Git İlk 23
 1. 29
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Baba Görmek


  Merhaba ruyamda babaannemin salonundayım tek başıma.. kahve ve açık kahve perdeler dikkatimi çekiyor. Misafirlerim gelcek 1-2gün sonra buraları toplamam lazım diye düşünüyorum sonra yan odanın kapısını açıyorum bakıyorum. Daha sonra karşıdaki apartmanların birine giriyorum ; evlerim varmış orda kirada.. trabzanlara çamaşır asmışım boydan boya ve her yer kar .. yürüyorum ayağımın altı kar çok güzel sonda kar yagmaya başlıyor ben merdivenlerden cıkarken sankı apartman içi değil de gökyüzü falan görünüyor. O arada hemen çamaşırları toplamak geliyo aklıma kardan ıslanmasın diye. Yukardan toplayıp inerken bazı kapıların önünden geçiyorum ; birinin önünde market poşeti vardı yerde. Sonra tam son camasırları alıp cıkıcam bi bayan kim var orda vs gibi bişeler diyo başta seslenmiyorum sonra “ Benimm ev sahiplerinden biri” diyorum ve çıkıyorum apartmandan o arada karsıdaki bizim apartmanın 4-5. Katlarına 2 kişiden biri komsu bana diyor ki ; “ çiğdem senın arabanın alarmı mı ötüyo ses geldi falan diyo sonra ben oraya doğru giderken babamı yatak içinde sedye gibi oturur vaziyette taşıyorlar . Ben babacımmmm ne oldu diye aglarken babam karnını tutuyor agrımıs gibi. Sonra onu arabaya taşırlarken rabmetli dedemi farkediyorum dedecımmm diye boynuna sarılıyorum canım dedemm diyorum çok seviniyorum onu görünce . Anne babam ben dede diyince şok olup duygulanıyolar onlar göremiyor o anda. Sonra arabayı dedem sürüyor yanında küçük amcam var. Arkada da babam annem ben ..hastaneye gidiyoruz o anda otobanda kalabalık gece birden direksiyondaki babam gibi oluyor sendeliyor araba babam rahatsızlanıyor kısa süreli bilinç kaybı gibi ..arabayı zar zor kenara cekiyor.sonra babam arabanın arkasına geciyor tekrar . Direksiyon da dedem var . Ben diyorum ki dedecimmm ben sürüyüm sen in de diyorum. Annem babam arkada ağlıyorlar bunu duyunca cok heyecenlı şekilde . Onlar hala görememiyolar rahmetli dedemi. babam yer acıyo dedem yanına otursun diye. Ben de tam arabayı sürecekken uyandım ,beyaz arabaydı SUV tarzı. Rüya çok uzun oldu hakkınızı helal edin . Çok etkilendim.


 2. 30
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada baba görmek anlamı ve tabiri


  Merhaba. Rüyaların uzun veya kısa olması farketmez. Her rüyanın vurgulanan bir yönü vardır ve buna göre yorum yapılır. gördüğün rüyaya göre belirli sorunları fark edip üzerine gitmen ve halletmeye çalışman sana yeni bir bakış açısı sağlama olanağı kazandıracağı gibi yenilik ve yeni olayların habercisi olacaktır. Nitekim bu durum senin ve ailen için mutlu olmanızı sağlayan gelişmelerin başlangıcı sayılacaktır. Çalışan kimseler için bu rüya kazanacağın başarılar ile birlikte kazancının da artacağı şeklinde tabir edilmektedir. Hakkıyla bilen bir tek Allah'tır elbette.


 3. 31
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada baba görmek anlamı ve tabiri


  Babam 5 yıl önce vefat etti.beş yıldır enaz haftada birkez babamla kavga ederken kendimi görüyorum.bazan dayak yiyorum ,bazan isyan ediyorum.gerçektede beraberliğimizin çoğu böyle geçti.şimdide çığlıklarla uyanıyorum.düngece rüyamda SİSTEMLİ olarak yaptığı kabakuvvetle beni öldürmek için eza cefa veriyordu.annemde sağlıığında olduğu gibi mahzun seyrediyordu.uyandığımda rüyanın travmasından dolayı elim ayağım tutmuyordu.lütfen be senedir çektiğim bu ızdıraba yardımcı olurmusunuz


 4. Reklam

 5. 32
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada baba görmek anlamı ve tabiri


  Hayırlı günler. Gerçekte bu tür olayları görmüşsen rüyana kabus olarak girmesi beklenen bir durumdur. Yine de olanları unutman affetmemişsen affederek hakkını helal edip onun adına sadaka verip, dualar okuyup ona hediye edebilirsin. Senin de rahatlamana ve geçmişte olanları olumsuz şekilde yad etmeni önleyebilir. Allah en iyisini bilendir elbette.


 6. 33
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  İyi günler. Benim babam 6 yıl önce vefat etti. Rüyamda bir şenlik yada bir yerin açılışını organize ediyordum, kalabalıktı. Birden babam yanıma geldi uzun zamandır görmemişim şaşırdım oo baba hoşgeldin diyerek elini öptüm ve ona oturması için bir yer ayarladım ve o gösterdiğim yere oturdu. Bu rüyayı ticari bir iş başlangıcını resmi olarak yapmadan 2 gün önce gördüm. Sizce yorumu nedir? Şimdiden teşekkür ederim.


 7. 34
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Hayırlı günler. Haber, müjde, gelişen hayırlı bir olay anlamı içerdiği gibi babana karşı duyduğun özlemin ve onun senin yanında olmasını istediğine de delalet etmektedir. Yani kurdugun isle ilgili olabilecegi gibi olmayabilir de. Her ne nedenle olursa olsun böyle rüyaların görülmesi lie adına dualar edilip hayır işlenmesi için rüyayı bir aracı olarak kabul edilmesi gerektiği taksiye edilir. Allah en iyisini bilendir.


 8. 35
  Kifiriki Üye
  Kifiriki
  Üye

  Üye No: 121261
  Mesaj Sayısı: 8
  Tecrübe Puanı: 1

  Merhaba. Babam rüyasında dedemi görüyor kucağında da erkek bir bebek varmış. Bana Rüyasını anlatan Babam dedi ki ben ne zaman babamı rüyamda görsem mutlaka iyi bir şey olur. Bu arada eşimle bebek için uğraşıyoruz tedavi vs. Acaba anlamı bizimle mi ilgilidir 🙏


 9. 36
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Rüya sahibini ilgilendiren bir rüyadır ve maddiyatla alakalı olarak yorumlanır. Rüyanın tabiri kişinin madden sıkışık olacağı bir konu yaşasa da yakınları tarafından göreceği destek sayesinde rahatlık göreceğine delalet eder. Elbetteki en doğrusunu bilen Allah'tır.


 10. 37
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamünaleyküm hocam. Rüyamda babamı evimizin balkonunda gördüm yere düşmüş elinde kutsal emanetlerde gördüğüm ayet yazılı bir kılıç var sonra kafasının arkasından kurşunla vurulmuş delik olduğunu gördüm. Vefat ediyordu. Sarılıp canım babam diye ağlıyordum. Şimdiden teşekkürler.


 11. 38
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleyküm selam. Babanla arandaki ilişkinin bugünden daha da iyi hale geleceğine, aranızdan su sızmayacağına, her koşulda baba desteği göreceğine, bunun yanı sıra babanın hem sıhhatli hem de ömrünün uzun olmasıyla da ilişkili olan hayırlı bir rüyadır. Allah en iyisini bilendir.


 12. 39
  18-Unexpected Emekli
  18-Unexpected
  Emekli

  Üye No: 119313
  Mesaj Sayısı: 311
  Tecrübe Puanı: 0

  Selamın aleyküm. Rüyamda babamla beraber gece vakti eve gitmek için yürüyoruz.
  Eve yaklaştığımızda rüzgar hızı kat be kat artıyor ve o kadar artıyor ki babam artık ben üşüdüm demeye başlıyor, üstünde ise sadece kısa kollu bir tişört var. Bende en azından birkaç sene önce giydiğim bir polar var.
  Neyse benim sadece ellerim üşüyor ama rahatsız edecek derecede bir üşüme değil. Diğer taraflarıma rüzgar sanki küçük bir esintiymiş gibi çarpıyor.
  Gerçekte eve gitmek için kullandığımız küçük taş bir köprü vardır ve o köprünün eğimi de var.
  Rüyamda ise biraz dik bir hal almıştı o eğim ve rüzgar çıkmamızı kolaylaştırmıyordu, yani en azından babam için. Bense kolayca çıkabiliyordum. Sonra ben en iyisi çıkarayım da poları babama vereyim nasıl olsa üşümüyorum dedim ve poları çıkardım.
  Rüzgarın şiddetiyle ya elimden uçtu ya da macera olsun diye elimden bilerek bıraktım ve uçmuş gibi yaptım ama hangisi doğru emin değilim.
  Neyse öyle ya da böyle uçtu. Bizim orda deniz kenarı vardır ve deniz kenarında da bayağı bir insan var.
  Hani gerçekte o kadar insan görmemişimdi belki o deniz kenarında. Herkes farklı bir aktivite içinde. Kimisi yürüyor, kimisi bir şey çalıyor, kimisi denize bakıyor falan. Her yer ışıl ışıl. Bu arada rüzgar dinmişti. Neyse hemen deniz kenarının sonunda da bir çeşme var.
  Bakıyorum benim polar hala uçuyor. En son bir baktım denize düşmüş ve yavaş yavaş kıyıya geliyor.
  Benim de polarımın uçtuğunu oradaki çoğu kişi gördü. Neyse kıyıya vurduğu yere giderken bir erkek çocuk görüyorum, 7-8 yaşlarında bir şey ve onu seviyorum, özellikle göbeğini seviyorum o çocuğun, aa ne kadar güzel bir göbeği falan var diyorum ama tabiki çocuğu soyup da böyle bir şey demiyorum, kıyafetleri varken diyorum.
  Neyse polar, kıyıya vurduğu yerin biraz yanında da lağım çıkışı var, gerçekte de böyle.
  Neyse hemen önümde de benden yaşlarca küçük olan bir çocuk var ve acaba ben poları alsam mı diye düşünüyorum çünkü lağımın yan tarafına düştü ya, neyse sonra diyorum bundan daha fazla kirlendiği falan oluyor diğer çocukların bana mı iğrenerek bakıcaklar annem yıkar geçer diyorum ve önümdeki çocuğa şunu alsana diyorum ve o da poları eğilerek alıyor. Düşmesin diye çocuğu tutuyorum, aldıktan sonra da teşekkür edip yanından ayrılıyorum.
  O az önce bahsettiğim çeşmeye gidiyorum. Bu arada çeşme 5’li mi 6’lı mı ne, herhangi birisine gidiyorum ve poları içine koyup yıkamaya başlıyorum.
  Sonra sular kesiliyor, su akan başka bir çeşme arıyorum ve kardeşim de çeşmenin birisinde oturuyor, neyse onun oturduğu çeşmenin oraya gidiyorum ve poları oraya koyup yıkamaya başlıyorum, ondan sonra kardeşim ya ben su içicektim ordan falan diyor.
  Bu arada çeşme su içilecek durumda fakat çeşmelerin muslukları mermere/taşa çok yakın olduğu için o mümkünlük ortadan kalkıyor ama her çeşmeden böyle değildi tabi.
  Neyse yıkadım falan, sonra göbeğini sevdiğim çocuğu tekrar görüyorum ve bir kere daha onu seviyordum rüyamın aşağı yukarı bu taraflarında ama tam olarak hangi tarafında emin değilim yani totalde çocuğun göbeğini 2 defa seviyorum, birisi çocuk tekken, diğerinde de babası varken seviyorum ne kadar tarlı bir çocuğunu falan var diye.
  Neyse meğersem o çocuk yabancıymış ve karavanları varmış, onu falan görüyorum, bu arada da sabah olmuş.
  Neyse, ben hala çeşmenin ordayım, bir şeyler yapıyorum, yine poları mı yıkıyorum yoksa su içmek için çeşmelere mi ne bakıyorum. O sırada da çeşmenin etrafında yaşlı insanlar var. Neyse su tekrar gidiyor yavaş yavaş ve yaşlılar işte mırıldanıyor yine gitti falan filan diye.
  O sırada da deniz kenarından dedem geliyor, eve doğru gitmek için. Gerçekte babaannem dedemle şu sıralar anlaşamadığı için dedemi evden kovdu birkaç günlüğüne başka bir yerde kalmasını söyledi.
  Neyse detaylara girmeyeceğim bu konuda. Rüyamda ise dedem eve gidiyor. Ben de ona bakıyorum Rüyanın çok az ilerisinde ise bir evin içindeki odada babaannem, ben ve tanımadığım birkaç kişi var.
  Babaannem beni tanıtıyor işte şöyle böyle diye ama beni bir nevi yanlış tanıtıyor ve buna içten içe sinirleniyorum ama sinirimi bastırıyorum. Sonra o odadan ayrılmak istiyorum.
  Burdan sonra evdeki o tanımadığım kişiler mutfakta poğaça kurabiye tarzı şeyler yiyorlar ve anneannem vardı babaannem yerine artık.
  Neyse, balkon var bir tane ve kadın da balkona geçişi kapatmış, tanımıyorum kadını ve geçebilir miyim diyorum hissiz bir şekilde ve o da aa tabi geçebilirsin, özür dilerim falan filan diyor.
  Tabi kadının hemen yanında da bir tane adam var ve o da çekiliyor ve balkona çıkıyorum ama başka değil, evin başka bölümü gibi bir şey. O evin bölümü de bir çeşit oturma odası gibi. O odadaki çıkış kapısına ilerliyorum. Önümde elektrik süpürgesi var ve anneannem yemek için bir şeyler hazırlarken elektrik süpürgesine bir şeyler dökmüş ama aşırı değil.
  Benim de yanında küçük tatlı kaşıklarından var, o döktüğü şeyi kaşıkla temizliyorum falan ve kaşığı cebime koyuyorum. Aynı zamanda yanımda çatal bıçak falan da var, yağ bıçaklarından.

  Bu rüyanın başlarından yola çıkarak bir soru sormak istiyorum: Rüya, rüyanın gerçekleşeceği zaman hakkında bilgi verir mi? Mesela dedemin tekrar eve dönmesi gibi. Yani demek istediğim dedem eve döndüğünde bu rüyanın anlamındaki yaşayacaklarımı belki o zaman yaşamaya başlarım. Aklıma takıldı sorayım dedim.

  Rüyanın ilerisinde geçmişe ait bir video görüyorum. Video 1993 yılına ait ve çok temiz, yani kalitesi falan çok rahat ayırt edilebilir, ben de buna şaşırıyorum, 1993’te böyle bir teknoloji var mıydı falan diye. Neyse, o videonun sol üstündeki tarih sürekli geriye sarıyor, 1993’ten 1992 oluyor 1991 oluyor böyle böyle iniyor, ta ki sanırsam 1986’ya kadar, belki daha fazla iniyordur ama bu kadarını hatırlıyorum.
  Neyse videoda bir hotel havuzu çekilmiş ve içeride birkaç insan var. Hani sörfçüleri alıştırmak için suni dalgalar üretilir ya çeşitli havuzlarda, işte öyle dalga üretilebiliyor ama dalga biraz abartılı, adamın boyunu çok rahat geçiyor ama adam orda eğleniyor. Çeken kişide adama sesleniyor gülüyor falandı.
  Normalde bu rüyanın ilerisi vardı, aslında ilerisi değil fakat bu rüyalar birleşik mi değil mi tam hatırlamıyorum, sadece art arda gördüğümü hatırlıyorum, bu rüyalar arasında herhangi bağlantı yok gibi gözüktü, bu yüzden 3. rüyayı yazmayacağım, biraz olumsuz çünkü bana göre. Şimdiden teşekkürler.


 13. 40
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleyküm selam. Bazı olumsuzluklara göğüs germen gerektiğine, problemler karşısında biraz tedirgin ve ne yapacağını bilemez bir hal içinde kendini hissedebilirsin fakat üstesinden geleceğin ve aydınlığa çıkacağın malumdur. Yaptığın ve bundan sonra yapacağın hata ve günahları hemen fark ederek düzeltme yoluna gideceksin Hem dini açıdan günahlarından tövbe ederek kendini temizlemeye çalışacağına hem de kırdığın insanlar varsa bu çözmek için çaba sarf edeceğine, güzel ahlaka önem verip hata ve yanlış yapmamaya gayret göstereceğine, ferah bir ömür ve etrafının kalabalık olacak şekilde bir çevreye sahip olacağına, dürüst bir yaşantıya önem verdiğin gibi ahlak ilkelerinin tümüne dikkat ederek yaşantını sürdürmeye çalışacağına, bu ilkede taviz verdiğinde bazı sorunlarla karşılaşabilirsin.

  Rüyaların ne zaman gerçekleşeceğini biz bilemeyiz. Gelecekle ilgili olanlar hakkında kesinlik söz konusu olmaz. Buna bir tek Allah vakıftır. Biz sadece Allah'ın verdiği ilim dahilinde olabileceğini söyleyebiliriz. Olması ve olmaması Allah'ın takdiri olduğu gibi ne zaman olduracağı da onun yüceliğidir.

  Bazı alışkanlıklarını sürdürüyor olman etrafındaki yakınların tarafından eleştirilere maruz kalmana sebebiyet verebilir. Uzun süredir bu alışanlıkları sürdürüyor olabilir ve kendini toparlamakta güçlük çekiyor veya sana geleceğine, yaşantına olan olumsuz etkilerinin bilincinde olmadığın anlamına gelmektedir. Allah en iyisini bilendir.


Git İlk 23