1. 1
  Muhasibi Üye
  Muhasibi
  Üye

  Üye No: 12
  Mesaj Sayısı: 4,005
  Tecrübe Puanı: 42
  Yer: Gönlümün Mürekkep Lekeleri'de Fikir İşçisi

  Ben 21 yaşında bir erkeğim bir hanımla nişanlandım. Ama nişanlım bakire olmadığını ve şuan çok pişman olduğunu söylüyor.


  Cevap: Allah-u Teâlâ şöyle buyuruyor:
  “Zina eden erkeği zina eden bir kadın veya müşrik bir kadından başkası nikâhlamaz! Zina eden kadınla da ancak zina eden bir erkek veya müşrik bir erkekten başkası nikâhlamaz. Müminlere bu, haram kılınmıştır.”
  Nûr: 3

  İlgili Yazılar

 2. 2
  what Emekli
  what
  Emekli

  Üye No: 89613
  Mesaj Sayısı: 141
  Tecrübe Puanı: 0
  Yaş: 30

  Cevap: Ben 21 yaşında bir erkeğim bir hanımla nişanlandım. Ama nişanlım bakire olmadığını ve şuan çok pişman olduğunu sö


  Öncelikle şunu untma ki bir insan yıllar önce olsa bile yaptığı hatanın yükü altında bir ömür boyu kalmamalı.Bu yüzden kişi yaptığı hatanın cezasını bir defa çekmiştir ve bindefa ceza çektirilmemelidir.Eğer gerçekten yaptığı hatadan dolayı pişman olmuş ise hiçbir sorun olamaz evlenebilirsiniz.Yanılmıyorsam o hatayı sadece bir defa yapmış ve pişmanlığını çekiyor zaten,yok eğer pişman olmamış ve sürekli yapıyorsa yani işi oysa evlenemezsiniz.Yukarıdaki ayet pişman olmayan,sürekli yapan ve işi bu olan kişilere anlatılmak istenmiştir.Gerçekten pişman olan ve birdaha aynı yanlışı yapmayıp tövbe edenleri Allah affemeyi sever,Allah affettikten sonra senin kendisini reddetmen pek hoş görünür birşey değil.Kısacası pişman olmuş ise evlenebilirsin,yukaradaki ayet pişman olmayanlar için yazılmıştır.Selametle kalın.


 3. 3
  gimsangoksel Üye
  gimsangoksel
  Üye

  Üye No: 90396
  Mesaj Sayısı: 79
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Ben 21 yaşında bir erkeğim bir hanımla nişanlandım. Ama nişanlım bakire olmadığını ve şuan çok pişman olduğunu sö


  Sevgili kardeşimiz,elbette içinde bulunduğunuz durum biraz sıkıntı verici.Ama günümüzde erkekle kadın farklı olsa da erkeğin daha önceki ilişkisi anlaşılmamasına rağmen kadın için bunun bir takım ayıraçları var.Aslında kendisi söylemediği sürece bu konuda çok fazla anlaşılamaz.Evet ayette yazılı bir metin var,bu metne göre sizin durumunuz iyi görüntüde değil,ama siz de bu konuda daha önce nasılsınız bunu bir düşünün demek isterim,yoksa adınıza iş çıkmaza girecek.Ama ALLAH NASIL KULUNU bağışlarsa size düşen de o olmalıdır.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder