1. 1
  Elaa94 Üye
  Elaa94
  Üye

  Üye No: 118473
  Mesaj Sayısı: 34
  Tecrübe Puanı: 1

  Aklım çok karışıyor, hep şüpheliyim


  Selamünaleyküm,


  benim bir süredir bir sevdiğim var. Birbirimizle inşaAllah hayırlısı ile evlenmek istiyoruz. İkimizde üniversite okuyoruz, ancak üniversitenin bitmesine en az 1 senem var (onun işe en az 2).
  Kendisini bir süre önce abim ile tanıştırdım (abim tanımak ve görmek istedi. Bu tanışmadan önce ailemin rızasını almak önemliydi benim için ve onlarda sağolsunlar onayladılar.
  Çok şükür güzel geçti, abim de pozitif yaklaştı.
  Ancak ben sürekli çevremden sorular alıyorum, ne zaman evlenmek istediğimiz ile ilgili. Belki üniversite bitmediği için, en azından ne zaman söz yapmak istediğimizi soruyorlar.
  Ama ben çok kararsızım. Bu adımı atmayı çok isterim ama sonra ailelerimiz tanışıp biz sözlendik diyelim, ardından Allah korusun üniversite diplomamı alamazsam diye korku var içimde. Bu çünki utandırabilen bir durum olabilir benim için. Kendi düşünceme göre böyle düşünüyorum: Eğer sözlenmeden evvel diyelimki diplomanı alamadıysan, en azından boynun suanki tanıdıkların ve sevdiklerin önünde bükülür. Ama diğer türlü "kayınvalide ve kayınpederin" önünde de.
  Çünki açık konuşmak gerek işe, okuduğum bölümde biraz zorlanıyorum ama o Kadar çok severek okuyorum ki bölümümü.
  Ne yapacağımı bilmiyorum. Bu vesvesemidir? Ha şunu da belirteyim, tabiki bir diploma alamamak vs. dünyanın sonu değildir, bunun bilincindeyim. Rabbim cümlemizi daima hayırlar ile karşılaştırsın.
  Benim abim ile yengem de aslında benzer şekilde evlendiler. Yengem daha okuyordu üniversitede, ancak abim mesleğini daha erken eline Aldı. Aralarında böyle bir fark vardı yani.
  Rabbim cümlemize okullarımızda, işlerimizde ve hayatımızda yardım eylesin.
  Neler ile karşılaşacağımızı hiç birimiz bilemeyiz, sadece rabbim bilir.
  Benim bu yukarıdaki kuşkularım yüzünden geri adım atmam sizce Doğru mu? Sevdiğim kişi bana teklif etti bile, daha doğrusu bir kaç kez sözünü etmiştik, gelip de tanışmak istediklerini ailemle.
  Acaba diyorum yanlış zamanmı/kısımı? Bu yüzdenmi yoksa olmuyor diyorum. Diğer yandanda kendim pek bir adım atmıyorum. Kafam karışk.
  Bu durumumu sizler ile paylaşmak istedim, belki bana bir tüyo verebilirsiniz.


  Şimdiden Allah razı olsun kardeşlerim.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Aklım çok karışıyor, hep şüpheliyim


  İnsanlar, kendilerinden çok sevdiklerinin haricinde, kendilerini severler ve diğer şeylerle ilgilenmez, umursamazlar. Sizi kendinden çok sevenler sizin okulu bitirmenizi isterler ama bitiremezseniz asla ayıplamazlar. Sadece üzülürler. Sizi kendisi kadar sevmeyenler sizin bitirip bitirmediğinizle ilgilenmezler. Eğer nefisleri araya girerse bitirirseniz haset ederler, bitiremezseniz alay ederler.

  Sen öyleyse şimdi seni en çok sevenin dediği gibi yap. Rabinden daha çok seni kim sevebilir. Seni dünyaya o gönderdi. Annenin babanın içine o şefkati yerleştirip seni besleyip büyüttü. Annenin damarlarındaki kanı kim sana çok faydalı süte çevirdi biliyormusun? Derler ki Allah ın anneye verdiği evlat sevgisinin 100 katı Allahtadır. Ve kullarını öyle çok sever. Evlenme konusunda Allah ın neyi daha çok takdir edeceğini Allah ın sevgili kulu Habibi SAV efendimiz hadislerinde bildirmiştir. İsterim ki onu sen kendin emek vererek bulup okuyasın. Sen böyle çok sevilip, korunurken senin düşmanın melun şeytanın sözlerine sakın kanma ve sen sakın nefsinin arzularını da evlilik işine karıştırma. Hakkında hayırlısı olur inşallah. Amin.


+ Yorum Gönder