaların görülmesi bir zarar görüleceği anlamına gelmez.


Git 124 Son