1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Çekirdek görmek (İmam Nablusi)


  Çekirdek tabiri
  Rüyada çekirdek görmek, itibardan düşmüş bulunan hurma çekirdeğinin ince ipliği, çekirdeğin çukurcuğu ve zarına delalet eder. Mahkeme halinde bulunan bir kimsenin yanında bir çekirdek olsa Cenab-ı Hakkın: «Onlar hurma çekirdeğinin ince ipliği kadar bile haksızlık görmezler» (*), «Bir çekirdeğin çukurcuğu kadar bile haksızlığa uğratılmazlar» (**) ve «Onu bırakıp taptıklarınız ise bir hurma çekirdeğinin zarına bile malik olamazlar» (***) mealindeki ayetlerin işaretince o kimsenin hasmı üzerine delilleri açık ve müddeası sabit olur. Bazan hurma çekirdeğini görmek, uzun ömre delalet eder. Hurma çekirdekleri evin temeline ve güzel itikada delalet eder. Çünkü güzel itikad dinin temelidir. Çekirdekler uzaklaşmağa ve ayrılığa delalet eder.(*) Sûre-i Nisa, ayet 49. (**) Sûre-i Nisa, ayet 124.(***) Sûre-i Fatır, ayet 13.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  EFRUMİE Bayan Üye
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Üye No: 104894
  Mesaj Sayısı: 185
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Rüyada Çekirdek görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada çekirdek görmek işlerinizin çok yoğun olmasından dolayı çok çalışmanız gerektiğine ve bundan dolayı bunalıma gireceğinize ve bu bunalımdan kurtula bilmek için kendinizi uzak bir yerlere atarak kafanızı dinlemeniz gerektiğine işaret eder.


 3. 3
  Büşra uysal Üye
  Büşra uysal
  Üye

  Üye No: 119434
  Mesaj Sayısı: 10
  Tecrübe Puanı: 1

  Yorum: Rüyada Çekirdek görmek (İmam Nablusi)


  Selaminaleykum ben rüyamda köydeki evimdeyim yanımda annem ve oğlum var sonra eltimi ve kayinvalidemi yufka ekmek yaparken gördüm sonra eşim yanimda ama benimle konuşmuyor küs gibi sanki sonra görümcemin damadi gelip paket paket çekirdek getirip verdi sonra ben bahçeden bir tane küçük salatalik bulup kopardım ve bahçede fasulyeye benzer bişey vardı ona basmamak icin ustunden geçiyordum sofra gibi birşeye oturup koparttigim salatalığı yanımda duran çocuğa veriyorum sonra pirinç pilavi ve çorba görüyorum rabbim hayra cikarsin inşallah şimdiden teşekkürler


 4. Reklam

 5. 4
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Çekirdek görmek (İmam Nablusi)


  Ve aleyküm selam. Bereket dolu bir hayata delalet ettiği gibi bu bereketin eğer çalışıyorsanız sizin iş hayatınıza da yansıyarak terfi alarak maddi anlamda göreceğinize delalet etmektedir. en doğrusunu bilen bir tek Allahtır.


 6. 5
  Alettin ve (Cezalı)
  Alettin ve
  (Cezalı)

  Üye No: 119592
  Mesaj Sayısı: 45
  Tecrübe Puanı: 0

  Arkadaşlar, bu rüya meselesine kendinizi fazlaca kaptırmayın. Hayatta 2 hayati amelimi rüyama uyarak yaptım. İkisinde de belamı buldum.

  Onun için musluman rüyalardan sıyrılmış olmalı; dini zahir alanda düşünmeli.

  Zahir alanda tüm kaleleri mal - mülk düşkünü dincilere( din satarak geçinen) kaptırırıp önündeki sorunları dua ile çözmeye çalışmak; duamın kabulu hakkında bir uşık var mı diye rüyalara dalmak içler acısı bir durumdur.

  Bizler müslüman isek kur' an' a uyalım. Allah'ın bize verdiği hakları elde etsek bize yeter de artar bile.