Git 124 Son
 1. 1
  Ensar2 لا اله ا لا ا لله
  Ensar2
  لا اله ا لا ا لله

  Üye No: 56476
  Mesaj Sayısı: 886
  Tecrübe Puanı: 10

  Rüyada Ev görmek (İmam Nablusi)


  EV

  Rüyada görülen evin bir çok yorumu vardır.

  Evinde yeni bir oda yapan sağlığına kavuşur. Eğer evde hasta yok ve rüyayı gören bekar ise evlenir. Yahut evinde büyük kızı varsa onu evlendirip yeni yaptığı odaya koyar.

  Bir kimse meçhul bir evin üzerine çıktığını görse o evin kıymeti, şerefi nisbetince biriyle evlenir.

  Bir kimse kendisini, sadece kireçlenmiş ve diğer evlerden ayrı bir evde görse, bununla beraber şerre işaret eden söz de söylese o ev o kimsenin kabri olur.

  Bir kimse kendisinin muhkem bir evde hapsedilmiş ve kapısı üzerine kilitlenmiş görse ve o ev de diğer evlerin ortasında olsa, o kimse hayır ve nimete kavuşur.

  Rüyada bir evi yüklenip onunla beraber yürüdüğünü gören kimse, bir kadının nafaka ve idaresini üzerine alır. Evin kendisini yüklediğini veya onunla beraber geldiğini gören kimsenin nafaka ve idaresi eşinin üzerine olur.

  Evinin, altından olduğunu görenin evinde yangın çıkar. Kendini küçük bir evden çıkıyor görse, üzüntü ve gamdan kurtulur. Bir kimse bacasız bir evde olduğunu ve güneşin yahut ayın o haneye doğduğunu görse o yerden bir kadınla evlenir.

  Bir kimse evinde çamurla sıvanmış geniş bir odanın olduğunu görse, halbuki o evde öyle bir oda yok ise, bu rüya o evde saliha kadınların bulunduğuna yorumlanır.

  Rüyada gördüğü evin altında su soğutacak bir yer olduğunu görmek, ev sahibinin hilekar bir insan olması ile yorumlanır. Eğer su soğutacak yer çamurdan yapılmış ise o kimsenin hilesi din hususundadır.

  Rüyada demirden yapılmış bir ev görmek, evlilik hayatının uzun ömürlü olmasına; karanlık bir ev ise, kötü ahlaklı bir erkeğe yorumlanır. Islak ve çamurlu bir eve girdiğini gören kimse, o ıslaklık ve çamur nisbetinde üzülür fakat sonunda bu üzüntü ve kederden kurtulur.

  Kendisini yeniden bir ev yapmak üzere temel atıyor gören kimseye büyük bir üzüntü isabet eder. Evini olduğundan geniş görmek, hayır ve nimettir.

  Rüyada görülen ev, kişinin dünyasıdır. Bundan dolayı bir kimsenin rüyada yeni sıvanmış, bütün bölümleriyle yeni bir evinin olduğunu görmesi, fakir ise zengin olmasına, üzüntülü ise üzüntü ve kederden kurtulmasına yorumlanır. Eğer sanatkar ise gördüğü evin güzelliği nisbetince şöhret ve servete ulaşır. Rüyayı gören günahkar ve kusurlu ise tövbe ve istiğfar eder.

  Evin genişliği rüya sahibinin dünyasının, ilim ve cömertliğinin genişliğine yorumlanır. Evin sıklığı ve darlığı rüyayı görenin cimriliğine, evin yeniliği

  amelinin yeniliğine, evin mükemmelliği, rüyay ı görenin tedbirine ve evin sıvası dinindeki metanetine yorumlanır. Evin tamiri rüya sahibinin sevincine, demirden ev, ev sahibinin uzun ömrüne, devlet ve servetine yorumlanır.

  Bilinmeyen bir eve girmek ve orada ölüleri görmek, o evin ahiret evi olduğuna işarettir. Bilinmeyen bir eve girdiğini ve çıkmaya muktedir olmadığını gören kimse ölür.

  Bir kimse evinden kızgın olarak çıktığını görse hapsedilir. Rüyada evine başkasının girdiğini görse, evine giren adam sırrına vakıf olur.

  Kendisinin yeni bir eve girdiğini ve evin sahibi veya evde oturanın da orada olduğunu gören kimse zengin ise zenginliği artar, fakir ise zengin olur.

  Eski bir eve girdiğini ve evin de üzerine yıkıldığını gören kimse akrabalarından bir mirasa kavuşur.

  Billurdan bir evin üstünde otururken oradan düştüğünü ve kendisinin de çıplak olduğunu gören kimse temiz bir aileden, iyi bir insanla evlenir.

  Bir adamın evi onun, vücuduna, nefsine ve şahsına yorumlanır. Zira ev kendisiyle kendisi de evle bilinir. Ev kişinin şerefi, şanı ve çoluk çocuğunun barınağıdır.

  Bazı yorumcular, rüyada ev süpürmek, üzüntü ve kederin gitmesine yorumlanır, dediler. Bazıları da, rüyada evin yıkılması sahibinin ölmesidir, dediler.

  Bir kimse yeni bir ev yıktığını görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder. Bir ev yapsa veya satın aldığını görse, o kimseye çok hayır erişir.

  Bir kimse evinin odalarının, yahut avlusunun veya bacasının bilinen miktarın üstünde genişlediğini görse, o kimsenin dünyaca halinin genişlemesine, geçim ve nasibinin çok olmasına yorumlanır. Hasta olan bir kimsenin, evinden sessiz ve sükut olarak çıktığını görmesi, ölmesine yorumlanır.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  İLGİN Bayan Üye
  İLGİN
  Bayan Üye

  Üye No: 103535
  Mesaj Sayısı: 359
  Tecrübe Puanı: 4

  Cevap: Rüyada Ev görmek (İmam Nablusi)


  Rüyada ev görmek rüyayı gören bekar ise evleneceğine bekar değil ise kız çocuğunu evlendireceğine yada ev içinde bolluk bereket huzur ve saygının eksik olmayacağına ev halkının bir biri ile mutlu huzurlu yaşayacağına işaret eder.


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Rüyada Ev görmek (İmam Nablusi)


  Selamun aleykum.
  Ben rüyamda kendi kapımızın önündeyken, komşumuz evinin bomboş olduğunu gördüm ama camlar çok büyük olduğu için içerisi gözüküyordu. Kardeşimle evi çok beğendiğimizi konuşuyorduk.


 4. Reklam

 5. 4
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Yorum: Rüyada Ev görmek (İmam Nablusi)


  Aleykum selam. Bu rüya sevilmeye, saygı duyulmaya ve her zaman layık olacağı değeri kendisine verilen bir kimseye işarettir. Ayrıca iyilik yapan, haksızlığa uğrayana destek veren ve muhtaç insanların ihtiyaçlarını gidermek manasında yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Selamün aleyküm ben birkaç aydır sürekli eski yaşadığım eve taşındığımızı görüyorum. Mutfağımızda annemle iş yapıyoruz ve ben pencereden bakıyorum dışarıya gökyüzüne. İlk gördüğüm hariç hep benzer şekilde gördüm. İlk sefer gördüğümde biraz farklıydı taşınmıştık ama eve bir sürü oda eklenmişti. Eski evimiz çok geniş ferah bi evdi iyice büyük bir ev olmuştu. Yorumlarsanız sevinirim.


 7. 6
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Aleykum selam. Rüyasında eski evini sürekli görmek, insanın sürekli geçmişte yaşamasına ve geçmişini unutmamasına yorumlanır. Bildiğimiz kadarıyla başka özel bir yorumu yoktur. En doğrusunu elbette Allah bilir.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba ruyamda eski evimdeyiz ama içi degil dışı yanımda birisi var tanıdık bir erkek galiba bizim evimizde a ve b blok halindeydi biz a bloktaydik ben evimizi yanımdakine anlatiyorum sonra merdivenle b bloga çikiyorum ve gözüm bizim eve takılıyor bizim evin içinde de yanımdaki çocuk var orda görüyorum onu ve yanımda babam oluyor garaja giriyor özledim diyor normalde babamla da küsüz o da tam gelcek elinde de bi kaykay var ipe bağlı tamam diyor sonra tam ordan çıkıcakken kaykayi aşağı çekiyor iple bende a blogun onune iniyorum sonra garajin içide karanlık yarısıda kapalı egiliyorum baba diyorum gelsene hiç cevap vermiyor sonra oraya masa kurmus oturuyor orada uyandım sizce rüyanın anlamı var mıdır


 9. 8
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba kardeşim. Rüyada eski evini ve onunla ilgili şeyler görmek gören kişi için geçmişi özlemeye ve geçmişten kalan izler taşımaya tabir edilir. Ayrıca kişinin duyguları hep ön planda yaşayan, her şeye kolay hüzünlenebilen ve gözyaşı dökebilen bir insan olması manasındadır. En doğrusunu Allah bilir.


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba rüyamda bi sınıftayım biraz edepsiz bi rüyadi ama merak ettim anlamını.. Cok sevdigim bi erkek hocamm var babam yaşında ben ona küsüyorum ama ondan önce uzerimde gri yeşil hirkam var sınıf karanlik sadece akıllı tahta ışığı yanıyor uzerimde birsey yok bende hırkayı giyinmeden uzerimi kapatıyorum onunla sinifta dolu sonra hocamla küsüyorum tam gidicem beni üst mahrem yerden tutuyor utaniyorum ve sinifa bakiyorum herkes önüne bakıyor görmüyor sonra kadınların olduğu yere gidiyorum bi tane kuran hocam var onu zaten sürekli rüyamda açık görüyordum başını bu seferde mahrem yerleri kapalı diğer yerleri açık ve dövmeli görüyorum açıkçası çok begeniyorum şaşırıyorum da böyle yaptigi için çünkü normalde tam anlamiyla örtülü bir kadın sonra bi hoca daha var yanimizda ama onu tanımıyorum ama onun vucududa hep tüylü ve guzel degil kuran hocamla laf dalaslarina giriyorlar sonra herkes içeri geçiyor birsey izleyecegiz kuran hocamda sanirim açık bir kınalık giyiyor sonra tam biz izlicekken içeri erkek giriyor kuran hocama bakiyorum baska bir Hocamın suretinde ve o da kapalı sonra acik kalan yerlerine kınaligin uzunluğunu geçiriyor orada uyandim sizce bu rüya sacma bi ruya mi ?


 11. 10
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Merhaba. Bu tür rüyalar şeytani rüyalardır. Şeytanın fitne ve günah işleme hissi vermesinden başka bir anlamı ve kıymeti yoktur. Böyle rüyalar, etkisinde kalınan bazı düşüncelerden ve hayallerden dolayı görülebilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  2 sene once ev aldim. Evi satin aldigim adam cok.istekli satmadibenden sonra benim yanimdaki evi satin almis
  Ruyada soyle. Ruyamd eve bakmaya gidiyorum. Bana dedilerki senin tapun o aldigini dusundugun yer degil deyip
  Gercek aldigim eve yonleniyorum o evde benim aldigim gibi genis havadar degil arada biryer. Ama ayni tip evlerin arasinda kalan bir ev. Ben niye aldigi
  Ev degilde bunu almisim diye dusunuyorum surekli o eve bakmaya gittigimde. Eve tanimadigim birileri oturmak icin yerlesmis onlari evden kovmaya calisiyorum satiliga cikardigim bu ev ocin komsular diyorlarki. Burayi satmayin siz oturun dfalarca ruyamda o evin isgal edildigini gordum her ruyadan sonra bunaliyorum. Bu evi satliga cikarmistim. Satilmiyor. Birturlu nedeni gordugum ruyami


 13. 12
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Değerli kardeşim. Bu gördüğün rüyalar büyük ihtimalle bu yaşadığın ev hadisesi ile ilgili olarak bilinçaltına yerleşen düşüncelerden dolayı görülmüş olabilir. Çünkü özel bir yorumu ve manası yoktur.


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Rüyamda disarda yürüyorum hic tanimadigim bi yer
  Cok güzel beyaz evler görüyorum
  Yanimda cok sevdigim kücük görümcem var onunla evlere bakiyoruz
  Hepsi birbirinden güzel ve bembeyaz
  Bi evin icine giriyoruz icide cok güzel
  Sonra yabanci tanimadigim bi kadin evin sahibi cikmamizi istiyor
  Cikip cikmadigimizi hatirlamiyorum


 15. 14
  arifselim Yönetici
  arifselim
  Yönetici

  Üye No: 211
  Mesaj Sayısı: 29,476
  Tecrübe Puanı: 10

  Bu rüya genellikle dünya hayatındaki geçimin bir yansıması gibidir. Güzel ev görmek hayırlı ve bereketli bir geçime işarettir. Bundan çıkmanızın istenmesi de bu yoldaki engellere tabir edilir. Herşeyi hakkıyla bilen sadece Allah'tır.


Git 124 Son