Anasayfa
23 Ekim 2021, 12:28
sizden2
Abone

El ile istimna da haz duyulup fakat meni görülmezse gusül abdesti gerekli midir ?

papatya22
selamn aleykm kardesler ben mastrbasyon yaptım ve meni değil mezi geldi kasılma ve titreme olmadı şehvetle dışarı çıkan brşey olmadı ama mezi geldi gusül gerekirmii lütfennn yardım edinn

ya ben bunları okudum ama tek sorum mastrbasyon sonucu mezi gelirse boy abdesti gerekir mii

çok sağl kardes ya zaten kadnlarda meni gelmesi zorrr mezi geldi bende yani merak ettm Allah razı olsn


Cevap: yardım edin zor durumdayım

Desert Rose
Gerçekten meni çıkmadıysa gusül gerekmez. Önemli olan meni çıkışıdır.

Birde kadının menisinin genellikle ve yüksek ihtimalle dışarı çıkmamasını göz önünde bulundurmak ve bilmek gereklidir…


Cevap: yardım edin zor durumdayım

HAMMADUN
Desert Rose kardeşim, yalnış adamdan kasıt, inşaAllah biziz. Asla kimseyi yalnış adam diye nitelemedik, haddimizde değildir.

Öncelikle yalnış adamdan yardım istedin. Şu an inşaAllah biz varız burada

Şu ande ben varım burada demekten Rab’bime sığınırım. Rab’bim bile biz azimüşşan derken, biz ben diyemeyiz. O yüzden biz dedikki çoğul olarak algılandıysa ve sizi kastettiğim gibi bir sonuca vesile olduysa, sizden özrüme mahsuben affımı dilerim efendim.

Okudunuz mu?  Bakire olmayan kızla evlenmek günah mı?

TAKVA’en der şüphelerden sıyrılmak adına guslederiz.

Bu kısımdada şüphelerden sakınmak adına şahsen ne yaptığımızı arz ediyorduk. Yoksa işin fetva kısmı bizi ziyadesiyle aşar desert rose kardeşim. Tekraren sizden özrüme mahsuben affımı dilerim efendim. Rab’bim cümlemizden razı olsun. Amin.


Cevap: yardım edin zor durumdayım

Desert Rose
Şüpheye mahal vermemek açısından en iyiside bu zaten
sonuçta Müslümanlar ibadetle mükelleftir ve bu ibadetleride gönül rahatlığı
ve huşuyla ve tertemiz yerine getirmek gerekli diye düşünüyorum…


HAMMADUN
Elhamdulillah, Rabbim sizden razı olsun desert rose kardeşim. Kalbim şimdi mutmain oldu inşaAllah. Tekraren rab’bimden sizin için rızalık dilerim. Cümleten hayırlı geceler diliyorum efendim. Rab’bim cümlemizden razı olsun. Amin.


haci
arada bir ziyaret eden biriyim böyle sacma span şeyleri okudukca gencligin haline üzülüyorum yardım edin zor durumdayım diyen vatandaşın yazısını okuyunca ölüm kalım meselesi zannettim arkadaşım madem bu b…… yapıyorsun az zahmaet ceki ver güsül al ne olacak ölecenmi bu kadar milleti ugraştırım pis işine alet ediyorsun.ayıp ayıp yeni siteye üye olan olmayan genclerin ahlakını bozmayın eşşeğin aklına karpuz kabuğu düşürmeyin
yarın evlenincede eeeee hocam bu sefer erken boşalıyom ne yapayım dersin millet sizin uckurunuzun sorununu cözecek değil biraz edep ya huuu

Okudunuz mu?  Zevk suyu mezi çıkınca gusül gerektirir mi?

bahadır emin
bu tür özel şeyleri sitelerde soru amaçlı paylaşsak da. günlük hayatta kimseye sormak için bile olsa herkese açmayalım. sonra arkadan dedikodu yapıyorlar, herkes iyi niyetli değil.


Kayıtsız Üye
masturbasyon yaptim titreyerek ve şehvetle kokusuz renksiz mezi cikti oruc bozuldu mu


klav
Titreyerek ve fışkırarak çıkan menidir. Eğer meni ise orucun bozulmuştur. Kaza gerekir. Sadece mezi ise oruç bozulmaz.


Snsn
Erkek arkadaşımla telefonda bazı şeyleri konuşuyoruz ve onun rahatlamasını sağlıyorum. Ancak ben de böyle bir durum söz konusu değil. Taklit yapıp rahatlamış gibi yapıyorm. Benden gelen sıvının mezi sıvısı olduğunu biliyorum. Ama çok şüpheye düşüyorum cünüp müyüm diye. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz? Zor durumda kaldım. Kimseden fikir edinemiyorum. Ben genellikle vesveseli bir insanım. Sürekli yıkanıyorum.

Okudunuz mu?  Karşı cinsin cinsel organını görmek gusül abtestini gerektirirmi

Şem’a
Vesvese şeytanın dürtüleridir, kurtulmak isterseniz şeytani işleri terk edin, şeytan da sizi terk eder.
Kardeş bu yaptığınız zinaya götüren yollardan olduğu için büyük günahlardandır fakat siz orgazm olmadan/meni çıkmadan cünüp sayılmazsınız.


Kayıtsız Üye
Mastürbasyon yapıp fakat meni gelmedi ise gusül gerekli midir? Bu konuda çok fazla yorum var bizi aydınlatabilirseniz çok sevinirim…


ACİLSERVİS
Cenabet olmak için ya cinsel ilişkiye girmek yada meni çıkışı gereklidir. İkisinden biri gerçekleşmediğine göre güsül gerekmez.


Kayıtsız Üye
Masturbasyn gusül gerektirir Zina tehlikesi varsa eğer yapmak uygundur öteki durumlarda haramdır şimdi masturbasyon yaptıysan gusül al zirve olmuş çünkü bak arifselim hocamız ne yazmış orgazm olduysan sıvı çıksın veya çıkmasın farketmez gusül gerekir yazmış,ki mantıklı da sen gusül al..


Kayıtsız Üye
Bu tür soruları sormakta hiçbir abes yoktur Çünkü dinimiz hayatımızın en ayrıntılı yerlerine kadar girmiş ve yolumuzu aydınlatmıştır elbetteki soracak sorarak öğrenecek .ki sahabelerde Peygamber Efendimize sormuşlar


Kayıtsız Üye
Evet kardeşim çok haklısın bazı hocalar dövecekmiş gibi sinirli cevap yazıyorlar peygamberimiz(s.a.v)böyle mi yapıyordu ?vesveseyse eğer yinede cevap ver Allah(c.c)sabredenleri çok severmiş ayrıca normal bu soruların sorulması sıvılar farklı geliyor o yüzden kafalar karışıyor bakın ben bugün 1-2 kere kasıldım şehvet gibi bir şeydi sıvı akmadığı için gusül abdesti almadım vesveseli biriyim ama gusülü gerektiren meniyse neden sorayım buraya sorabilirdim ama sormadım sorsam dahi sabırla cevap vermenizi istiyorum ilmihalde bu kadar ayrıntı yazmıyor çünkü gusülü gerektiren meninin çıkışı dışında başka bir şey yok…

Okudunuz mu?  İdrarla Gelen Meni

elle tatmin gusül gerektirirmi, masturbasyon gusül gerektirir mi, istimna gusül gerektirir mi

Bu kategoride yer alan Büyük tuvaletimi yaparken sperm gelmesi başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
Ξ Bir cevap yazın

Ders Kitabı Cevapları TIKLA! Ders Kitabı TIKLA! Sınıf Ders Kitabı Cevapları
Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

El ile istimna da haz duyulup fakat meni görülmezse gusül abdesti gerekli midir ? Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.