1. 1
  rems Üye
  rems
  Üye

  Üye No: 13260
  Mesaj Sayısı: 38
  Tecrübe Puanı: 2

  Cinsel İlişki Sonrası Yıkanma


  Cinsel İlişki Sonrası Yıkanma BİR KADININ EŞİ İLE İLİŞKİYE GİRDİKTEN SONRA BELLİ BİR SÜRE(BAZILARINA GÖRE SAATLER) GUSÜL ABDESTİ ALMADAN ÖNCE BEKLEMESİ HATTA BAZI DURUMLARDA YENİDEN ABDEST ALMASI GEREKİYORMUŞ.
  KULAKTAN DOLMA BU BİLGİLER,BENDE BAZEN CİDDİ SIKINTILARA YOL AÇMAKTA.
  FIKIH KİTAPLARIMDAN TATMİN EDİCİ (EN AZINDAN BEN ANLAMADIM) BİR CEVAP ALAMADIM.
  BU KONUDAKİ GÖRÜŞ VE FETVAYI BELİRTİRSENİZ MİNNETTAR OLURUM. BU DURUMDA TEMİZLENMEDEN ÖNCE EN AZ NE KADAR BEKLEMELİYİM, NASIL KARAR VERMELİYİM
  ALLAH YAŞAMINIZI VE SONRASINI MÜBAREK VE HAYIRLI KILSIN.

  25/01/2008
  Hayır aziz ilim talibesi, böyle bir şart hiçbir zaman olmadı. Cahil sofuların dine zam yapmasından başka bir şey değil bu.


  İlgili Yazılar

 2. 2
  HADİE Bayan Üye
  HADİE
  Bayan Üye

  Üye No: 107408
  Mesaj Sayısı: 707
  Tecrübe Puanı: 8

  Cevap: Cinsel İlişki Sonrası Yıkanma


  ilişki sonrasında üç kere ağıza üç kere burnunuza minimum olmaka üzere ağız ve burun iyice temizlendikten sonra baştan aşağıya vucudun tamamı su alacak şekilde yıkanılır bu abdesttir zaten ve en eftal abdestte budur tekrar abdest almak gerekmez


 3. 3
  Molla_Efdal ملا افدال
  Molla_Efdal
  ملا افدال

  Üye No: 106610
  Mesaj Sayısı: 609
  Tecrübe Puanı: 7
  Yer: tabiki ev :)

  Cevap: Cinsel İlişki Sonrası Yıkanma


  Alıntı
  Cahil sofuların dine zam yapmasından başka bir şey değil bu.
  O Sofuların tırnağı olamazsın sen ama neyse!.. Cinsel ilişki sonrası erkeğin cinsel organında bir miktar meni kalır. Aynı şekilde kadında da bu durum yaşanabilir. Bu meni çıkması gerekir. Aksi takdirde gusül geçerli olmaz.
  Alıntı
  BİR KADININ EŞİ İLE İLİŞKİYE GİRDİKTEN SONRA BELLİ BİR SÜRE(BAZILARINA GÖRE SAATLER) GUSÜL ABDESTİ ALMADAN ÖNCE BEKLEMESİ HATTA BAZI DURUMLARDA YENİDEN ABDEST ALMASI GEREKİYORMUŞ.
  KULAKTAN DOLMA BU BİLGİLER,BENDE BAZEN CİDDİ SIKINTILARA YOL AÇMAKTA.
  1- Saatler boyunca beklemek söz konusu değildir. Bu soru soranın küstahlığıdır. Fıkıh kitablarında menin çıkması için bir miktar yürümek,uyumak yada idrar yapmak gerekir. Görüldüğü gibi (uyumak hariç) bu eylemler saatlerce sürmez.

  2-Soru soran kişi eğer zahmet edip ilmihal okusaydı (Nitekim okumuş fakat anlayış kıtlığından mı yoksa başka bir nedenden denmi bilmiyoruz okuduğu pek aklınada kalmamış galiba) bu bilgilerin kulaktan dolma bilgiler olmadığını görürdü.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder