Anasayfa
10 Eylül 2021, 17:19
admin
Yönetici


Evlilik İçin İstihareye Yatanlar

Kayıtsız Üye
Hoca hayırlı günler, evlilik için istihareye yatttım. Elektrkli sobadan cıkan 3 tane kırmızı- mavi alev gördüm. Sonra sigortalar gitmiş. Bir de daha önce evlenmiş cok yakın bir arkadasım beyaz gelinliğiyle yanıma geliyor, onunla konusuyordum. Rüyam hayırlı mıdır hocam?


arifselim
Hayırlı günler. Bu rüya istihare için olumludur ancak bu tür içine bir his gelmeyen durumlarda istihare tekrar edilebilir. Çünkü asıl önemli olan şey, senin içinin o konuda ne hissettiğidir ve bu sana bir işaret olur.
sezen akin
Merhaba hocam istihare namazı kulüp yattım ama tam hatırlamıyorum nasıl olduğunu ama gece olduğunu hatırlıyorum elimde kırmızı poset ondan sonra yemyeşil bi dagin önünden geçiyorum ve tabakta beyaz şekerler vardı riyali yorumlarsaniz çok sevinirim şimdiden tesekkurler


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüya istihare için net olmadığı için bir işaret çıkarılmaz . Rüyadan ziyade senin içine o konuda gelen hislerin daha önemli bir işarettir. Eğer yinede için rahat etmemişse bu durumda istihareni tekrar edebilirsin.


Kayıtsız Üye
hocam evlilik için istihare namazından sonra gördüğüm rüyada canlı yeşil renkli agaçlar vardı ve her yer çimenlikti bu çimenlik içinde raylar vardı ve bir tren rayların üzerinden onümden geçti trenin üst kısımlarını görmedim sadece raylar ve trenin teker kısımları vardı hiçbir ses yoktu trenle ilgili kovalama veya binmek için durdurmak için bir sey yapmıyordum sadece uzaktan izledim rüyamı yorumlarsanız sevinirim şimdiden sağolun
arifselim
Evlilik için olan istihare rüyasında yeşillik, ağaçlık ve çimenlik görmek çok hayırlıdır. Tren görmek ise bu manada evliliğe delalet eder. Ayrıca uyandığında o rüya hakkında zaten içine olumlu olduğuna dair bir his gelir.

Evlilik İstiharesine Yatanlar

Kayıtsız Üye
Esimle ayrılıp ayrılmamız hayırlı mi değil mi diye yattım. Annemlerin evinde eşim kaynım ve tanımadigim bi adam vardı. Ben esimi aradım bağıra bağıra daha sonra o adama sordum sen kacirdin dedim akşam karanlıktı. Ama sabaha karşı esimi buldum bi yerde uyurken. Fıstık tarlasının içinden geçtim ama yeşil olup olmadığını tam hatırlamıyorum.Selamun aleykum hocam. Esimle ayrılıp ayrılmamız hayırlı mi değil mi diye yattım. Annemlerin evinde eşim kaynım ve tanımadigim bi adam vardı. Ben esimi aradım bağıra bağıra daha sonra o adama sordum sen kacirdin dedim akşam karanlıktı. Ama sabaha karşı esimi buldum bi yerde uyurken. Fıstık tarlasının içinden geçtim ama yeşil olup olmadığını tam hatırlamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim


arifselim
Bu rüyan ayrılmamanız gerektiğine yorumlanır. Zaten bu tür çok önemli durumlarda sadece bir rüya hareket edilmez bu çok yanlış olur. Mutlaka sizi iyi tanıyan ve aklı başında güvenilir kimselere danışarak hareket etmeniz gerekir.
Kayıtsız Üye
Hocam ben istihare namazından sonra evin kapısını kapatmaya çalıştım ama kapatamadım sonra uyandım tekrar uyuduğumda aklımdaki kişi telefonla aradım konuşmaya çalıştım bana yorumlayan bilir misiniz


arifselim
Bu rüyaların istihare için açık bir işaret olmaz. İstihare rüyası net olmalıdır veya içine istihareyi yaparken yada uyanır uyanmaz hemen o konuda his gelmelidir. Zaten asıl önemli olan da içine gelen histir.
Kayıtsız Üye
Merhaba hocam ben bir iş için istihareye yattım gördüğüm rüya bir dugundeydim düğünde açık büfe pastalar içecekler vardı ve ben sürekli gidip pasta ve içecek meşrubat alıp yiyiyordum ama kimin düğünü olduğunu gelin damat falan görmedin sonrasında arabaya bindik eşim normalde araba kullanmayı bilmiyor fakat arabayı sürüyordu ve bende yanında oturuyordum. Yorumlayabilirmisiniz. Teşekkürler


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüya olayları önemsememeye ayrıca neşelenmeye ve keyiflenmeye vesile olacak olaylar yaşamaya, müjdeli haberler almaya tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.
nurnur
merhaba hocam ben bir kişi için yattım evlenmek için hayırlı mi diye ve bir köy vardı çok kalabalıktı bizim koyumuzdeki evin için de bebekler vardı orda tam hatırlamıyorum ama biri hamileydi galiba çünkü kız olursa adını mekke yada medine koyacaz diyorlardı sonra ben evden çıktım heryer yeşil köyümüze kocaman beyaz bir otobüs geldi gitti evimizin önünde beyaz çeşme vardı tam yanında papatya tarlası vardı papatyaları toplamak icin kostüm ama toprak hafif su almıştı inat ettim atak bileğine kadar su oldu ama papatyaları topladım elime demet yaptım çok güzel ciceklerdi şimdi ben buna neyi yorumlamak lazım yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen şimdiden Allah razi olsun.


arifselim
Merhaba kardeşim. Evet ilk rüyan hayırlıdır ve güzeldir. Ancak için huzurla dolsa bile hiç yanılmayacağım diye bir şey yoktur. Bunu seni üzmek için değil aksine iyice araştırmadan evlenmemen için söylüyorum. Çünkü böyle konularda istihare iyidir ama mutlaka danışmak ve fikir almak gerekir.


Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm ben istihareye yatim ve eşimi amcamla ilişki içerisinde oldugunu gördüm


arifselim
Aleykum selam. Bu rüya her iki manaya da delalet edebilir yani bunu net biz yorumlayamayız maalesef. Rüyada ihanete uğradığını gören kişi yaradanın yardımına nail olur. Aldatan ayıplanır, aldatılan muvaffak olur ve sevinir. Sana tavsiyem istihareni tekrar edebilirsin.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam. Evden taşınmayı düşünüyoruz ve gideceğimiz yerle ilgili kararsızlıklarımız var.. Bu nedenle annem istihareye yattı ve rüyasında bir tane incir görmüş onun dışında üstü sarı alt kısmı siyah bir mont görmüş daha sonra siyah olan kısmı kesmiş ama tamamını kesememiş. Sizce bu neye işaret, rica etsem yorumlar mısınız?


arifselim
Merhaba kardeşim. Aslında bu tür durumlarda istişare etmek yani danışmak ve araştırmak gerekir. İstihare asla yeterli olmayabilir. Bu gördüğü rüya zaten açık bir işaret taşımıyor.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm istihareye yatmak istiyorum fakat olumsuz olmasından kötü bir rüya görmekten korkuyorum kötü rüya görürsem istediğim şeyden vazmıgeçmeliyim bilmiyorum lütfen bana yardımcı olun


arifselim
Aleykum selam. İstihare zaten bir emir yada bir farz değildir. İstihare Allah’u tealadan hayırlısını dilemek demektir. Önemli her meselede mutlaka danışmak en doğru olanıdır.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben kuzenim için istihareye yattım eşi onu kardeşiyle aldatıyor böyle bir durum var kardeşi yok öyle birşey diyor bu durumda haksız olanı rüyamda görmek için istihareye yattım fakat rüyamda kendi eşimin beni aldattığını telefonla birisi beni arayıp söyledi bu ne anlama gelmektedir


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihareye öyle bir şey için yatılmaz. İstihare ancak bir konuyu yapmak üzereyken kararsız kalınınca yapılır. Senin rüyan ise aldatıyor anlamında değildir. Ancak bazı sırlara delalet eder. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Hocam selamün aleyküm.
Sizden bir konuda fikir istiyorum..
Ben birini çok sevmeme rağmen evlenmekte istemiyorum.defalarca istihareye yatmama rağmen sevgim hiç azalmıyor..defalarca ayrılmamıza rağmen çeşitli sebeplerden dolayı yollarımız hep kesişiyor..sizce ne yapmam gerekiyor,çok çıkmazdayım..sevdiğim kişi bir bayan.


arifselim
Aleykum selam. Sevmek tabii bir durum olabilir ama insan duygularının esiri olmaması gerekir bu çok yanlıştır. İstiharelerden ziyade birilerine danış ve ona göre bir karar vermelisin.


Kayıtsız Üye
Hocam merhaba..istihareden sonra rüyamda küçük kız bebeğin elinde serçe tuttuğunu gördüm bunu yorumlayabilir misiniz..


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihare rüyası için bu olumlu manaya işarettir. Ancak önemli olan insanın içine doğan his ile mutlaka danışarak hareket etmektir.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam,
istiharede bir işaret görüldü ise istihare tekrarlanmaz demişsiniz . bilmeden tekrarlandı ise günahı var mıdır? Yanlıştır demişsiniz.Ayrıca üst üste yani 7 gece siyah görülmesi bir tesadüf olabilir mi?
Teşekkürler.


arifselim
Merhabalar kardeşim. Üst üste işaret almasına rağmen istihareyi tekrar etmek günah değildir ama bu yanlış bir metottur. 7 gecenin tümünde siyah görmek olumsuz bir işaret olarak kabul edilebilir.


Kayıtsız Üye
Rüyamda ben bi odaya kapatilmisim. Odada üç kapı var ve ikisi büyük temiz beyaz biri ise yanmış kapı isli siyah kapı. Beni arıyorlar beyaz kapılar açık oradan giriyorlar siyah kapıdan girmeye çalışıyorlar. O kapıdan girmesinler diye ben kilitliyorum ama kapıyı açılıyor. En sonunda pes ediyorum ve diğer kapılar dururken o kapıdan çıkıyorum


arifselim
Bu rüya çok açık bir şekilde istihare için olumsuz manaya işaret eder. Ama rüya ile değil asıl önemli olan senin içine gelen o konuda hissindir bu sana daha doğru bir işaret olur.


Johndonne
hocam ben biriyle evlilik hazırlığı yapıyorum ama bu kişi bana zaman zaman ölümden bahsettiği için içime hep olumsuzluk doğuyordu istihareye yattım ve beyaz bir duvarın üstünde kırmızı harflerle ÖLÜR ZATEN yazıyordu nasıl yorumlanır acaba


arifselim
Değerli kardeşim. Eğer istihare için bu rüyayı görmüş isen bu rüya sana net bir işaret vermez. Sana danışarak hareket etmeni tavsiye ederim. Ayrıca bir şüphede yinede kalırsan istihareni tekrar edebilirsin.


Kayıtsız Üye
Erkek arkadasim bizim icin istihare namazı kıldı yattı evliligimizin hayırlı olup olmayacagiyla ilgili cünkü biz tam anlamıyla çıkmazdayız Arkadaşım rüyasında fındık bahçesinde fındık topladığını görmüş acaba ne anlama gelir. Teşekkürler .


arifselim
Değerli kardeşim. Bu rüya o arkadaşınla ilgili olabilir ama sizinle bir ilgisi olabilir mi bilmiyorum çünkü istihareyi herkesin kendisi için yapması sünnettir. Rüya ise çok hayırlı ve berekete işaret eder.


Kayıtsız Üye
Merhaba. Yakın bir akrabamı istihareye yatirdim ve o da rüyasında mezarlık gördüğünü ama mezar taşlarının bembeyaz olduğunu belirtti. Mekandan dolayı tereddütte kaldım. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum..


arifselim
Merhaba kardeşim. Yakın akraba olsun yabancı bir kimse olsun farketmez herkesin kendi işi için istihare yapması gerekir. Başkalarına yaptırmak maalesef günümüzde bir adet haline gelmiştir halbuki yanlıştır. Bu rüya ise size net bir işaret olmaz.


Kayıtsız Üye
Ben istehare yaptım ama tam rüya göremedim küçük kızım uyandırdı bi gemi de koltukta bi kadin bir kadına bozuk para veriyor oda sandalyede asılı çantasına koyuyor çanta açık kahverengi bir taraftanda denizi görüyorum nirde benim 3 kızım var 4kızımın oldugunu görüyorum


arifselim
İstihare için bu rüya çok açık ve hayırlı manaya işarettir. Ancak istihare tek başına doğru olmaz mutlaka o konu hakkında bilgi sahibi olanlarla istişare de etmek gerekir.


Kayıtsız Üye
Hocam merhaba ben birini seviyorum ama onun bundan haberi yok o uzakda bende uzakta benden haberi bile yok bi kac defa onunla evlenebilir miyim diye istihareye yattım iki defa bir şey görmedim ama sonra onu gördüm evliydik inanılmaz bir mutluluktu.. uyandığım zaman bile hala cok mutluydum sonra tekrar yattım ve yine onu gördüm yanımda yatıyordu ellerimle gözlerini actim bana gülüyordu ve o kadar mutluydum ki.. sizce anlamı ne cok merak ediyorum sonuçta onun benden haberi yok ve benden uzakta.. ne yapmalıyım sizce.. ????


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu tür şeyler için istihare yapılmaz. İstihare ancak örneğin evlilik için bir adım atılacağı zaman kararsız kalınınca yapılır. Bu durumun için istihare olmaz.


Kayıtsız Üye
Hayırlı günler benim eşim şu an ceza evinde dün istihare namazı kıldım uykuya dalmadan önce eşimin ismimle hitap ettiğini duydum. Rüyamda ise gökyüzünde parlak yıldızlar gördüm onları izlerken yıldızlarda kendimin ve oğlumun fotoğraflarımı gördüm her bir yıldızda yarım yarım fotoğraflarımız vardı kendimi ve oglumu görünce çok şaşırıyorum acaba hayrlu bir rüyamı


arifselim
Hayırlı günler kardeşim. Allah eşine seni kavuştursun. Ancak ne için istihareye yattığını yazmamışsın. Rüyan hayırlıdır ve güzel bir rüyadır. Sevgiye ve özleme delalet eder.


Kayıtsız Üye
rüyamda evin içinde iki su kuyusu gördüm ve bn hortumla kuyuya su dolduruyordum ne demek teşekkürLer


arifselim
Bu rüyayı istihare için uyuduğunda görmüş isen bu hayırlı bir rüyadır. Su kuyusu genel anlamda sürekli hayırla tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Hayırlı akşamlar eşim ceza evinde mahkemesi olmadı henüz ilk mahkemede eve dönecek mi diye niyet aldım, aynı gecede iki rüya gördüm uykuya dalmadan önce eşimin sesini duydum gökyüzünde parlak yıldızlar görüyorum daha sonra yıldızlarda oğlumun ve kendimin fotoğraflarını görüyorum çok şaşırıyorum seviniyorum sabah namazına dan sonra ise başkasının çocuğunu emzirmemi istiyorlar tamam diyorum iki kadın sütün tadına bakalım tatlımı diyorlar parmağına damlatıp evet tatlı diyorlar ama bebek ya çok küçük diye düşünüyorum kedi yavrusuna da benzetiyorum yorumlarsanız sevinirim


arifselim
Hayırlı günler kardeşim. Rüyaların çok hayırlı rüyalardır. Ancak şu işim olacak mı diye istihare yapılmaz. Bir iş karşısında kararsız kalınca hayırlı olup olmadığı hakkında istihare yapılır.


ccc96
Merhabalar. arkadaşım benim erkek arkadaşımla hayırlımı hayrısızmı diye istihareye yattı. rüyasında bana kırmızı güller verildİğini ve kırmızı güllerin üstünde beyaz gül görmüş bu ne demek oluyo nasıl yorumlayabilirim


arifselim
Rüyada kırmızı gül hayırlıdır ancak istihareyi senin kendin yapman gerekir. Ayrıca evlenmem hayırlı mı değil mi şeklinde olursa istihare yapılabilir.


Kayıtsız Üye

Selamun aleyküm ben sabah tasinmak ile ilgili rüyam ı anlatmıştım hangi sayfada yayınlanıyor bilmiyorum.ama bizim için çok önemli bir mesele.ne zaman cevap verilir acaba.bir ilçeden başka bir ilçeye tasinma durumumuz var istişare ettik ama bir sonuca varamadik rüyamda kendimi taşınmaya düşündüğümüz eve taşınırken gormustum ama tam hatırlamıyorum kırmızıya boyanmış ve maviye . Ampuller vardı. Sabahki mesajım belirtmiştim. Bizim için çok acil bir mesele . Ne zaman cevaplar acaba


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Bu tür kararları vermek için en doğrusu danışmak ve araştırarak karar vermektir. Bu rüyan sana net ve açık bir mana işareti vermez. Zaten asıl olarak istihare rüya ile değil insanın içine gelen his en doğru işareti olur.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben erkek arkadaşımla baya çalkantılı bir ilişki içindeyim annem pek tanımıyor ama içkisinden dolayı istemiyor , istihareye yattım ilk gün karşımda telefonla oynuyordu ikinci kez yattım yeşil çimenlik bir alanda organizasyon yapıyordum bir demet gül geçti her renk vardı fakat korktuğum şu yeşil görmeyi çok istediğim için mi gördüm diye düşünebiliyorum ister istemez , bilinçaltımız istihareyi etkiler mi?


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüyaların istihareye bir işaret sayılmaz. Sana en açık işaret içine doğan huzur yada huzursuzluk hissi olur. Ayrıca istihareden önce bu konularda araştırmak ve bilen insanlara danışmak gerekir.


Kayıtsız Üye
Mrb hocam ben istihare namazını kılıp uyudum ama gece bi kaç kez uyandım rüyamda niyet ettigim kişiyi gördüm ben üstü açık bi arabanın içinde gidiyordum oda kırmızı beyaz bi tişörtle gülerek gidiyordu ve sonrasında hava hafif kararıyor ve eski görüştügüm kişi yanıma geliyor ve ben kovdukca gitmiyor peşimi bırakmıyor en son kurtuluyorum ondan uyandıgımda ise rüyayı ilk unuttum içimde ise sıkıntı yoktu rüyada kırmızı görmek hayırlı değil yazısı okuyunca içime sıkıntı girdi sizce tekrar rüyaya yatmam gerekir mi


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüyan istihare için net ve açık bir işaret olmaz. İlk önce rüya değil, insanın içine o niyeti ile ilgili içine doğan hissi önemlidir. Bu ona en açık işaret olur. Eğer için rahat etmemişse istihareyi tekrar yapabilirsin.


Kayıtsız Üye
Merhaba
bende istihareye yattıktan sonra sağ tarafıma yatıp Allah diyerek uykuya dalmaya çalıştım. gözlerimi kapadıktan bir süre sonra uyumuyordum fakat tam olarak uyanıkta değildim. sanki istihareye yattığım kişiyi rüyamda üstümde gelinlik onun üstünde ise damatlık varken ormanda el ele koşuyorken gördüm ama o kişi ayrıldığım nişanlım ve içimde bi boşvermişlik duygusu var kalbime yansıyan… emin değilim acaba ben öyle olsun diye mi umut ettiğim için mi öyle bi görüntü geldi gözüme. halbuki namaza başlarkende en kötüsünü görceğimi düşünerek başlamıştım…


arifselim
Merhaba. Bu anlattıkların istihare için bir değeri yoktur. Ya çok açık bir rüya olmalı yada istihare esnasında için huzurla yada huzursuzlukla dolmalıdır.


Kayıtsız Üye
Kuzenim benim için 3 kere istifadeye yattı 2 sinde hocasını 3. Sundede 3 kere bi kadınının denizde boğulduğunu ve bi adamın onu kurtardığını söyledi esle ayrıldık boşanmanın daha ama onun için b aktiriyorum ama net bişey yok nedir acaba


arifselim
İstihareye senin kendin işin için kendin yapman gerekir sünnet olan ve doğru olan budur. Bu rüyaların istihare için bir işaret olmaz. Sen kendin için istihare yapabilirsin.


Kayıtsız Üye
Merhabalar. Ben şuan hayatimda olan erkek arkadaşımın benim hakkımda hayırlı olup olmadigi konusunda istihare namazı ve ardindan duası okuyup kıbleye dönüp uyudum. (Sadece bir gecede rüya gordum) Rüyamda sadece bir ses duydum. Kimin soyledigini goremedim. Ses şöyle diyordu; ” senin için doğru kişi, istersen onunla evlenebilirsin.” Ne anlama gelmektedir?


arifselim
Merhabalar hanım kardeşim. Rüyan tabir edilmeye gerek olmayacak kadar açıktır. Ama bu rüyalar asla bir garanti şeklinde görülmemelidir. Ne olursa olsun rüyalara şeytan girme ihtimali vardır. Bu yüzden mutlaka ilk önce istişare yapmak yani bilen ve güvenilir kimselere danışmak gerekir.


Kayıtsız Üye
istisarede yurt dışında büyük bi devlet adamıyla mahkemede yargılanıyoruz arkadasım cok cabalıyor beni kurtarıyor sonra o yargılanıyor bi cevap lütfen


arifselim
İstiharede mahkemede yargılanmak neticenin aksine yorumlanır. Eğer devlet nezdinde bir işin varsa bunun olumsuz sonuçlanacağına işaret eder. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Istihareye yattıgımda rüyamda kiralık oturduğum evimin önünde beyaz taşlar görüyorum birde kapının önünde oturuyorum beyaz tişörtlü erkkek oğlan benim elimden tutup gel biraz uzaklaşalım buradan abla diyor ama ben aglıyırmuşum agladıgımdanda farkında deyilim cevap yazarsanız sevinirim


arifselim
Ağlamak tersi ile yorumlanır ve istihare için bu rüya hayırla tabir edilir. İstiharede esas olan senin içine doğan hissindir bu his sana en açık işaret olarak kabul edilir.


Kayıtsız Üye
S.a hocam sevdiğim kişiyle nişana az süre kala ayrıldık istihare namazına yattım rüyamda kırmızı bi araba sürüyordum ve onun arkadaşları vardı kasvetliydi hava sonra uyandım tekrar uyuduğumda rüyamda sevdiğimle arabaya binmiştik ve oruçluyduk iftara bizim eve gidiyorduk hava çok güzeldi babam yeşillikler arasında oturup bize doğru geldi selam vermek için annem pencere kenarında oturmuş sigara içiyordu oruçlu değilmisin dediğimde çok acıktım diyordu bana . Hocam ALLAH Rıza’sı için söyleyin rüyam hayırlı mı

Hocam sevdiğim kişiyle nişan öncesi ayrıldık istihare namazına yattım . Rüyamda kırmızı bi araba kullanıyordum yanımda onun arkadaşları vardı sonra uyandım tekrar uyudum sevdiğim kişiyle arabaya binmiştik oruçluyduk bizim eve iftara gidiyorduk babam yeşilliğin içinde oturuyordu ve bizi görünce yanımıza geldi selam vermeye bu sırada annem camın önünde oturuyordu sigara içiyordu Ramazan ayı olduğu için şaşırıyodum . Hocam Allah Rıza’sı için söyleyin hayırlı mı değil mi


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Ayrı durumda olan kişilerin istihare yapması doğru değildir. Çünkü bir meşru konuda adım atılır ve buna rağmen kararsızlık olursa o zaman istihare yapılır. Halbuki ayrı olan kişilerin zaten attığı bir adım ortada yoktur ve bu şekilde de istihare yapılmaz.


Kayıtsız Üye
S.a hocam ben bir işin hayırlı olup olmadigini öğrenmek için istihareye yattım ve rüyamda başka şehirlerden arkadaşlarla bizim memlekete beyaz dolmuşlarla gelmişiz ama bi tarlaya iniyoruz ben onlara burda kalacağız diyorum oraya ev yapacakmisiz yorumlarsaniz sevinirim.


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstihare için görülen bu rüya hayırlı manada yorumlanır. İstiharede asıl senin içine gelen olumlu yada olumsuz olan hissin en doğru işaret olur.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam. Bende istihare namazını kılıp duasını yaptıktan sonra yattım. Gece sık sık uyandım gördüğüm rüyaları hatırlayamadım uyandığım da ama sabaha karşı tekrar uyuduğumda rüyamda kendime beyaz t-shirt bakıyordum vs üzerimden beyaz ceket çıkarıp koyu yeşil bir hırka giydim. Ama rüyamda içinde olduğum mağaza çok karanlıktı. Bunu hayra mı yormalıyım


arifselim
Merhaba kardeşim. En doğru istihare rüyası yorumunu gören kimsenin içine gelen hissidir. Eğer için huzurla dolmuşsa bu hayırlı, yok eğer huzursuzluk dolmuşsa da bu olumsuz olarak yorumlanır.


Kayıtsız Üye
Hocam merhaba, ilk önce şu soruyu sormak isterim istihare rüyasında rüyada görülen ana temaya mi dikkat edilmeli yoksa görülen renge mi? Hocam bir diğer sorum ise rüyada bir işaret alındıktan sonra farklı bir hususta sonraki akşam başka istihare namazı kılınabilir mi? Bir veya birkaç akşam ara vermek gerekir mi? Kafaya takılan ve hayatın akışına yön verecek her hususta istihare namazına yatmak doğru olur mu ? Bir sayiyla sinirlimidir? Diğer sorum da bu hocam saygılar hayırlı akşamlar sagolun.


arifselim
Merhaba kardeşim.

– Rüya istiharede genel olarak yorumlanır. İllaki renklere takılmaya gerek yoktur hatta rüyadan daha önemli olan insanın içine gelen histir.

– Bir istihareden sonra hemen bir gün sonra bile yeni bir istihare yapılabilir.

– Meşru olan yani haram olmayan her konuda istihare yapılması caizdir. Bunun için bir sınır yoktur.

– Ama şunu unutmamak gerekir, istihareden önce mutlaka istişare gelir. İstişare olmadan istihare olmaz. İstişareden bir sonuç alındı mı artık istiharede olmaz.


Kayıtsız Üye
S.a. istehareye yattığım rüyamda kara kargalar gördüm ama renkleri siyah kirmizi ve mavi karisimiydi onlari seviyodum ama birazda korkuyordum. Sonra uyandığım vakit biraz kirkuluydum. Bu ruyanin anlami nedir acaba ?


arifselim
Aleykum selam. İstihare rüyasında karga görmek hayırla yorumlanmaz. İstihare rüyasının anlamı zaten uyanınca insanın içine bir his şeklinde gelir. İçine gelen his en doğru yorum ve işaret olur.


Heln
Mrb istihareye yattım rüyamda yeşillik bir ağacın üzerinden simsiyah parlak bir yılan geçti yılanın kuyruğu kesilmis yerdeydi korktum rüyada iki rengi girmekte nasıl oluyo acaba .

Mrb rüyamda yeşillik bir ağacın üzerinde simsiyah parlak bir yılan gördüm kayboldu yılanın kuyruğu kesilmişti yerdeydi her iki rengi de girmiş oldum nasıl acaba bu rüyanın yorumu

Rüyada yeşillik bir ağacın üzerinde siyah parlak bir yılan gördüm kayboldu kuyruğu kesilmişti yerdeydi iki rengi birden gormus oldum yardımcı olur muaunuz


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüya kaybedecek bir şeyi olmayan ve herşeyi göze alabilecek olan düşmana işarettir. Kötü kimselere ve onlardan gelecek belalara işaret eder. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Merhabalar,
istihare namazını kılıp uyuduktan sonra rüyamda tahin ve pekmez gördüm ikisini karıştırıyordum. Daha sonra bir kız gördüm kıpkırmızı bir gecelik giyiyordu daha sonra üstüne açık yeşil bir elbise giydi.
Yorumlayabilir misiniz ?


arifselim
Merhabalar kardeşim. İstihare için bu rüya olumlu manaya işaret eder. İstiharede en önemli işaret senin içine doğan huzur yada huzursuzluk hissidir bu his daha doğru bir işaret olur.


sitem
merhaba ben evleneceğim kişi için istihareye yatım rüyamda yeşil ve beyaz renkli kuşlar gördüm


arifselim
Merhaba. Genel olarak böyle bir rüya hayırlıdır denebilir. Ama istiharenin şartları yerinde olmalıdır ve içine gelen huzur hissinin ne olduğuna dikkat edilmelidir.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam rüyamda sewdigim insanla bir marketin önündeyiz marketteki dolaptan bişeylere bakıyoruz dolabın içindeki ışık beyazdı. sonra ben kendimi gece yolda geniş geniş adımlarla uçarcasına havalanarak kosuyurum. Sonra bizim ewde oluyoruz sevdiğim kişi de var bir iki tane de akrabam var cezerye yiyoduk. Bu rüyamin anlamı nedir?


arifselim
Merhaba. Bu bölüm istihare bölümüdür. Eğer bir istihare rüyası olarak görmüş isen bu rüyan hayırlı ve olumlu anlamdadır. Bir rüya olarak ise eline geçecek olan fırsatlara ve bunları değerlendireceğin manasında tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.


Hilal
Hocam ben öğrenciyim dil bölümü ile sayısal arasında kaldım benim hem ingilizcem hemde sayısalım iyi ama ben dil okumak istiyorum tercüman olmak istiyorum ama benim ezberim kötü kelime ezberi yapamıyorum bu yüzden dilde başarılı olamamaktan korkuyorum istihare kıldım ama rüyayı tam olarak hatırlamıyoru karışık şeylerdi napmalıyım hocam bi yol gösterin


arifselim
Selamun aleykum Allah seni muvaffak eylesin kardeşim. Ancak bu konularda biz istihareyi tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu ilk önce işin ehline sorulması gereken ve ona göre hareket edilmesi gereken bir durumdur.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam benim bi ilişkim var ve evlilik yolunda ciddiyiz. İstihare namazını bi arkadaşa benim için kılmasını istedim ve kıldı rüyasında iki defa beyaz bi gelinlik gördü bunun anlamı ne acaba? Yardımcı olabilirmisiniz


arifselim
Merhaba. İstihareye başkası değil senin kendin yapman gerekir. Sünnet ve doğru olan budur. Rüya ise olumlu manadadır. Ancak biz sana senin istihare yapmanız tavsiye ederiz.


Kayıtsız Üye
İyi akşamlar. Ben kızımın ismi için istihareye yattım düşündüğüm isim hayırlı mı diye. Yalnız rüyayı namazdan sonra değil sabah namazını kildiktan sonra gördüm. Bu şekilde geçerli olur mu acaba. Rüyamda kendimi gelinligim içinde gördüm


arifselim
Hayırlı günler kardeşim. Bu rüya güzel bir rüyadır ama isim koymak için istihare yapılmaz. İstiharenin yapılacağı yerler bellidir öyle ne olduğu zaten belli olan işler için istihare olmaz.


Kayıtsız Üye
Arkadaşım benim için istihare duası etti ve yattı rüyada Bilecike yerleştim evim çok güzel huzurun yerinde balkonda çamaşır asiyorum açık camdan bir sürü yengeç giriyor o korku ile koltuğa oturdum ağlıyorum esimi arıyorum yeşil örtülü bir masa üstünde kumar kağıtları varmış


arifselim
İstihareyi kendin için senin yapman gerekir. Arkadaşının gördüğü rüya ise belirsizlikle ve kararsızlıklara alamet eder. Her zaman istihareden önce mutlaka bilenlere danışmak ve öyle bir karara ulaşmaya çalışmak gerekir. Rüya ile yanılmak her zaman mümkündür.


Kayıtsız Üye
Ben evli bi bayanın esimle bi pazarcılık yapmak istiyoruz bunun için istihareye yattım ilk gece bi tepsi baklava gördüm sonra ayni is için tekrar yattım bu sefer de küçük kızımın kanadını yedigini ,sarimsak,kız kardeşimin göğsünden sut akması,mavi gözlü kadın,bi gurup adamın başka bi gurup adamları oldurmesi ,bi kazan etli salçalı patatesli yemek vs tabi bunları biraz daha detaylı gördüm ne yapacagimi bilemedim sanki hem iyi hem kotu gibi yardımcı olabilir misiniz


arifselim
Bu tür işlere girişmek için istihare yapmak gerekmez. İş için ehil kimselere danışılmalıdır bu istihareden daha doğru ve isabetli olur. Bu rüyaların karışık ve manaları açık değildir.


Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm hocam ben eşimden ayrıyım boşanma davası açtık ve o bana olmaz iftiralar attı yapmadığım seyleri herkese anlattı ayriyeten mahkeme celpindede mahrem konuları bile anlatmış yalan yanlış ve bende iki gündür sabah namazından sonra istihare namazı kılıp hakkıma hayırlısını diliyorum ve rüyamda eşimin en yakın arkadaşını gördüm ilkinde bana sarılıyor ve evlenelim diyor ikincidede şarkı söylerken gördüm.. Bana yorumlarsanız çok sevinirim


arifselim
Aleykum selam. Bu durumunun en hayırlısını dile Allah’tan. Bunun için istihare değil hacet namazı kılmanı tavsiye ederim. Gördüğün rüyalar ise eşinle arandaki sorunlara işarettir.


Kayıtsız Üye
1 gün rüyam da pembe renk gördüm sadece rengi hatırlıyorum 2 günü 5 6 yıl önce çıktığım çocuğu gördüm onla istahare nin bi alakası yokken 3 günü beyaz renk gördüm renk olarak ailemle sevdiğim kişi yemek yedik dışarı çıktığımız da herkesin elinde silah benimde elimde silah vardı küçük çocuğu rehin almıştım sevdiğim çocuğu korumak için anlamı nedir yardım cı olun lütfen


arifselim
Bu şekildeki rüyalarla istihare yorumu yapılamaz. İlk önce istihareyi doğru şeyler için yapmak lazımdır. Evlilik için ise önce bu konuda istişare yapılmalıdır araştırılmalıdır. Daha sonra bir kararsızlık olursa o zaman hayırlı bir işaret için istihare yapılabilir. İstiharede rüya veya bir çok rüya görmek önemli değil, önemli olan senin içine o işin hayırlı olup olmadığı hakkında gelen histir bu sana bir işaret olur.


Kayıtsız Üye
Istihare namazından sonra beyaz sarı inek gördüm anlami nedir acaba

Boşanmak üzereyim bosanmam hayırlı mi değil mi diye istihare namazı kıldım rüyamda beyaz sarı inek bir de fındık bahçesinde fotoğraf cekiniyordum anlamı nedir acaba


arifselim
İstihare için bu rüya senin kadın mı erkek mi olduğuna göre yorumlanır. İstihare açısından ise bu rüya nikah demektir ve nikahını tutmana alamet eder. Ancak şunu bilmelisin ki sadece bir rüya asla nikah bitirilemez. Mutlaka istişare etmek zorundasın.


Kayıtsız Üye
Ben istihare yaptım, sevdigim hayırlı mı degil mi diye. Rüyamda sevdigim adamla bi odadaydık, ?önce ?çok güzeldi sonra seni buraya ?şantaj için çağırdım dedi,nasıll yani dedim.ama sonra nasıll olduysa ben camdan düştüm. Ama sevdiğim adam da çok korktu. Düştüpümde herkesi duyuyorum, o uyanmam için ağlıyordu. Sonra rüya bitti. Bu nas?l yorumlan?r acaba.


arifselim
Evlilik için bir adım atmadan istihare olmaz. Bu rüya ise istihare için yeterli bir işaret değildir. Ya içine doğan hissi esas alabilirsin yada istihareni tekrar edebilirsin.


Kayıtsız Üye
Merhaba, ben istiare rüyamda köy mezarligindan böğürtlen yedigimi ve yanında bos bir arsa arsada kuru otlar vardı çamur olan bir yol gördüm ve bu rüyaya evlilik icin yatmistim o kişi hakkında sizce nasıl yorumlanir rüyam


arifselim
Merhaba. İstihare için rüyan güzeldir ve mutluluk ve bolluk getirecek günlere işaret eder. Evlilik için hayırlıdır ve olumludur. Evlilik gibi önemli meselelerde mutlaka istişarede etmelisin.


Kayıtsız Üye
Isteareye namazımi kılıp dua mi okuyup yattım rüyamda tanımadığım birinin evinde oluyorum kuzenim evli onun eşinin tarafı evin küçük çocuğunun doğum günü kuzenim hediye almış siyah Külotlu Çorap arkasında kırmızı gül deseni var. Ordan eve geçiyorum, evde bi ayağıma terlik giyiyorum diğerini elime alıyorum annemlerin yanına geçiyorum terliginn rengi de kırmızı.


arifselim
İstihare için çok hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Ancak yinede içine gelen huzur hissi önemlidir. Mutlaka sadece rüya ile amel edilmemelidir. Çünkü rüya ile insanın yanılması mümkündür her zaman.


Aise
Merhaba ben istihareye yatıyorum üç gündür sevdigim adamın hayırlı birisi olup olmadigi için ama her yatisimda ikişer rüya gördüm ilk gun birinci ruyam sevdigim adamın bana sarıldığını güldüğünü görüyorum ikinci rüyam görünmeyen kişiler tarafından dovuluyorum

Ertesi gün birinci rüyam tanıdığım bir ablamla bir bahçede sohbet ediyoruz ağaçlar altında ikinci rüyam iki tane devenin bir komşumuz tarafından kurban edilmiş bir şekilde yerde yattığını görüyorum

Üçüncü gün ise ilk rüyam beyaz bir gelinlik ve yeşil çiçekler gördüm ikinci rüyam ise okulda arkadaslarimla birlikte bir sınıfta ders işliyoruz ve hocamız bize kızıyor .sabah uyandığımda nasil bir hisle uyandığımi anlayamıyorum ve gördüğüm rüya hayırlı değil mi anlayamıyorum lutfen bana yardımcı olun
—-
Selamun aleykum ben birisi için istihareye yatıyorum üç gündür ama her yatisimda iki farklı rüya görüyorum
İlk gun birinci rüyam sevdigim adamın bana sarıldığını güldüğünü görüyorum ikinci rüyam görünmeyen kişiler tarafından dovuluyorum
Ertesi gün tanıdığım bir ablamla bir bahçede sohbet ediyoruz ağaçlar altında ikinci rüyam da ise komşumuz tarafından kurban edilmiş iki deve görüyorum onların üzerine basmadan geciyorum ve bir inek daha kurban edilgini görüyorum
Üçüncü gün ise beyaz bir gelinlik ve üzerinde yeşil çiçekler gördüm yine ikinci rüyam da okulda arkadaslarimla birlikte bir sınıfta ders işliyoruz ve hocamız bize kızıyor sabah uyandığımda nasil hissettiğimi bir türlü anlayamıyorum lutfen bana yardımcı olun ne anlama geliyor bu


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstiharede ilk alınan işaretten sonra istihareye daha devam edilmez. İlk gördüğün rüya hayırlı manaya işarettir. İstihare sadece bir hayır dilemek anlamındadır ve garantisi yoktur. Asıl önemli olan şey rüyadan ziyade içine gelen huzur hissidir bu his daha doğru bir işarettir.


Kayıtsız Üye
merhabalar
sevdiğim kişiden ayrılmış olmama rağmen bana geri dönmesini çok istediğim için dualar okuyor hacet namazları kılıyorum istihare yaptığım ilk gün direk onu gördüm acık mavi hafif açık gri gibi bir renkti her yer onun kıyafetleride o renkteydi ve yerde uzanmış uyuyordu.ertesi gün yine istihareye yattım yine hayal meyal onu gördüm tam net hatırlamasamda birgün önceki açık mavi açık gri renk küçük bir siyahlık ve pembe gördüm.istihareye 3.gün yattığımda çok net olmasada bir bahçe gibi bişey aklımda kaldı bana bunu yorumlayabilirmisiniz lütfen.istihareden sonra istişaremde hayırlı dendi içimden dua etme isteği bitmedi hatta dua etmek için gecenin belli belirsiz saatlerinde uyanıp duamı ediyorum sabah ezanını mutlaka duyup kalkıp dua ediyorum ezanlarda dua etmem gerektiğini düşünüyorum bu dua isteğim hiç bitmiyor dua ederken göz yaşlarımı tutamıyordum namaz kılarken bile ağlıyordum fakat 2 gündür gözyaşlarım yok dua isteğim devam lütfen yorum yapabilirmisiniz.


arifselim
Merhaba kardeşim. Öyle bir istek için hacet namazı kılabilirsin. Çünkü hacet namazı dilek ve istek namazıdır. Ama öyle bir durum için istihare yapılmaz ve istihare için bu rüyalar yorumlanmaz. İstihare ancak yapmak üzere olduğun bir konuda kararsız kalınınca yapılabilir.

Bu kategoride yer alan Rüya Tabiri Yorumcusu başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.


Bir Yorum Yazın.Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Evlilik İçin İstihareye Yatanlar Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.