1. 1
  Sumame Tombik Ammo
  Sumame
  Tombik Ammo

  Üye No: 47625
  Mesaj Sayısı: 459
  Tecrübe Puanı: 6
  Yaş: 26

  Eş Seçiminde Dış Görünüş de Önemlidir


  Eş Seçiminde Dış Görünüş de Önemlidir

  Eş seçiminde göz önüne alınan hususlardandır dış görünüş. Kimisi bu durumu birinci sıraya koyar kimisi de “Ortak değerlerimiz aynı olsun, huyu ahlakı güzel olsun, dış görünüşü önemli değil” ifadelerini kullanır. Peki, bu iki yaklaşımdan hangisi daha doğru? Evlenilecek kişide dış görünüş ne kadar önemli?

  Günlük hayatta karşılaştığımız örnekler gösteriyor ki dış görünüş konusunda aşırıya varmak da bu hususa hiç önem vermemek de evlilikte uyum problemlerine yol açıyor. Evlilikte sadece dış görünüşe önem veren kişiler, diğer hususlarda denkliği veya uyumu ihmal edebiliyor. Bu da ciddi sıkıntılarla yol açabiliyor. Eş seçiminde her hususta denkliğe önem vermek esastır. Sevginin oluşması sadece estetik güzelliğe bağlı olmamakla beraber dış görünüş de etkili etkilidir.
  alıntı


  İlgili Yazılar

 2. 2
  İKBALE Bayan Üye
  İKBALE
  Bayan Üye

  Üye No: 104580
  Mesaj Sayısı: 32
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Eş Seçiminde Dış Görünüş de Önemlidir


  Evlenecek olan kişiler birbirlerini görüp beğenmelerinde sakınca yoktur hatta peygamber efendimiz evlenmeden önce birbirlerini görmelerilerini istemiştir. Bir kadının tüm özellikleri arasında mümin olan kişinin tercih edilmesi gerektiğini de buyurmaktadır. Bu da dış görünüşün göz ardı edilmemesi fakat huyun öncelikli olması gerektiğini anlamaktayız.


+ Yorum Gönder