Git 12 Son
 1. 1
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyada baba görmek anlamı ve tabiri


  Merhaba
  Belki psikolojik bir rüyadır bilmiyorum ama rüyamda babamı iki tane gördüm. Birini oturma odasında diğeri küçük odada annemle konuşuyordu. Rüyamda bunu fark edince balkona çıkıp çığlık attım sesim çıkmıyordu. Sonra kendi kendime, rüya bu rüya diyordum. Şeytan'ın gösterdiği bir rüya da olabilir ama öyle mi değil mi aydınlatırsanız sevinirim. (Küçük iken de bir rüyamda heryerde babam vardı herkesin sureti babamın suretiydi ama o zaman korkmamıştım.)

  İlgili Yazılar

 2. 2
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada baba görmek anlamı ve tabiri


  Merhaba. Evet, aynen dediğin gibi bu rüya psikolojik bir rüya olup hiç bir anlam ve tabiri yoktur. Zaten esasen rüyaların çoğu bu yüzden görülür ve insanların çoğu bunun farkında bile olmazlar. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 3. 3
  BlackPearlXV Emekli
  BlackPearlXV
  Emekli

  Üye No: 114285
  Mesaj Sayısı: 153
  Tecrübe Puanı: 0

  Yorum: Rüyada baba görmek anlamı ve tabiri


  Selamın Aleyküm... Rüyamda; Minecraft adlı oyun var. Her halde biliyorsunuzdur. Eğer bilmiyorsanız bir rol yapma, birinci şahıs rol yapma oyunu. Birşeyler inşaa ediyorsun, ekiyorsun, biçiyorsun vb. Gibi şeyler yapıyorsun. Neyse kardeşim ve ben onu gerçek hayatta minyatür şeklini yapmaya çalışıyoruz. Kardeşim ilk önce bitiriyor. Babam geliyor diyor ki: "sen mi yaptın bunları" diyor. Sonra şu ne, şu ne diye söylüyor babam, kardeşime. Sonra benim minyatürü yapmam uzun sürüyor. Çünkü ben daha ayrıntılı ve daha geniş bir alanı kaplayacak şekilde yapıyorum. Sonra babam geliyor ve ayrımcılık yapmaya başlıyor. Diyor ki: "Ya olum bu ne böyle, hay Allah yav." Diyor. Ama yaptıklarımın yarısını kardeşimin yaptıklarıyla benziyordu. Sadece ben daha çok ayrıntıya girmiştim. Ara sıra da soruyordum zaten kardeşime de: "şunu nasıl yaptın bunu nasıl yaptın" diye ama babam yanıma gelip hem ayrımcılık yapıyordu, hemde bazı minyatürler neredeyse birbirine benzese bile kardeşimi seçiyordu. Hemde benimkisi daha ayrıntılı. Ben bu rüyada babama çok sinir oldumdu. Rüya da zaten burada bitti.
  Sizce bu rüyam ne anlama geliyor olabilir. Açıklarsanız sevinirim. Şimdiden Teşekkürler.


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada baba görmek anlamı ve tabiri


  Aleykum selam kardeşim. Gerçekten çok ilginç rüyalar görüyorsun. Böylesini çok az insan görür ve hatırlar. Bu rüyanda kötü veya olumsuz bir anlam yoktur ama tabir edecek bir şeyde yoktur. Bu tür rüyaları hayal gücü yüksek olan kimseler daha çok görür ve tabir edilmezler.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamünaleyküm hocam çok acil bir durum bizim için inşAllah erken dönersiniz biz ramazan bayramından beri babama istemeye gelineceğini söylüyoruz ilk söyleyişimizde araştırmak ister diye tekrar söylemedik aradan aylar geçti tekrar konuyu açtık kestirip attı her seferinde hiç birşey söylemeden anneme direk konuşma kapat konuyu diyor iki defadır da annem konuşmaya gideceği zaman beni ilgilendirmiyor git annene götür ondan istesinler benim karşıma kimse gelmesin diyor. Bu durum da benim ağrıma gidiyor çok mahcup oluyoruz sevdiğim beyin ailesine karşı aylardır bir haber bekliyorlar ama birşey diyemiyorum. Dünde konuştuk yine aynı şekilde önce alayla turşunu kuracağım dedi sonra bana birşey olursa annene kim bakacak dedi halbuki 3 tane erkek kardeşim var ben tek kızım sonra da 200 bin lira başlık parası versinler vereyim dedi. Şaşırdım kaldım hocam dün kalben büyük bir üzüntü içindeydim niyet ettim uyudum. Rüyamda oturma odasındayım yeni uyanıyorum saate bakıyorum sabahın yedisi babam televizyona yakın yerde oturmuş diyorki annen çarşıya gidecek sende git çay bardağı falan alacak akşama görücülerin gelecek başka birşeye ihtiyacınız varsa alın gelin diyor bende çok seviniyorum çok şükür en azından gelmelerine müsade etti diye düşünüyorum sonra uyanıyorum hocam saat sabah beşi geçiyordu uyandığımda sabah ezanına az bir vakit vardı bizimkileri uyandırayım diye bekledim ağır bir uyku bastırdı kardeşimi uyandırdım en azından o uyandırsın bizimkileri diye daha lafım ağzımda tekrar dalmışım uykuya bu defa da bir odadayım gönül verdiğim bey olarak bildiğim fakat farklı surette takım elbiseli biri var bir de genç güzel bir bayan var yanımda ikisinin arasında bir konuşma geçiyor ne olduğunu hatırlamıyorum fakat kıskanmam gereken bir durum yokken sevdiğim beyi kıskanıyorum çıkıyorum odadan bir masanın üstünde iki oje görüyorum biri pembe biri siyah o kadınındır diyorum sinirle alıyorum hocam bu rüyaların manasını bilginiz elverdiğince yorumlarsanız çok sevinirim hayırlı günler.


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Niyet edip uyudum derken istihare namazı kılıp ve dua ederek uyumuşsan ancak o zaman bu istihare açısından değerlendirilebilir. İstihare açısından olumlu bir rüyadır denilebilir ama istiharede asıl önemli olan kalbine gelen hissindir. Bir yorum olarak ise sevineceğin gelişmelerin meydana geleceğine tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba hocam..
  Rüyamda babama yemek veriyodum, (babam sağ ve saglikli çok şükür) Akşammis, karanlıktı cunku ortalık.. tavuk yemeği de varmış verdiğim yemekte , bana kalmamıştı tavuk yemeginden öyle hatirliyrm .. rica etsem yorumlar misiniz .. ıyi gunlerr.


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Hayırlı ve güzel bir rüyadır. Gerçek hayatta da babanla iyi geçinmene, iyilik yapmaya ve sorunların aşılmasına işaret eder. Ayrıca bereket, kazanç ve bolluk olarak yorumlanır. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Benim abim babamın isteğiyle polis oldu. Rüyamda henüz polis değildi ve mülakata gidiyorduk ama yürüdüğümüz yol bile mahşer alanı gibiydi. Birçok araba ve binlerce insan. Sonra yollar açıldı arabalar bi taraftan insanlar bı taraftan gitmeye başladılar. Ben babaannem ve abim son yürürken son hazırlıkları tamamliyoruz annem ve babam geride kalmışlar. Sonra o uzun kuyrukta hararetli birşeyler oldu ve geriden gelen birine araba çarptığını ve öldüğünü söylediler daha sonra biri babanız dedi ve yıkıldık. Rüyanın sonrasında hemen o alandan uzaklaşıp babamı görmeye gidiyorduk ama tabiki göremedik eve geldim ve kapının üzerine evin yasta olduğunu sembolize eden bısey astım.


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Bu rüyan bilinçaltı olma ihtimali vardır. İnsan yaşadıklarının aynısı olmasa da herhangi bir şekilde rüyasına yansıması normaldir ve yorumu olmaz. Bir diğer görüşe göre ise, üzücü haberler almaya ve moralinin bozulmasına tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Gunaydin hayirli sabahalar brm ruyamda babamin cebinden para aliyormusum o esnada babam geliyor ve bana bir şeyler soyluyor ve benim odama gidiyosonra kendimi balkondaki masada buluyorum ve babamin elinde benim erkek arkadasimin askerlik kolyesi var ustunde adi soyadi yazdığı bir kolye ve babam kolyedeki ismi okuyor ve annengilde cagiralim ailesini kizi istemeye gelsinler dedi ve ben uyandim


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,472
  Tecrübe Puanı: 10

  Hayırlı günler. Bu rüya hayırlı rüyalardan kabul edilir. Rüya sahibinin sıkıntılarının geçeceğine, isteklerinin gerçekleşeceğine ve bir görücü gelme ihtimali varsa bunun gerçek olmasına işaret olarak tabir edilir. Sende Allah'tan rüyanın hayırlısını dilemelisin. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 14. 13
  BlackPearlXV Emekli
  BlackPearlXV
  Emekli

  Üye No: 114285
  Mesaj Sayısı: 153
  Tecrübe Puanı: 0

  Selamın Aleyküm. Diğer bir rüyamda ise; Babamın yeni evlendiği kişinin doğan bebeğini seviyordum. Sizce bu ne anlama geliyor olabilir. Açıklarsanız sevinirim. Ben yatmadan önce sevdiğimin nasıl birisi olduğu ile ilgili Allah'a bir şey göstermesini istemiştim. Sizce bu onunla alakalı bir rüya olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.


 15. 14
  Tohat Yönetici
  Tohat
  Yönetici

  Üye No: 104729
  Mesaj Sayısı: 5,373
  Tecrübe Puanı: 10

  Ve aleyküm selam. Uyumadan ettiğiniz niyet ile gördüğünüz rüya ile bir alakası yoktur. Rüyanıza yorumlayacak olursak hoşunuza gitmeyecek söylentilere veya olaylara tanıklık edeceğinize delalet eder. Bu rüya aynı zamanda ailedeki bireylerin arasını açacak mal varlığına da işaret eder. En iyisini bir tek Allah bilir elbette.


Git 12 Son