1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Çarşı görmek (İmam Nablusi)


  Çarşı tabiri
  Rüyada görülen çarşı ve pazar mescide delalet eder. Nitekim mescit, çarşı ve pazara delalet ettiği gibi. Bazan da çarşı ve pazar bir topluluğun kazanarak kar edeceği ve diğer bir topluluğun da elirıdekini kaybedeceği bir harbe delalet eder.,Cenab-ı Hak «Ey iman edenler — elem verici bir azaptan sizi kurtaracak bir ticaret (yolunu) göstereyim mi size?» (*) mealindeki ayet cihad''a ticaret ismini vermiştir. Çarşı halkı da muamelelerinde bazısı bazısıyle mücahede etmekte ve mesai sarfederek birbirleriyle uğraşmaktadırlar.Bir kimse rüyada tanımadığı bir çarşıda bir eşyayı kaybetmiş veya orada bir fayda görmüş yahut bir kumaşında zarar etmiş olduğunu görse, eğer rüya sahibi uyanıkken cihad ve savaşta ise o kimse savaştan kaçarak şehitlik mertebesine nail olmaktan mahrum olur. Eğer Hac''da ise Haccını tamamen yerine getiremez. Eğer talebe ise talebeliği terkeder. Yahut ilmi, Allah (C.C.)ın rızasının dışmda bir gaye için öğrenir. Eğer bu hallerden hiçbirisi onda bulunmaz ise o kimse cuma namazını terkeder.Rüyada alışveriş ederken bir şey çaldığını gören kimse eğer mücahit ise hainlik yapar ve ganimet malından bir şeyler çalar. Eğer ehramda bulunan hacı ise ehramda olduğu halde avlamr. Veya cinsi münasebette bulunur. Eğer rüya sahibi alim ise münazara yaparken zulmeder yahut dikkatsizce fetva verir.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  EFRUMİE Bayan Üye
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Üye No: 104894
  Mesaj Sayısı: 185
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Rüyada Çarşı görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada çarşı görmek dini bilgilerinizi artıra bilmek için bir alimden ders alacağınıza ve sizinle aynı meslekte olan kişile ile rekabet içinde olacağınıza ve bu rekabet sonunda doru seçimi yaparak başarılı olacağınıza işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Çarşı görmek (İmam Nablusi)


  selamünaleyküm. rüyamda beyazıt kapalıçarşıda kardeşim ve yakın arkadaşımla beraber geziyoruz. ben önce burayı gezelim sonra da eminönüne doğru ineriz diyorum. çarşıyı şimdiki halinden biraz daha farklı tarihi büyük sutunlu bir yer olarak görüyorum. o sırada bana mesaj geliyor. bir erkekten yemekte buluşalım benzeri bir mesaj. rüyamda bu kişi evlilik maksatlı görüşme aşamasında olduğum bir kişiymiş gibi. gerçekte böyle bir kişi tanımıyorum, böyle bir durum da söz konusu değil. arkadaşıma mesajı okuyorum sesli sesli gülümseyerek kardeşim de yanımızda. içimden de diyorum ki Allah Allah ben neden bu kadar sesli sesli bunu dillendiriyorum diyorum. şimdiden teşekkürler


 4. Reklam

 5. 4
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Çarşı görmek (İmam Nablusi)


  Ve aleyküm selam. Kafandaki bazı karışıklık ve çözüme kavuşturamadığın konular ile ilgili sorun veya akıl karıştırıcı meseleleri halletmeye çalışacak böylece rahatlayabilecek, hafifleyerek yaşadığın anların, olayların tadına daha iyi varacak adapte olabileceksin. Allah doğrusunu bilendir.