Anasayfa
31 Mayıs 2021, 23:24
admin
Yönetici

Evlilik İçin İstihareye Yatanlar

Kayıtsız Üye
Hoca hayırlı günler, evlilik için istihareye yatttım. Elektrkli sobadan cıkan 3 tane kırmızı- mavi alev gördüm. Sonra sigortalar gitmiş. Bir de daha önce evlenmiş cok yakın bir arkadasım beyaz gelinliğiyle yanıma geliyor, onunla konusuyordum. Rüyam hayırlı mıdır hocam?


arifselim
Hayırlı günler. Bu rüya istihare için olumludur ancak bu tür içine bir his gelmeyen durumlarda istihare tekrar edilebilir. Çünkü asıl önemli olan şey, senin içinin o konuda ne hissettiğidir ve bu sana bir işaret olur.


sezen akin
Merhaba hocam istihare namazı kulüp yattım ama tam hatırlamıyorum nasıl olduğunu ama gece olduğunu hatırlıyorum elimde kırmızı poset ondan sonra yemyeşil bi dagin önünden geçiyorum ve tabakta beyaz şekerler vardı riyali yorumlarsaniz çok sevinirim şimdiden tesekkurler


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüya istihare için net olmadığı için bir işaret çıkarılmaz . Rüyadan ziyade senin içine o konuda gelen hislerin daha önemli bir işarettir. Eğer yinede için rahat etmemişse bu durumda istihareni tekrar edebilirsin.


Kayıtsız Üye
hocam evlilik için istihare namazından sonra gördüğüm rüyada canlı yeşil renkli agaçlar vardı ve her yer çimenlikti bu çimenlik içinde raylar vardı ve bir tren rayların üzerinden onümden geçti trenin üst kısımlarını görmedim sadece raylar ve trenin teker kısımları vardı hiçbir ses yoktu trenle ilgili kovalama veya binmek için durdurmak için bir sey yapmıyordum sadece uzaktan izledim rüyamı yorumlarsanız sevinirim şimdiden sağolun


arifselim
Evlilik için olan istihare rüyasında yeşillik, ağaçlık ve çimenlik görmek çok hayırlıdır. Tren görmek ise bu manada evliliğe delalet eder. Ayrıca uyandığında o rüya hakkında zaten içine olumlu olduğuna dair bir his gelir.

Evlilik İstiharesine Yatanlar

Kayıtsız Üye
Esimle ayrılıp ayrılmamız hayırlı mi değil mi diye yattım. Annemlerin evinde eşim kaynım ve tanımadigim bi adam vardı. Ben esimi aradım bağıra bağıra daha sonra o adama sordum sen kacirdin dedim akşam karanlıktı. Ama sabaha karşı esimi buldum bi yerde uyurken. Fıstık tarlasının içinden geçtim ama yeşil olup olmadığını tam hatırlamıyorum.

Selamun aleykum hocam. Esimle ayrılıp ayrılmamız hayırlı mi değil mi diye yattım. Annemlerin evinde eşim kaynım ve tanımadigim bi adam vardı. Ben esimi aradım bağıra bağıra daha sonra o adama sordum sen kacirdin dedim akşam karanlıktı. Ama sabaha karşı esimi buldum bi yerde uyurken. Fıstık tarlasının içinden geçtim ama yeşil olup olmadığını tam hatırlamıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim


arifselim
Bu rüyan ayrılmamanız gerektiğine yorumlanır. Zaten bu tür çok önemli durumlarda sadece bir rüya hareket edilmez bu çok yanlış olur. Mutlaka sizi iyi tanıyan ve aklı başında güvenilir kimselere danışarak hareket etmeniz gerekir.


Kayıtsız Üye
Hocam ben istihare namazından sonra evin kapısını kapatmaya çalıştım ama kapatamadım sonra uyandım tekrar uyuduğumda aklımdaki kişi telefonla aradım konuşmaya çalıştım bana yorumlayan bilir misiniz


arifselim
Bu rüyaların istihare için açık bir işaret olmaz. İstihare rüyası net olmalıdır veya içine istihareyi yaparken yada uyanır uyanmaz hemen o konuda his gelmelidir. Zaten asıl önemli olan da içine gelen histir.


Kayıtsız Üye
Hocam evlilik icin yaptığım istihare rüyamda bahce gibi biyerde tek basima bir masada beyaz plastik tabldotta uzerinde et olan pirinç pilavı yiyordum bunu sana ayirdik ye diye veriyorlardi rüyamda karsimdada cayirlik yesil cicekli bi alan vardi ruyami yorumlayabilirseniz sevinirim


arifselim
Merhaba kardeşim. Rüyanın verdiği işaret olumludur. Bununla birlikte içine gelen his sana bir işaret sayılır. Evlilik gibi çok önemli meselelerde sık sık dediğimiz gibi mutlaka danışın, fikir alın ve çok iyi düşünün sonra karar verin. İstihare sonuçta bir rüya veya bir histir ve yanılma ihtimali her zaman vardır.


Kayıtsız Üye
Selamün Aleyküm hocam ben istihare namazına evleneceğim kişi için acaba kim olacak diye yattım rüyamda tanımadığım bi genç kapalı karanlık bi yerde yanımda iki üç kız vardı o genç kızlara bişey yapmıyordu ama beni bırakmıyordu çıkmama izin vermedi dıştan kötü biri gibi duruyo ama sürekli içerde beni koruyordu içerde bi patlama oldu beni korumak için sürekli önümde yanında orta yaşlarda 40 falan heralde bi adam o çok kötüydü ben orda genç çocuk bişey yapmıyordu bana diye ben orda bekledim kızlara kapıyı açtım kaçın diye söyledim karanlıktı zaten onlar kaçarken o orta yaşlarda ki adam elindeki sopayla yerde yatan biri vardı o genç çocuk beni tuttu ben yerde ki kıza kaç dedim yerden kalkamıyodu o kötü adam boynuna bi sopayla vuracaktı kızın üstüne kapaklandım bişey yapmasın diye ama bişey yapmadı orda hepimiz teker teker oturduk o çocuk arkamda kızın biri bana sordu bu çocuk kim diye sonra ben de güya benim nisanlimdi dedim ama nisan attık kızları bile tanımıyorum ordan çıkamadım öylede uyandım acaba rüyamın yorumu ne soylermiziniz hocam


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Evleneceğim kişi kim diye istihare yapılmaz. Öyle bir şey dinimizde yoktur. İstihare meşru olan bir işe girişmek üzereyken kararsızlık karşısında Allah’tan bir hayırlı işaret almak için yapılır.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam ben bir iş için istihareye yattım gördüğüm rüya bir dugundeydim düğünde açık büfe pastalar içecekler vardı ve ben sürekli gidip pasta ve içecek meşrubat alıp yiyiyordum ama kimin düğünü olduğunu gelin damat falan görmedin sonrasında arabaya bindik eşim normalde araba kullanmayı bilmiyor fakat arabayı sürüyordu ve bende yanında oturuyordum. Yorumlayabilirmisiniz. Teşekkürler


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüya olayları önemsememeye ayrıca neşelenmeye ve keyiflenmeye vesile olacak olaylar yaşamaya, müjdeli haberler almaya tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Şimdi arkadaşim yattı bnm için 4, gndur ytry 7 ye taamlicak insaEllah neyse hocam smdi 1.gün yonca tarlasında gruyr kndini snra pazarda gruyor rengarenk leğen alyrlar yalnz ustleri çantaları siyah mis…2.gün gormedi ..3.gün karanlık bi odaya griyor ışığı açınca rengarenk çerçeveler falan varmış odada..4.gün de yanı buğun de çiçek sepeti gormus yine rengarenk tam çiçek alacakken küçük bi yıkan ckmis şimdiye kadarki yorumunuz nedr


arifselim
Değerli kardeşim. İstihareyi senin kendi işin kendin yapman gerekir sünnet olan budur. Bu gördüğü rüyalardan istihare için bir işaret sayılmaz. Sana tavsiyemiz kendin istihareyi yapmandır.


nurnur
merhaba hocam ben bir kişi için yattım evlenmek için hayırlı mi diye ve bir köy vardı çok kalabalıktı bizim koyumuzdeki evin için de bebekler vardı orda tam hatırlamıyorum ama biri hamileydi galiba çünkü kız olursa adını mekke yada medine koyacaz diyorlardı sonra ben evden çıktım heryer yeşil köyümüze kocaman beyaz bir otobüs geldi gitti evimizin önünde beyaz çeşme vardı tam yanında papatya tarlası vardı papatyaları toplamak icin kostüm ama toprak hafif su almıştı inat ettim atak bileğine kadar su oldu ama papatyaları topladım elime demet yaptım çok güzel ciceklerdi şimdi ben buna neyi yorumlamak lazım yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen şimdiden Allah razi olsun.

sonra için rahat etmedi tekrar yattım ayni kisi için hocam bu seferde yeşil bir elbise giymiştim sahne gibi bir yer vardı kalabalıktı mikrofonla şarkı söylüyorlardı bir ara elimde sigara gördüm mankenler vardi beyaz gelinlik giymişlerdi birçok ünlü ismi gördüm daha sonra yine bizim köyümüzu gördüm orda bahçede mevlüt okutturuyordum pilav gördüm çok sevdiğim bir erkek bebek gördüm yigenimi yani daha açık ve net di mi hocam artık yatmama gerek yok ve hep rüyadan kalkıncada içimde hep bir heyecan hele ki ilk rüyamda lapatyalari gördükten sonra mekke medine ismni duyduktan sonra ucmustum resmen ama ikinci rüyamda asl olan ne anlama geliyor hocam ne yapayım lütfen yorumlayin 🙁


arifselim
Merhaba kardeşim. Evet ilk rüyan hayırlıdır ve güzeldir. Ancak için huzurla dolsa bile hiç yanılmayacağım diye bir şey yoktur. Bunu seni üzmek için değil aksine iyice araştırmadan evlenmemen için söylüyorum. Çünkü böyle konularda istihare iyidir ama mutlaka danışmak ve fikir almak gerekir.


Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm ben istihareye yatim ve eşimi amcamla ilişki içerisinde oldugunu gördüm


arifselim
Aleykum selam. Bu rüya her iki manaya da delalet edebilir yani bunu net biz yorumlayamayız maalesef. Rüyada ihanete uğradığını gören kişi yaradanın yardımına nail olur. Aldatan ayıplanır, aldatılan muvaffak olur ve sevinir. Sana tavsiyem istihareni tekrar edebilirsin.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam. Evden taşınmayı düşünüyoruz ve gideceğimiz yerle ilgili kararsızlıklarımız var.. Bu nedenle annem istihareye yattı ve rüyasında bir tane incir görmüş onun dışında üstü sarı alt kısmı siyah bir mont görmüş daha sonra siyah olan kısmı kesmiş ama tamamını kesememiş. Sizce bu neye işaret, rica etsem yorumlar mısınız?


arifselim
Merhaba kardeşim. Aslında bu tür durumlarda istişare etmek yani danışmak ve araştırmak gerekir. İstihare asla yeterli olmayabilir. Bu gördüğü rüya zaten açık bir işaret taşımıyor.


nurnur
ama hocam peygamber efendimiz bile yaparmış bunu hatta bir rüyasında kabenin anahtarını aldığını görmüş ve savaşa çıkmış kazanmıştır o yüzden ben inanırım istihareye evet evlilik çok önemli ama hayırlı mi değilimi diye yattım rüyaların çok güzeldi çünkü Allah çaresiz kullarına bu şekilde işaret gönderiyor bunu kalben yaptiysaniz eğer teşekkürler


rana
< ama hocam peygamber efendimiz bile yaparmış bunu hatta bir rüyasında kabenin anahtarını aldığını görmüş ve savaşa çıkmış kazanmıştır o yüzden ben inanırım istihareye evet evlilik çok önemli ama hayırlı mi değilimi diye yattım rüyaların çok güzeldi çünkü Allah çaresiz kullarına bu şekilde işaret gönderiyor bunu kalben yaptiysaniz eğer teşekkürler >
kardesim burda bir karardan önce bir evlilikten bir yuvadan bahsediyoruz, bu konuda efendimiz sav neler tavsiye etmis önce onu bir arastirmak gerek..
istihare yatip ki bir rüya ile bir yuva sonlandirilmaz.
istihare bir kere rüya demek degildir.
ayrica bir tartismayla bir yuva sonlandirilmaz
inat uguruna bir evlilik sonlandirilmaz
az önce yuva kurmak isteyen kardeslerimizin yorumlarini okudumda yani su halimize üzüldüm
hem dinimizde öyle bosanmakda kolay bir şey degildir..
zülüm olmadigi sürece dinimizde kadinin kocasini bosama hakki yoktur
kadin bosamaz, bosanmayi talebi edebilir
nurettin yildiz hocamizin sohbetini dinleyelim insaAllah


Kayıtsız Üye
merhaba hocam ben istihare namazı kildim ama ruyami hatirlamiyorum ama rüyamda qurani kerim kitabimizi gorduyumu hatirliyorum kitablarin arasinda ve birdde annem diyorku uykudaykan guluyordun sordum ki kizim neden guluyorsun dedinki guzel bir wey oldu ona guluyorum bir anlam vermek ola bilirmi bunlara soruma cavab verirseniz sevinirik onceden Allah razi olsun sizden

merhaba hocam ben istihare namazı kidim ve duami ettim kurandan aye okuyub rüya gitmiiwm ruyami hatirlamiyorum tam olarak rüyada qurani kerim kitabimizi gorduyumu hatirliyorum kitabarin arasinda ve birde rüyamda gulmuwum annem benden sormuwki kizim neden guuyorsun demwimki guzel bir wey oldu ona guluyorum anne ruyami hatirlamiyorum bir anlam vera bilinirmi buna bene cavab verreseniz sevinirim onceden Allah razi olsun sizden


arifselim
Merhaba kardeşim. İstiharede rüyan açıkça bilirsen tabir edilebilir. İstiharede zaten rüya önemli değildir. Önemli olan Allah’u tealanın istihare esnasında insanın kalbine verdiği hissidir. Bu bir işaret sayılır. İstihare ile amel etmek ne farz neden vaciptir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm istihareye yatmak istiyorum fakat olumsuz olmasından kötü bir rüya görmekten korkuyorum kötü rüya görürsem istediğim şeyden vazmıgeçmeliyim bilmiyorum lütfen bana yardımcı olun


arifselim
Aleykum selam. İstihare zaten bir emir yada bir farz değildir. İstihare Allah’u tealadan hayırlısını dilemek demektir. Önemli her meselede mutlaka danışmak en doğru olanıdır.


Kayıtsiz Üye
Merhabalar ben 4 yıldır biriyle gorusuyorum evlilik dusunuyoruz fakat is nedeniyle gerçekleşmiyor ben bu kişi ile evlilik olacakmi hayirlimi diye istihareye yattım rüyamda o kişiyle ilgili birşey görmedim fakat bi kadın baklava açıyordu kapalı beyaz tenli bi kadındı ben bu kadını çok seviyomusum böyle yolun kenarında baklava açarken yanına gittim ve ona yardım ettim ceviz falan vardı kırılmış kapta bu rüyanın anlamı varmi yoksa tekrar yatmalimiyim gerekiyomu şimdiden teşekkürler


arifselim
Merhabalar kardeşim. Evlilik olacak mı diye istihare yapılmaz ama evlilik hayırlı olur mu diye yapılabilir. Bu rüyadan ziyade senin içine gelen olumlu yada olumsuz olan his sana daha doğru bir işaret olur.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben kuzenim için istihareye yattım eşi onu kardeşiyle aldatıyor böyle bir durum var kardeşi yok öyle birşey diyor bu durumda haksız olanı rüyamda görmek için istihareye yattım fakat rüyamda kendi eşimin beni aldattığını telefonla birisi beni arayıp söyledi bu ne anlama gelmektedir


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihareye öyle bir şey için yatılmaz. İstihare ancak bir konuyu yapmak üzereyken kararsız kalınınca yapılır. Senin rüyan ise aldatıyor anlamında değildir. Ancak bazı sırlara delalet eder. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Hocam selamün aleyküm.
Sizden bir konuda fikir istiyorum..
Ben birini çok sevmeme rağmen evlenmekte istemiyorum.defalarca istihareye yatmama rağmen sevgim hiç azalmıyor..defalarca ayrılmamıza rağmen çeşitli sebeplerden dolayı yollarımız hep kesişiyor..sizce ne yapmam gerekiyor,çok çıkmazdayım..sevdiğim kişi bir bayan.


arifselim
Aleykum selam. Sevmek tabii bir durum olabilir ama insan duygularının esiri olmaması gerekir bu çok yanlıştır. İstiharelerden ziyade birilerine danış ve ona göre bir karar vermelisin.


Kayıtsız Üye
Hocam merhaba..istihareden sonra rüyamda küçük kız bebeğin elinde serçe tuttuğunu gördüm bunu yorumlayabilir misiniz..


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihare rüyası için bu olumlu manaya işarettir. Ancak önemli olan insanın içine doğan his ile mutlaka danışarak hareket etmektir.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam,
istiharede bir işaret görüldü ise istihare tekrarlanmaz demişsiniz . bilmeden tekrarlandı ise günahı var mıdır? Yanlıştır demişsiniz.Ayrıca üst üste yani 7 gece siyah görülmesi bir tesadüf olabilir mi?
Teşekkürler.


arifselim
Merhabalar kardeşim. Üst üste işaret almasına rağmen istihareyi tekrar etmek günah değildir ama bu yanlış bir metottur. 7 gecenin tümünde siyah görmek olumsuz bir işaret olarak kabul edilebilir.


Kayıtsız Üye
Bos bir odada gezıyordum bırden yer sallandı yerın altı cagladı sarmasıklar cıktı heryer yemyesıl sarmasıkla doldu


arifselim
İstihare için veya normal bir rüya olarak da bu hayırlıdır. Değişikliğe, yeniliğe ve huzur bulmaya delalettir. Allah’tan hayırlısını dilemek gerekir. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam
Ben almayi dusundugumuz evin hayirli olup olmadigini ogrenebilmek icin istihareye yattim.rüyamda arkadaslarimin yanlis yaptigi soruyu duzeltip onlarin suda yuzmeye hak kazanmasini sagliyodum.gemiyle birlikte dere gibi bi suda dolasip en derin yerinde suya atlamanin cok guzel oldugundan bahsediyordum.sonra o suda yuzenleri gördüm ve sanirim ben de yuzdum.ayni rüya icinde bi fotografta esimin cok onceden olen kopegiyle bi fotografini gordum.fotografta esimin onunde siyah bir kopek vardi.ancak fotograf yesillikli bir alanda cekilmisti.siyah kopek kafami karistirdi.hayr olur insAllah.


arifselim
Merhaba kardeşim. Hayırlı olduğu belli olan bu tür konularda en doğrusu istihare değil, istişare etmek yani danışmaktır. Rüya ile insanın yanılması her zaman mümkündür. Ayrıca rüyaların olumlu manaya işarettir.


Kayıtsız Üye
Rüyamda ben bi odaya kapatilmisim. Odada üç kapı var ve ikisi büyük temiz beyaz biri ise yanmış kapı isli siyah kapı. Beni arıyorlar beyaz kapılar açık oradan giriyorlar siyah kapıdan girmeye çalışıyorlar. O kapıdan girmesinler diye ben kilitliyorum ama kapıyı açılıyor. En sonunda pes ediyorum ve diğer kapılar dururken o kapıdan çıkıyorum


arifselim
Bu rüya çok açık bir şekilde istihare için olumsuz manaya işaret eder. Ama rüya ile değil asıl önemli olan senin içine gelen o konuda hissindir bu sana daha doğru bir işaret olur.


Johndonne
hocam ben biriyle evlilik hazırlığı yapıyorum ama bu kişi bana zaman zaman ölümden bahsettiği için içime hep olumsuzluk doğuyordu istihareye yattım ve beyaz bir duvarın üstünde kırmızı harflerle ÖLÜR ZATEN yazıyordu nasıl yorumlanır acaba


arifselim
Değerli kardeşim. Eğer istihare için bu rüyayı görmüş isen bu rüya sana net bir işaret vermez. Sana danışarak hareket etmeni tavsiye ederim. Ayrıca bir şüphede yinede kalırsan istihareni tekrar edebilirsin.


Kayıtsız Üye
Erkek arkadasim bizim icin istihare namazı kıldı yattı evliligimizin hayırlı olup olmayacagiyla ilgili cünkü biz tam anlamıyla çıkmazdayız Arkadaşım rüyasında fındık bahçesinde fındık topladığını görmüş acaba ne anlama gelir. Teşekkürler .


arifselim
Değerli kardeşim. Bu rüya o arkadaşınla ilgili olabilir ama sizinle bir ilgisi olabilir mi bilmiyorum çünkü istihareyi herkesin kendisi için yapması sünnettir. Rüya ise çok hayırlı ve berekete işaret eder.


Kayıtsız Üye
Merhaba. Yakın bir akrabamı istihareye yatirdim ve o da rüyasında mezarlık gördüğünü ama mezar taşlarının bembeyaz olduğunu belirtti. Mekandan dolayı tereddütte kaldım. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum..


arifselim
Merhaba kardeşim. Yakın akraba olsun yabancı bir kimse olsun farketmez herkesin kendi işi için istihare yapması gerekir. Başkalarına yaptırmak maalesef günümüzde bir adet haline gelmiştir halbuki yanlıştır. Bu rüya ise size net bir işaret olmaz.


Kayıtsız Üye
Ben istehare yaptım ama tam rüya göremedim küçük kızım uyandırdı bi gemi de koltukta bi kadin bir kadına bozuk para veriyor oda sandalyede asılı çantasına koyuyor çanta açık kahverengi bir taraftanda denizi görüyorum nirde benim 3 kızım var 4kızımın oldugunu görüyorum


arifselim
İstihare için bu rüya çok açık ve hayırlı manaya işarettir. Ancak istihare tek başına doğru olmaz mutlaka o konu hakkında bilgi sahibi olanlarla istişare de etmek gerekir.


Kayıtsız Üye
Hocam merhaba ben birini seviyorum ama onun bundan haberi yok o uzakda bende uzakta benden haberi bile yok bi kac defa onunla evlenebilir miyim diye istihareye yattım iki defa bir şey görmedim ama sonra onu gördüm evliydik inanılmaz bir mutluluktu.. uyandığım zaman bile hala cok mutluydum sonra tekrar yattım ve yine onu gördüm yanımda yatıyordu ellerimle gözlerini actim bana gülüyordu ve o kadar mutluydum ki.. sizce anlamı ne cok merak ediyorum sonuçta onun benden haberi yok ve benden uzakta.. ne yapmalıyım sizce.. ????


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu tür şeyler için istihare yapılmaz. İstihare ancak örneğin evlilik için bir adım atılacağı zaman kararsız kalınınca yapılır. Bu durumun için istihare olmaz.


Kayıtsız Üye
Hayırlı günler benim eşim şu an ceza evinde dün istihare namazı kıldım uykuya dalmadan önce eşimin ismimle hitap ettiğini duydum. Rüyamda ise gökyüzünde parlak yıldızlar gördüm onları izlerken yıldızlarda kendimin ve oğlumun fotoğraflarımı gördüm her bir yıldızda yarım yarım fotoğraflarımız vardı kendimi ve oglumu görünce çok şaşırıyorum acaba hayrlu bir rüyamı


arifselim
Hayırlı günler kardeşim. Allah eşine seni kavuştursun. Ancak ne için istihareye yattığını yazmamışsın. Rüyan hayırlıdır ve güzel bir rüyadır. Sevgiye ve özleme delalet eder.


Kayıtsız Üye
Bebeğim engelli aldirmak istemiyorum istihare namazı kildim Allahim doğurmak istiyorum hayirlisiysa bana mübarek eyle dedim rüyamda siyah uzun bir adam sinirli bi sekilde senin bebegin down sendromlu dedi ve beni sağ elimden tuttu hizlica çok yukarıdan asagiya atti bende düşerken yine dua ettim Allahim karnim duvara vurmasin bebeğim ölmesin diye ne yapmaliyim


arifselim
Hanım kardeşim böyle bir şey için istihare olmaz. Bu durumuna doktorlar karar verir. Ancak annenin hayati tehlikesi gibi meşru durumlarda bebek alınabilir. Bu rüyanın sahih olduğu çok şüphelidir bu rüyaya itibar etmemen lazım. Allah yardımcın olsun.


Kayıtsız Üye
rüyamda evin içinde iki su kuyusu gördüm ve bn hortumla kuyuya su dolduruyordum ne demek teşekkürLer


arifselim
Bu rüyayı istihare için uyuduğunda görmüş isen bu hayırlı bir rüyadır. Su kuyusu genel anlamda sürekli hayırla tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Hayırlı akşamlar eşim ceza evinde mahkemesi olmadı henüz ilk mahkemede eve dönecek mi diye niyet aldım, aynı gecede iki rüya gördüm uykuya dalmadan önce eşimin sesini duydum gökyüzünde parlak yıldızlar görüyorum daha sonra yıldızlarda oğlumun ve kendimin fotoğraflarını görüyorum çok şaşırıyorum seviniyorum sabah namazına dan sonra ise başkasının çocuğunu emzirmemi istiyorlar tamam diyorum iki kadın sütün tadına bakalım tatlımı diyorlar parmağına damlatıp evet tatlı diyorlar ama bebek ya çok küçük diye düşünüyorum kedi yavrusuna da benzetiyorum yorumlarsanız sevinirim


arifselim
Hayırlı günler kardeşim. Rüyaların çok hayırlı rüyalardır. Ancak şu işim olacak mı diye istihare yapılmaz. Bir iş karşısında kararsız kalınca hayırlı olup olmadığı hakkında istihare yapılır.


Kayıtsız Üye
Ben birini seviyordum ve onun resmini arkadasima atip babanesinden benim için istihare namazı kilmasini istedim oda kildi ve ruyasinda her yerin çiçek olduğunu görmüş çiçek olmayan bir yer bile yokmuş ve sanirm çiçekler renkliymis beni ve sevdiğimi düşünmeye calisdikca rüyada yine çiçek görüyormuş ve son olarak rüyadan titrayerek uyanmis sizce bu ne anlama geliyor bu rüya ben buna anlam veremedm


arifselim
Değerli kardeşim. İstihare bu şekilde yapılmaz. İstiareyi senin kendi işin için yapman gerekir sünnet ve doğru olan budur. Bu rüyadan ise açık bir işaret çıkarılmaz. Ne zaman evliliğe karar verilir ve buna rağmen kararsız kalırsan o zaman istihare yaparsın.


ccc96
Merhabalar. arkadaşım benim erkek arkadaşımla hayırlımı hayrısızmı diye istihareye yattı. rüyasında bana kırmızı güller verildİğini ve kırmızı güllerin üstünde beyaz gül görmüş bu ne demek oluyo nasıl yorumlayabilirim


arifselim
Rüyada kırmızı gül hayırlıdır ancak istihareyi senin kendin yapman gerekir. Ayrıca evlenmem hayırlı mı değil mi şeklinde olursa istihare yapılabilir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm . Taşınıp taşınmama konusunda kararsızım. Istiareye yattım. Teheccutten önce yattigimda bir şey görüp görmediğim ı hatırlamıyorum ferahlık ya da kasvette yoktu kalktığımda. Sabah namazına sonra tekrar kılıp yattigimda taşınmayı düşündüğümüz evde gördüm kendimi.taşınmaya başladığımız ı temizlik için evi dolastigimizi gördüm. On balkonu tamamen denizi görüyordu. Normalde bir kısmı görüyor. Arka balkonu ağaçlık bir yere bakıyordu ama balkon ağaçtandi.eşim bak ne güzel manzarası var diyordu ben de balkonu ağaçtan burada oturmayalim kırılabilir ev de 6. Kat çok tehlikeli diyordum.evde eski kiracilardan kalma tam net hatırlamıyorum kırmızı ve mavi ampuller vardı sanki.ama hayal meyal hatırlıyorum. Uyandığımda kendimi kötü hissetmiyordum ama şimdi ampuller hatırladım bir de o balkondan düşme korkusu . Bir sıkıntı oluştu. Çok Acil yorumlayabilir misiniz

Selamun aleyküm ben sabah tasinmak ile ilgili rüyam ı anlatmıştım hangi sayfada yayınlanıyor bilmiyorum.ama bizim için çok önemli bir mesele.ne zaman cevap verilir acaba.bir ilçeden başka bir ilçeye tasinma durumumuz var istişare ettik ama bir sonuca varamadik rüyamda kendimi taşınmaya düşündüğümüz eve taşınırken gormustum ama tam hatırlamıyorum kırmızıya boyanmış ve maviye . Ampuller vardı. Sabahki mesajım belirtmiştim. Bizim için çok acil bir mesele . Ne zaman cevaplar acaba


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Bu tür kararları vermek için en doğrusu danışmak ve araştırarak karar vermektir. Bu rüyan sana net ve açık bir mana işareti vermez. Zaten asıl olarak istihare rüya ile değil insanın içine gelen his en doğru işareti olur.


Kayıtsız Üye
S.A. hocam üniversite öğrencisiyim. Yapmak istedigim bir meslek var. Bu benim icin hayirli midir diye istihareye yattim. Annem babam ben önce buzlarla kaplı, terkedilmiş bir yerdeydik. Ürkütücü ve ıssızdı. Daha sonra bir delikten aşağıya atladık. Yeşil, güneşli ve gülümseyen insanların olduğu bir yere geldik.Oraya gelir gelmez ağaçta 9 yazdığını gördüm.
Hayırlısı olsun insAllah. Yorumunuz icin simdiden Tesekkur ederim.


arifselim
Aleykum selam. Rüyan hayırlıdır ancak bu konulardan bilen ve tecrübe sahibi kimselere danışarak hareket etmek gerekir. İşin ehline danışmayı kuranı kerim bizlere bildirmiştir.


Kayıtsız Üye
Merhaba ben erkek arkadaşımla baya çalkantılı bir ilişki içindeyim annem pek tanımıyor ama içkisinden dolayı istemiyor , istihareye yattım ilk gün karşımda telefonla oynuyordu ikinci kez yattım yeşil çimenlik bir alanda organizasyon yapıyordum bir demet gül geçti her renk vardı fakat korktuğum şu yeşil görmeyi çok istediğim için mi gördüm diye düşünebiliyorum ister istemez , bilinçaltımız istihareyi etkiler mi?


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüyaların istihareye bir işaret sayılmaz. Sana en açık işaret içine doğan huzur yada huzursuzluk hissi olur. Ayrıca istihareden önce bu konularda araştırmak ve bilen insanlara danışmak gerekir.


Kayıtsız Üye
Istiare duasina yattim kalbimde iki secenek vardi ya birisiyle ortak olacaktim ya da bi kac ay daha bekleyip duruma gore dukkanimi kapayacaktim.rüyamda renk gormedim gördüğüm sey o kisiyle ortakliga anlasmisiz ve ben huzurlu mutlu bir sekilde onun dukkanina tasinmak icin esyalari topluyodum.yatmadan once ortaklik daha sicak geliyodu kalktigimda butun dusuncelerim gitti ve kafam yine karisik oldu.yardımcı olursaniz sevinirim.tekrar yatmayi dusunuyorum.


arifselim
Değerli kardeşim. Bu tür konularda en doğru kara ve ilk yapılması gereken en önemli iş, danışmaktır. Eğer danıştığın ve düşündüğün halde bir sonuca ulaşamıyor ve kararsız kalıyorsan o zaman istihare yapabilirsin. Uyandığında içindeki istekler geçmişse bu durumda sana olumsuz olduğu manasında bir işarettir.


Kayıtsız Üye
Ruyamda yan odada oturmus bir kaplan , disarda cok güzel siyah bir at ,yolda yuruken elimde canta ve Enistem yanimda evimin önünde güya bana verilmiş bir tir kamyon ve cok yuksekten kaydirak sekli metalden yapilmis kaydiragin ustunden insanlarin kayarak kaymasini gördüm tsk ler


arifselim
Bu rüyayı istihare için mi gördün yazmamışsın. Bu normal bir rüya olarak da, istihare olarak da net ve açık bir işaret olarak kabul edilmez. İstiharede en açık cevap senin içine gelen hissindir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum hocam ben evlilik icin istihareye yattim rüyamda siyah up uzun saclarim vardi ve saclarima cok dever veriyordum. Derken yuzu gorunmeyen bir adam gelip saclarimi koparmaya basladi o anda oyle telasli ve korkulu uyandimki rüyadan uyandiktan bir sure uyuyamadim korkudan. alllah rizasi icin yorumlar misiniz .. selam ve dua ile…


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstihare için bu rüya çok açık bir şekilde olumlu olmadığı bellidir. Zaten uyanınca içine gelen his sana net bir işaret olur ve ona göre bir işaret kabul edebilirsin.


Kayıtsız Üye
– Es Selamu Aleykum.bende istihareye yattım ama tek hatirlayabildigim renk olArak bir bardagın icindeki süt buna gore bu hayir dusunmeli miyim yeterli midir yani

– Merhaba ben 3kez istihareye yattım ilk ikisinde hicbi sey görmedim 3.sunde 2katli banyo gördüm banyoda beyaz büyük bir havlu asılıydı.rica etsem yorumlar misiniz


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Bardağın içinde süt görmek evet hayırlı ve güzel bir işarettir. Ancak bu konuda içine gelen hisse de bakmalısın be sana en açık işaret olur.


Kayıtsız Üye
Mrb hocam ben istihare namazını kılıp uyudum ama gece bi kaç kez uyandım rüyamda niyet ettigim kişiyi gördüm ben üstü açık bi arabanın içinde gidiyordum oda kırmızı beyaz bi tişörtle gülerek gidiyordu ve sonrasında hava hafif kararıyor ve eski görüştügüm kişi yanıma geliyor ve ben kovdukca gitmiyor peşimi bırakmıyor en son kurtuluyorum ondan uyandıgımda ise rüyayı ilk unuttum içimde ise sıkıntı yoktu rüyada kırmızı görmek hayırlı değil yazısı okuyunca içime sıkıntı girdi sizce tekrar rüyaya yatmam gerekir mi


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüyan istihare için net ve açık bir işaret olmaz. İlk önce rüya değil, insanın içine o niyeti ile ilgili içine doğan hissi önemlidir. Bu ona en açık işaret olur. Eğer için rahat etmemişse istihareyi tekrar yapabilirsin.


Kayıtsız Üye
Merhaba
bende istihareye yattıktan sonra sağ tarafıma yatıp Allah diyerek uykuya dalmaya çalıştım. gözlerimi kapadıktan bir süre sonra uyumuyordum fakat tam olarak uyanıkta değildim. sanki istihareye yattığım kişiyi rüyamda üstümde gelinlik onun üstünde ise damatlık varken ormanda el ele koşuyorken gördüm ama o kişi ayrıldığım nişanlım ve içimde bi boşvermişlik duygusu var kalbime yansıyan… emin değilim acaba ben öyle olsun diye mi umut ettiğim için mi öyle bi görüntü geldi gözüme. halbuki namaza başlarkende en kötüsünü görceğimi düşünerek başlamıştım…


arifselim
Merhaba. Bu anlattıkların istihare için bir değeri yoktur. Ya çok açık bir rüya olmalı yada istihare esnasında için huzurla yada huzursuzlukla dolmalıdır.


Kayıtsız Üye
Kuzenim benim için 3 kere istifadeye yattı 2 sinde hocasını 3. Sundede 3 kere bi kadınının denizde boğulduğunu ve bi adamın onu kurtardığını söyledi esle ayrıldık boşanmanın daha ama onun için b aktiriyorum ama net bişey yok nedir acaba


arifselim
İstihareye senin kendin işin için kendin yapman gerekir sünnet olan ve doğru olan budur. Bu rüyaların istihare için bir işaret olmaz. Sen kendin için istihare yapabilirsin.


Kayıtsız Üye
merhaba ben dun aksam istihareye yatıım fakat renk falan görmedim hatırlamıyorum gördüğüm tek sey bi kız arkdasımla alısverişe gidiyorum sonra ben bayılıyorum arkadasım hastaneye götürüo ama hemsireler tansiyon ölçmüyor kan alın diyorum biz almıyoruz kendiniz alacaksınız diyor bizde vazgecip cıkıyoruz ordan. daha sonra güneşli bi hava ve dışarıdayız hafif yüksek bi yere cıkıyoruzz orasıda kendi etrafında dönüyor önce ordan ben atlıyorum sonra arkdasım atlıo arkadan cokta bişey hatırlamıyorum ama neden renk görmüyorum bilmiyorum


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüya istihare çok hayırlı anlamda yorumlanır. İstiharede renk bir işaret olabilir ama bu şart değildir. Rüyanın genelinden bir anlam çıkarılabilir.


Kayıtsız Üye
ben rüyamda ilk uyudugumda mavi gömlek gydigimi gordum. mavi mavi dolaplar gordum.birdaha uyudugumda ise saçlarımı siyaha boyadgımı gordum. istihareyi evlenicegim kişi icin yapmıştım . hayırlımıdır ?


arifselim
Evet kardeşim. Bu gördüğün rüyalar hayırlıdır. İlk rüyan işaret olarak yeterlidir ve bu gönül ilişkisine ve evliliğe işarettir. Elbette içine gelen hisse dikkat etmelisin çünkü en doğru işaret odur.


Çaresize çare
Sevdigim kisinin benim icin hayırlı olup olmadıgını görmek icin istihareye yattım. Ve gece bi ara uyanıp su icmeye kalmıstım o sırada kardesimle konustuk sonra tekrar uyudum gunes dogmamıstı daha ve sevdigim kisi beni beklemeyecegini ayrılmak istedigini söyledi uyanınca da kendimi kötü hissediyordum. Ne yapmalıyım?


arifselim
Bu rüya gerçek hayatta bazı engellerle karşılaşmaya ve canınızı sıkacak bir takım olayların vuku bulacağını işaret eder. İstihare için hayırlı olarak yorumlanmaz.


Kayıtsız Üye
selamun aleyküm ben istihareyi sevdiğim kisinin benim icin hayirli olup olmadigini ogrenmek icin yaptim.onun beni sevip sevmediginden emin degilim. Rüyamda birsuru akrabami gördüm yengemler kuzenlerim falan uzun zamandir gormuyodum onlari cok mutlu oluyodum sariliyodum sonra amca dedigim ama oz amcam olmayan birini goruyodum deniz gibi bi yerdeydik sezlongta fotoğrafimi çekmişti onu silmek istiyodum silemiyodum daha sonra bi erkegin dizinde yatiyodum oda saçlarımla ugrasiyodu sonra bisey icin bana kizip gidiyodu. bikaç gundur cok huzursuz mutsuz uyaniyorum ama bu sabah oyle uyanmadim.


arifselim
Aleykum selam. Bu rüyaların istihare için açık bir işaret değildir. Ancak önemli olan rüya değil senin içine gelen huzur hissidir. Eğer halen için rahat etmemişse istihareyi tekrar yapabilirsin.


Kayıtsız Üye
Merhabalar. Ben şuan hayatimda olan erkek arkadaşımın benim hakkımda hayırlı olup olmadigi konusunda istihare namazı ve ardindan duası okuyup kıbleye dönüp uyudum. (Sadece bir gecede rüya gordum) Rüyamda sadece bir ses duydum. Kimin soyledigini goremedim. Ses şöyle diyordu; ” senin için doğru kişi, istersen onunla evlenebilirsin.” Ne anlama gelmektedir?


arifselim
Merhabalar hanım kardeşim. Rüyan tabir edilmeye gerek olmayacak kadar açıktır. Ama bu rüyalar asla bir garanti şeklinde görülmemelidir. Ne olursa olsun rüyalara şeytan girme ihtimali vardır. Bu yüzden mutlaka ilk önce istişare yapmak yani bilen ve güvenilir kimselere danışmak gerekir.


Kayıtsız Üye
selamunaleykum , ben bundan 3 gün önce yeni tanistigim biri icin istihareye yattim ve kisa bir rüya olmasina ragmen 3 kisi gördüm (Kadin erkek ve kiz cocugu) hepsi beyaz bir gömlekle yeailiklerin arasindalardi , ertesi günü birdaha kildim ve busefer hicbirsey görmedim .. aslinda devam kilmakti niyetim ama eski sözlüm cocugu bulup ona neler anlatiysa cocuk benimle konusmaktan vazgecti – yani artik konusmuyoruz ama ben onun icin istihare yattigimdan da haberdar degil , ama o cocuga icim isinmisdi – abdestli namazliydi .. neyapmam gerekiyor bilemiyorum . eski sevgilim herseyi bozdu ..


arifselim
Aleykum selam. Evlilik için ancak bir adım atılır, araştırılır, danışılır ve buna rağmen bir karar verilemezse o zaman istihare yapılabilir. Henüz bu durumda istihare olmaz.


Kayıtsız Üye
istisarede yurt dışında büyük bi devlet adamıyla mahkemede yargılanıyoruz arkadasım cok cabalıyor beni kurtarıyor sonra o yargılanıyor bi cevap lütfen


arifselim
İstiharede mahkemede yargılanmak neticenin aksine yorumlanır. Eğer devlet nezdinde bir işin varsa bunun olumsuz sonuçlanacağına işaret eder. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Istihareye yattıgımda rüyamda kiralık oturduğum evimin önünde beyaz taşlar görüyorum birde kapının önünde oturuyorum beyaz tişörtlü erkkek oğlan benim elimden tutup gel biraz uzaklaşalım buradan abla diyor ama ben aglıyırmuşum agladıgımdanda farkında deyilim cevap yazarsanız sevinirim


arifselim
Ağlamak tersi ile yorumlanır ve istihare için bu rüya hayırla tabir edilir. İstiharede esas olan senin içine doğan hissindir bu his sana en açık işaret olarak kabul edilir.


Kayıtsız Üye
S.a annem istihareye yattı ben ve sevdiğim adam için hayirlimi diye 2 kere bisey görmedi 3. De ateş görmüş ve kum ile atesi sonduruyorduk dedi hayirli değilmi bu durumda ama ben çok seviyorum hatta hep duam Allahım hayırlısıyla olsun değil net kesin olarak baska birisini istemedigmden dolayi Allahım sen onu bna hayirli eyle derim.. asiri seviyorum bagliyim.. annem dediğinde ruyasinida kalbim aynı hala daha istekliyim duam hala aynı ama ilk o anda çok üzüldüm resmen içim zehir oldu sanki üzüntüden cvp verebilirsnz sevinirim


arifselim
Aleykum selam. Senin bu bağlılığın asla doğru değildir. Allah’tan hayır dilemeyecek kadar birine bağlanmak asla caiz değildir. Annenin bu rüyası olumsuz manada yorumlanır. İstihareden önce danışmak ve fikir almak olmalıdır.


Kayıtsız Üye
Selamun aleyküm hocam
ben erkek arkadaşım hayırlı mı benim için diye istihareye yattım. Evliliği düşünüyoruz. İlk tabi uyumakta güçlük çektim hatta bi ara uyanıp rüya görmüyorum diye üzüldüm. Rüyamda torbada kavun ve karpuz vardı annem karpuz eksimis diyor karpuza hiç dokunmuyorum. Annem kavunu kesiyor yiyor kalan kısmını da ben kesip yiyorum ama kavun acik yeşildi. Daha sonra mutfak çok dağınık ti mutfağı temizliyordum Tepside çiğ tavuk vardı tavuk göğsü gibi dilimli ben eksimis mi diye bakıyorum eksimemisti. Sonra bi ara agzimdan cikariyorum cig tavugu iy deyip cope atiyorum . Iskelet gördüm mutfakta tam iskelet gibide değildi kafatasi kemik . rüyam baya karışık kesit kesit gördüm hep. Bide ablamla tartışıyordum mutfak çok dağınık diye. Lütfen rüyamı biraz yorumlar mısınız. Kafam cok karıştı


arifselim
Aleykum selam. Karışık rüyalar istihare için işaret olmazlar. Rüyanın bir kısmı olumlu olarak yorumlanabilir ancak sana içine gelen hissi işaret olarak kabul etmeni tavsiye ederim. Çünkü rüyalarla insanın yanılması her zaman mümkündür.


Kayıtsız Üye
S.a hocam sevdiğim kişiyle nişana az süre kala ayrıldık istihare namazına yattım rüyamda kırmızı bi araba sürüyordum ve onun arkadaşları vardı kasvetliydi hava sonra uyandım tekrar uyuduğumda rüyamda sevdiğimle arabaya binmiştik ve oruçluyduk iftara bizim eve gidiyorduk hava çok güzeldi babam yeşillikler arasında oturup bize doğru geldi selam vermek için annem pencere kenarında oturmuş sigara içiyordu oruçlu değilmisin dediğimde çok acıktım diyordu bana . Hocam ALLAH Rıza’sı için söyleyin rüyam hayırlı mı

Hocam sevdiğim kişiyle nişan öncesi ayrıldık istihare namazına yattım . Rüyamda kırmızı bi araba kullanıyordum yanımda onun arkadaşları vardı sonra uyandım tekrar uyudum sevdiğim kişiyle arabaya binmiştik oruçluyduk bizim eve iftara gidiyorduk babam yeşilliğin içinde oturuyordu ve bizi görünce yanımıza geldi selam vermeye bu sırada annem camın önünde oturuyordu sigara içiyordu Ramazan ayı olduğu için şaşırıyodum . Hocam Allah Rıza’sı için söyleyin hayırlı mı değil mi


arifselim
Aleykum selam kardeşim. Ayrı durumda olan kişilerin istihare yapması doğru değildir. Çünkü bir meşru konuda adım atılır ve buna rağmen kararsızlık olursa o zaman istihare yapılır. Halbuki ayrı olan kişilerin zaten attığı bir adım ortada yoktur ve bu şekilde de istihare yapılmaz.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum hocam. Ben evlilik icin istehareye yattim iki defa. Birinci rüyamdan hatirladigim sadece mutlu oldugumdu. 2. Ruyadan hatirlasigim ise bi parkta cocuklar oyun oynuyordu ben yanlarina gittigimde bana bir yeri gosterdiler. Sonra uyandim. Uyandigimda huzurluydum. Ruyamin yorumunu yaparsaniz cok makbule gecer. Selametle insAllah…


arifselim
Aleykum selam. Her iki rüyanda hayırlıdır. İstiharede en önemli işaret zaten rüya değil insanın içine gelen huzur yada huzursuzluk hissidir bu en açık ve doğru işaret olarak kabul edilebilir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum hocam evlilik icin yattigim isteharede bir kiz gördüm beyaz bir şal takmisti elinde. Bir demet beyaz papatyalardan vardi ve basinda papatyalardan bir tac vardi sonra kiz arkasini dondu siddetli yagmur yagiyordu hava cok karanlikti ve kiz daglara bakiyordu. Sonra korkarak uyandim ruyam ne manaya geliyor?


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstihare için bu rüya hayırlıdır ancak istihare demek hayır dilemek demektir. İstiharede asla garanti yoktur. Evlenecek insanların ilk yapması gereken şey karşıdaki insan hakkında araştırma yapmak ve bilenlere danışmaktır.


Kayıtsız Üye
S.a hocam ben bir işin hayırlı olup olmadigini öğrenmek için istihareye yattım ve rüyamda başka şehirlerden arkadaşlarla bizim memlekete beyaz dolmuşlarla gelmişiz ama bi tarlaya iniyoruz ben onlara burda kalacağız diyorum oraya ev yapacakmisiz yorumlarsaniz sevinirim.


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstihare için görülen bu rüya hayırlı manada yorumlanır. İstiharede asıl senin içine gelen olumlu yada olumsuz olan hissin en doğru işaret olur.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam. Bende istihare namazını kılıp duasını yaptıktan sonra yattım. Gece sık sık uyandım gördüğüm rüyaları hatırlayamadım uyandığım da ama sabaha karşı tekrar uyuduğumda rüyamda kendime beyaz t-shirt bakıyordum vs üzerimden beyaz ceket çıkarıp koyu yeşil bir hırka giydim. Ama rüyamda içinde olduğum mağaza çok karanlıktı. Bunu hayra mı yormalıyım


arifselim
Merhaba kardeşim. En doğru istihare rüyası yorumunu gören kimsenin içine gelen hissidir. Eğer için huzurla dolmuşsa bu hayırlı, yok eğer huzursuzluk dolmuşsa da bu olumsuz olarak yorumlanır.


Kayıtsız Üye
Hocam merhaba, ilk önce şu soruyu sormak isterim istihare rüyasında rüyada görülen ana temaya mi dikkat edilmeli yoksa görülen renge mi? Hocam bir diğer sorum ise rüyada bir işaret alındıktan sonra farklı bir hususta sonraki akşam başka istihare namazı kılınabilir mi? Bir veya birkaç akşam ara vermek gerekir mi? Kafaya takılan ve hayatın akışına yön verecek her hususta istihare namazına yatmak doğru olur mu ? Bir sayiyla sinirlimidir? Diğer sorum da bu hocam saygılar hayırlı akşamlar sagolun.


arifselim
Merhaba kardeşim.

– Rüya istiharede genel olarak yorumlanır. İllaki renklere takılmaya gerek yoktur hatta rüyadan daha önemli olan insanın içine gelen histir.

– Bir istihareden sonra hemen bir gün sonra bile yeni bir istihare yapılabilir.

– Meşru olan yani haram olmayan her konuda istihare yapılması caizdir. Bunun için bir sınır yoktur.

– Ama şunu unutmamak gerekir, istihareden önce mutlaka istişare gelir. İstişare olmadan istihare olmaz. İstişareden bir sonuç alındı mı artık istiharede olmaz.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum ben sevdigin ile sozlenmeye yakin bir surede istehareye yattim ve kotu ruyalar gördüm sonra huzursuz uyandim sonra sozlum olacak kisi yatti ve guzel ruyalar gordu huzurla uyandığıni soyledi.Durum boyle olunca kafam karisiyor acaba hayirli mi hayirsiz mi diye ?. Sizce ne yapmaliyim ve bunun.anlami ne olabilir ?


arifselim
Aleykum selam. İstihare bu şekilde yapılmaz. İkiniz razı olmuşsunuz ve evlenme aşamasına gelmişsiniz artık bu saatten sonra istihare olmaz. İStihare ancak yeni bir adım atarken tek taraflı olarak evlenip evlenmemek konusunda kararsız kalınırsa o zaman istihare yapılabilir.


Kayıtsız Üye
S.a. istehareye yattığım rüyamda kara kargalar gördüm ama renkleri siyah kirmizi ve mavi karisimiydi onlari seviyodum ama birazda korkuyordum. Sonra uyandığım vakit biraz kirkuluydum. Bu ruyanin anlami nedir acaba ?


arifselim
Aleykum selam. İstihare rüyasında karga görmek hayırla yorumlanmaz. İstihare rüyasının anlamı zaten uyanınca insanın içine bir his şeklinde gelir. İçine gelen his en doğru yorum ve işaret olur.


Kayıtsız Üye
Merhaba bende istihareye yattim rüyamda yuzunu goremedigim ama beni cok seven bi arkadasim oldugunu hissettigim kisi avucunun ici acti bana yesil cimen gosterdi. Ayrica rüyamda yesil taze soganlar dogradim. Oturdugum masamda hasta cocuklar pismemis yesil dolma biber yediler.uyandığım zaman icimden bunun hayirli oldugunu dusundum ama simdi sebebini bilmedigim bi sıkıntı olustu.


arifselim
Merhaba kardeşim. İstihare için bu rüyan çok hayırlı manaya işarettir. İlk uyandığında içine hemen gelen his sana işaret sayılır. Ayrıca her ne olursa olsun ne rüyanın nede hissetmenin bir garantisi olmaz. Mutlaka danışmak, düşünmek ve istişare ederek hareket etmek gerekir.


Heln
Mrb istihareye yattım rüyamda yeşillik bir ağacın üzerinden simsiyah parlak bir yılan geçti yılanın kuyruğu kesilmis yerdeydi korktum rüyada iki rengi girmekte nasıl oluyo acaba .

Mrb rüyamda yeşillik bir ağacın üzerinde simsiyah parlak bir yılan gördüm kayboldu yılanın kuyruğu kesilmişti yerdeydi her iki rengi de girmiş oldum nasıl acaba bu rüyanın yorumu

Rüyada yeşillik bir ağacın üzerinde siyah parlak bir yılan gördüm kayboldu kuyruğu kesilmişti yerdeydi iki rengi birden gormus oldum yardımcı olur muaunuz


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüya kaybedecek bir şeyi olmayan ve herşeyi göze alabilecek olan düşmana işarettir. Kötü kimselere ve onlardan gelecek belalara işaret eder. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
merhaba ben istihare namazı kilip yattim ve karisik bir rüya gördüm sevdiğim kişinin benim için hayirli olup olmadigini ve bana karsilik verip vermeyeceğini görmek için rüyamda bir erkek çocuk gördüm ve beyaz tuğlalar. Birde pasta masanin üstünde duruyordu pastanin oradan ışık gördüm ve çok korktum annemi cagirdim annem geldi acti ve bir çift ismi yaziyordu evli taniyorum bu çifti ve birde isim kiz ismiydi galiba tam hatirlamiyorum sonra annem tutturdu sana karsilik vermicek diye ben diyorum ki anne bu çift birini çok seviyor falan diye o iddia ediyor sevmicek diyor rüyadan uyandığımda çok korkmustum annemin öyle demesinden ve ışık görmekten yardımcı olursaniz sevinirim


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüya istihare için açık bir işaret olmaz. Bir kişi için bu tür durumlardan ancak evlilik için bir adım atıldığı takdirde bir sonuca ulaşılamazsa istihare yapılabilir.


Kayıtsız Üye
Merhabalar,
istihare namazını kılıp uyuduktan sonra rüyamda tahin ve pekmez gördüm ikisini karıştırıyordum. Daha sonra bir kız gördüm kıpkırmızı bir gecelik giyiyordu daha sonra üstüne açık yeşil bir elbise giydi.
Yorumlayabilir misiniz ?


arifselim
Merhabalar kardeşim. İstihare için bu rüya olumlu manaya işaret eder. İstiharede en önemli işaret senin içine doğan huzur yada huzursuzluk hissidir bu his daha doğru bir işaret olur.


sitem
merhaba ben evleneceğim kişi için istihareye yatım rüyamda yeşil ve beyaz renkli kuşlar gördüm


arifselim
Merhaba. Genel olarak böyle bir rüya hayırlıdır denebilir. Ama istiharenin şartları yerinde olmalıdır ve içine gelen huzur hissinin ne olduğuna dikkat edilmelidir.


Kayıtsız Üye
Hayirli günler hocam. Esimle yillardir kari koca degiliz, yabanci gibiyiz, paylastigimiz maalesef bir sey yok.

Ayrilmamin kendim ve evladim icin hayirli olup olmadigi konusunda istihareye yattim.
Rüyamda bircok süsülü altin bilezik gördüm. Elimde tutuyordum, bunlar birbirine bir iple bagliydi. Bileziklerden en büyügünü ve güzelini secmeye calisiyorum ki esimin ailesinden evlenecek olan kisiye hediye olarak takayim diye. Allah razi olsun.


arifselim
Hayırlı günler. Allah yardımcın olsun ve doğru bir karar verebilmeyi nasip etsin. Mutlaka ilk önce bu konuda istişareler yapmalısın. Bu mesele öyle bir istihare bir rüya yada sadece bir his ile verilebilecek bir karar değildir. Rüyan ise kazanmaya ve kazançlı çıkmaya alamet eder. Allah en doğrusunu bilir.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam rüyamda sewdigim insanla bir marketin önündeyiz marketteki dolaptan bişeylere bakıyoruz dolabın içindeki ışık beyazdı. sonra ben kendimi gece yolda geniş geniş adımlarla uçarcasına havalanarak kosuyurum. Sonra bizim ewde oluyoruz sevdiğim kişi de var bir iki tane de akrabam var cezerye yiyoduk. Bu rüyamin anlamı nedir?


arifselim
Merhaba. Bu bölüm istihare bölümüdür. Eğer bir istihare rüyası olarak görmüş isen bu rüyan hayırlı ve olumlu anlamdadır. Bir rüya olarak ise eline geçecek olan fırsatlara ve bunları değerlendireceğin manasında tabir edilir. En doğrusunu Allah bilir.


Hilal
Hocam ben öğrenciyim dil bölümü ile sayısal arasında kaldım benim hem ingilizcem hemde sayısalım iyi ama ben dil okumak istiyorum tercüman olmak istiyorum ama benim ezberim kötü kelime ezberi yapamıyorum bu yüzden dilde başarılı olamamaktan korkuyorum istihare kıldım ama rüyayı tam olarak hatırlamıyoru karışık şeylerdi napmalıyım hocam bi yol gösterin


arifselim
Selamun aleykum Allah seni muvaffak eylesin kardeşim. Ancak bu konularda biz istihareyi tavsiye etmiyoruz. Çünkü bu ilk önce işin ehline sorulması gereken ve ona göre hareket edilmesi gereken bir durumdur.


Kayıtsız Üye
Merhaba hocam benim bi ilişkim var ve evlilik yolunda ciddiyiz. İstihare namazını bi arkadaşa benim için kılmasını istedim ve kıldı rüyasında iki defa beyaz bi gelinlik gördü bunun anlamı ne acaba? Yardımcı olabilirmisiniz


arifselim
Merhaba. İstihareye başkası değil senin kendin yapman gerekir. Sünnet ve doğru olan budur. Rüya ise olumlu manadadır. Ancak biz sana senin istihare yapmanız tavsiye ederiz.


Kayıtsız Üye
mrb hocam ben istihare ruyasina yattım ve renk değil ama rüya gördüm evlilik için suan hayatım da olan kişi için bunu yapmak istedim bana hayırlı mi diye ve rüyamda ilk başta kendimi denizde yuzerken gördüm sonrasında kendi evimde erkek arkadaşım babam ve abim oturuyorduk tanisiyorlardi ve ortam muhabbet çok güzeldi guluyorduk çok mutluyduk sanki kırk yıllık tanisiyorlardi ne demek acaba


arifselim
Merhaba. Riyan olumlu bir rüyadır. İstihare için görülen rüyanın en iyi tabirini gören kişi uyanır uyanmaz içine o konuda gelen his ile bilinir. Bu his insana en açık işaret olur. Hatta insanın içine doğan şey rüyadan daha doğru bir işaret olarak kabul edilir.


Kayıtsız Üye
İyi akşamlar. Ben kızımın ismi için istihareye yattım düşündüğüm isim hayırlı mı diye. Yalnız rüyayı namazdan sonra değil sabah namazını kildiktan sonra gördüm. Bu şekilde geçerli olur mu acaba. Rüyamda kendimi gelinligim içinde gördüm


arifselim
Hayırlı günler kardeşim. Bu rüya güzel bir rüyadır ama isim koymak için istihare yapılmaz. İstiharenin yapılacağı yerler bellidir öyle ne olduğu zaten belli olan işler için istihare olmaz.


Kayıtsız Üye
Arkadaşım benim için istihare duası etti ve yattı rüyada Bilecike yerleştim evim çok güzel huzurun yerinde balkonda çamaşır asiyorum açık camdan bir sürü yengeç giriyor o korku ile koltuğa oturdum ağlıyorum esimi arıyorum yeşil örtülü bir masa üstünde kumar kağıtları varmış


arifselim
İstihareyi kendin için senin yapman gerekir. Arkadaşının gördüğü rüya ise belirsizlikle ve kararsızlıklara alamet eder. Her zaman istihareden önce mutlaka bilenlere danışmak ve öyle bir karara ulaşmaya çalışmak gerekir. Rüya ile yanılmak her zaman mümkündür.


Kayıtsız Üye
Ben evli bi bayanın esimle bi pazarcılık yapmak istiyoruz bunun için istihareye yattım ilk gece bi tepsi baklava gördüm sonra ayni is için tekrar yattım bu sefer de küçük kızımın kanadını yedigini ,sarimsak,kız kardeşimin göğsünden sut akması,mavi gözlü kadın,bi gurup adamın başka bi gurup adamları oldurmesi ,bi kazan etli salçalı patatesli yemek vs tabi bunları biraz daha detaylı gördüm ne yapacagimi bilemedim sanki hem iyi hem kotu gibi yardımcı olabilir misiniz


arifselim
Bu tür işlere girişmek için istihare yapmak gerekmez. İş için ehil kimselere danışılmalıdır bu istihareden daha doğru ve isabetli olur. Bu rüyaların karışık ve manaları açık değildir.


Kayıtsız Üye
Selamın aleyküm hocam ben eşimden ayrıyım boşanma davası açtık ve o bana olmaz iftiralar attı yapmadığım seyleri herkese anlattı ayriyeten mahkeme celpindede mahrem konuları bile anlatmış yalan yanlış ve bende iki gündür sabah namazından sonra istihare namazı kılıp hakkıma hayırlısını diliyorum ve rüyamda eşimin en yakın arkadaşını gördüm ilkinde bana sarılıyor ve evlenelim diyor ikincidede şarkı söylerken gördüm.. Bana yorumlarsanız çok sevinirim


arifselim
Aleykum selam. Bu durumunun en hayırlısını dile Allah’tan. Bunun için istihare değil hacet namazı kılmanı tavsiye ederim. Gördüğün rüyalar ise eşinle arandaki sorunlara işarettir.


Kayıtsız Üye
1 gün rüyam da pembe renk gördüm sadece rengi hatırlıyorum 2 günü 5 6 yıl önce çıktığım çocuğu gördüm onla istahare nin bi alakası yokken 3 günü beyaz renk gördüm renk olarak ailemle sevdiğim kişi yemek yedik dışarı çıktığımız da herkesin elinde silah benimde elimde silah vardı küçük çocuğu rehin almıştım sevdiğim çocuğu korumak için anlamı nedir yardım cı olun lütfen


arifselim
Bu şekildeki rüyalarla istihare yorumu yapılamaz. İlk önce istihareyi doğru şeyler için yapmak lazımdır. Evlilik için ise önce bu konuda istişare yapılmalıdır araştırılmalıdır. Daha sonra bir kararsızlık olursa o zaman hayırlı bir işaret için istihare yapılabilir. İstiharede rüya veya bir çok rüya görmek önemli değil, önemli olan senin içine o işin hayırlı olup olmadığı hakkında gelen histir bu sana bir işaret olur.


Kayıtsız Üye
Istihare namazından sonra beyaz sarı inek gördüm anlami nedir acaba

Boşanmak üzereyim bosanmam hayırlı mi değil mi diye istihare namazı kıldım rüyamda beyaz sarı inek bir de fındık bahçesinde fotoğraf cekiniyordum anlamı nedir acaba


arifselim
İstihare için bu rüya senin kadın mı erkek mi olduğuna göre yorumlanır. İstihare açısından ise bu rüya nikah demektir ve nikahını tutmana alamet eder. Ancak şunu bilmelisin ki sadece bir rüya asla nikah bitirilemez. Mutlaka istişare etmek zorundasın.


Kayıtsız Üye
Ben istihare yaptım, sevdigim hayırlı mı degil mi diye. Rüyamda sevdigim adamla bi odadaydık, ?önce ?çok güzeldi sonra seni buraya ?şantaj için çağırdım dedi,nasıll yani dedim.ama sonra nasıll olduysa ben camdan düştüm. Ama sevdiğim adam da çok korktu. Düştüpümde herkesi duyuyorum, o uyanmam için ağlıyordu. Sonra rüya bitti. Bu nas?l yorumlan?r acaba.


arifselim
Evlilik için bir adım atmadan istihare olmaz. Bu rüya ise istihare için yeterli bir işaret değildir. Ya içine doğan hissi esas alabilirsin yada istihareni tekrar edebilirsin.


Kayıtsız Üye
Merhaba, ben istiare rüyamda köy mezarligindan böğürtlen yedigimi ve yanında bos bir arsa arsada kuru otlar vardı çamur olan bir yol gördüm ve bu rüyaya evlilik icin yatmistim o kişi hakkında sizce nasıl yorumlanir rüyam


arifselim
Merhaba. İstihare için rüyan güzeldir ve mutluluk ve bolluk getirecek günlere işaret eder. Evlilik için hayırlıdır ve olumludur. Evlilik gibi önemli meselelerde mutlaka istişarede etmelisin.


Kayıtsız Üye
Isteareye namazımi kılıp dua mi okuyup yattım rüyamda tanımadığım birinin evinde oluyorum kuzenim evli onun eşinin tarafı evin küçük çocuğunun doğum günü kuzenim hediye almış siyah Külotlu Çorap arkasında kırmızı gül deseni var. Ordan eve geçiyorum, evde bi ayağıma terlik giyiyorum diğerini elime alıyorum annemlerin yanına geçiyorum terliginn rengi de kırmızı.


arifselim
İstihare için çok hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Ancak yinede içine gelen huzur hissi önemlidir. Mutlaka sadece rüya ile amel edilmemelidir. Çünkü rüya ile insanın yanılması mümkündür her zaman.


istanbullu
Merhaba ben dun gece istihareye yattim ve rüyamda erkek arkadasimla sandalyede oturuyoruz guzel kalabalik bir caddede annem de biraz uzak bize tam karsimizda baska bir sandalyede oturuyor bize bakiyor gulumsuyor fotografimizi cekiyor ve cok guzelsiniz cok guzel ciktiniz diyor daha sonra ben telefonu aliyorum ve babamim resimlerini goruyoruz pamukkale travertenlerinde ve denize ayakta ve yuzerken resimleri var. Sonrasinda gece lambasiyla aydinlatilmis gibi bir odadayiz ustte kina varmis sesler geliyor arkadasim da yukardan yanima iniyor birlikte oynuyoruz muzikle o gidiyor daha sonra baska bir arkadasimla dugundeyim 4 5 bayan ayniasada oturuyoruz bayanlarin hepsi siyah elbise giymisler sonra fotograf cekiliyoruz herkes mutlu ve gulumsuyor. Bir digeri de 3 gun sonra dugunum varmis evlenecegim kisiye surpriz yapmak istiyorum elimde bir kutuyla dugun salonuna gidiyorum kutu pembe parlak renkli bir hediye oaketiyle paketlenmis ama ufak bir yeri yirtilmis orasi da kirmizi renkte dugun salonuna gidiyorum adamlar hazirlik yapiyorlar ve onumdeki masada uc tane buyuk pembe defterler goruyorum benim dugunumle birlikte uc tame dugum varmis. Bu ruyayi nasil yorumlamaliyim lutfen yardımcı olur musunuz

Merhaba ben istihare namazı kildim ve rüyamda birbirinden degisik seyler gördüm ilk olarak erkek arkadasimla guzel kalabalik bir caddede oturuyoruz sandalyeler var yanyanayiz benim annem de karsi tarafta oturuyoruz bize bakiyor gulumsuyor cok guzelsiniz ya diyor fotografimizi cekiyor cok guzel ciktiniz ya diyor sonra ben aliyorum telefonu erkek arkadasimla birlikte resimlere bakiyoruz orda da babamin resimlerini goruyoruz pamukkale travertenleri olmasi lazim ordaymis mavi suyun icinde resimleri var bir digeri de yine erkek arkadasimla birlikteyim bir odadayiz ust kattan bir arkadasim iniyor dugun varmis ve geliyor yanima oynuyor daha sonra yine bir arkadasimla dugundeyiz 4 5 bayan masada oturuyoruz fotograf cekiliyoruz bu sekilde karisik ruyalar gördüm acaba nasil yorumlamaliyim


arifselim
Merhaba kardeşim. Rüyaların hayırlı ve güzel rüyalardır. İstihare rüyalarında çok fazla ayrıntılara gerek yoktur. Çünkü esas yorum ve en doğru yorum senin uyanır uyanmaz içine doğan hissindir bu his sana en açık işaret olur zaten. Eğer için rahat etmemişse tekrar yapabilirsin.


Aise
Merhaba ben istihareye yatıyorum üç gündür sevdigim adamın hayırlı birisi olup olmadigi için ama her yatisimda ikişer rüya gördüm ilk gun birinci ruyam sevdigim adamın bana sarıldığını güldüğünü görüyorum ikinci rüyam görünmeyen kişiler tarafından dovuluyorum

Ertesi gün birinci rüyam tanıdığım bir ablamla bir bahçede sohbet ediyoruz ağaçlar altında ikinci rüyam iki tane devenin bir komşumuz tarafından kurban edilmiş bir şekilde yerde yattığını görüyorum

Üçüncü gün ise ilk rüyam beyaz bir gelinlik ve yeşil çiçekler gördüm ikinci rüyam ise okulda arkadaslarimla birlikte bir sınıfta ders işliyoruz ve hocamız bize kızıyor .sabah uyandığımda nasil bir hisle uyandığımi anlayamıyorum ve gördüğüm rüya hayırlı değil mi anlayamıyorum lutfen bana yardımcı olun
—-
Selamun aleykum ben birisi için istihareye yatıyorum üç gündür ama her yatisimda iki farklı rüya görüyorum
İlk gun birinci rüyam sevdigim adamın bana sarıldığını güldüğünü görüyorum ikinci rüyam görünmeyen kişiler tarafından dovuluyorum
Ertesi gün tanıdığım bir ablamla bir bahçede sohbet ediyoruz ağaçlar altında ikinci rüyam da ise komşumuz tarafından kurban edilmiş iki deve görüyorum onların üzerine basmadan geciyorum ve bir inek daha kurban edilgini görüyorum
Üçüncü gün ise beyaz bir gelinlik ve üzerinde yeşil çiçekler gördüm yine ikinci rüyam da okulda arkadaslarimla birlikte bir sınıfta ders işliyoruz ve hocamız bize kızıyor sabah uyandığımda nasil hissettiğimi bir türlü anlayamıyorum lutfen bana yardımcı olun ne anlama geliyor bu


arifselim
Aleykum selam kardeşim. İstiharede ilk alınan işaretten sonra istihareye daha devam edilmez. İlk gördüğün rüya hayırlı manaya işarettir. İstihare sadece bir hayır dilemek anlamındadır ve garantisi yoktur. Asıl önemli olan şey rüyadan ziyade içine gelen huzur hissidir bu his daha doğru bir işarettir.


Kayıtsız Üye
merhabalar
sevdiğim kişiden ayrılmış olmama rağmen bana geri dönmesini çok istediğim için dualar okuyor hacet namazları kılıyorum istihare yaptığım ilk gün direk onu gördüm acık mavi hafif açık gri gibi bir renkti her yer onun kıyafetleride o renkteydi ve yerde uzanmış uyuyordu.ertesi gün yine istihareye yattım yine hayal meyal onu gördüm tam net hatırlamasamda birgün önceki açık mavi açık gri renk küçük bir siyahlık ve pembe gördüm.istihareye 3.gün yattığımda çok net olmasada bir bahçe gibi bişey aklımda kaldı bana bunu yorumlayabilirmisiniz lütfen.istihareden sonra istişaremde hayırlı dendi içimden dua etme isteği bitmedi hatta dua etmek için gecenin belli belirsiz saatlerinde uyanıp duamı ediyorum sabah ezanını mutlaka duyup kalkıp dua ediyorum ezanlarda dua etmem gerektiğini düşünüyorum bu dua isteğim hiç bitmiyor dua ederken göz yaşlarımı tutamıyordum namaz kılarken bile ağlıyordum fakat 2 gündür gözyaşlarım yok dua isteğim devam lütfen yorum yapabilirmisiniz.


arifselim
Merhaba kardeşim. Öyle bir istek için hacet namazı kılabilirsin. Çünkü hacet namazı dilek ve istek namazıdır. Ama öyle bir durum için istihare yapılmaz ve istihare için bu rüyalar yorumlanmaz. İstihare ancak yapmak üzere olduğun bir konuda kararsız kalınınca yapılabilir.


Kayıtsız Üye
Selamunaleykum..ben 2 senedir kpssye hazirlaniyorum ama yerlesemedim bu senede hazirlanip hazirlanmama konusunda kararsiz kaldim cevremle istisare ettim ama tatmin olamadim istihareye yattim ilk gece ders calisirken gördüm 2.gece bu sene kesin kazanmam gerekiyor derken gordum..ama calismayida cok istemiyorum bu senede nasip olmayacagini dusunuyorum aklim ve kalbim celiskide.. nasil yorumlamaliyim


arifselim
Aleykum selam. Bu konuda istişare önemlidir. İstihare bu konuda sana açık bir işaret olmaz. En doğrusu seni biraz tanıyan ve bu alanda bilgisi olan birilerine danışarak bir karar vermektir.


Kayıtsız Üye
selamun aleykum hocam ben ıstıhare yaptım yattım sag tarafıma yatayım dedım sagıma donunce korktum tekrar sola dondum ve sonra yıne sagıma donmeye calıstıkca anlatamıyorum o anı ama donmedım sagıma sonra zorladım kndımı ıyıce yataktan kalktım annemın yanına gıttım kardesımı gördüm daha sonra ablam bı bılgısayarı kapatsana dedı geldım fısı cektım daha sonra kardesmın telfnu aldm rüya tabırıne bakayım dıye o anda gozmu actım rüyadaymısım megersem bu anlatıklarım rüyada gorduklerım . tam hatırlamıyorum ama bılgısayrın fısını cektımgım yere baktıgımda sıyah kablo gördüm tekrar 7 gun ıstıhareye devam edeyım mı . kalbımden cok ısıtıyordum ıstıhare yattıgım ısı ama uyanıncada RABBIM den herseyı hayırlısı dedım bı kapıyı acar bı kapıyı kapatır dedım . rıca etsem yorumlaya bılırsenız cok ıyı olur


arifselim
Aleykum selam. İstihare için bu rüya sana açık bir işaret değildir. İçine gelen huzur hisssi bu rüyadan daha önemlidir. Eğer için rahat etmemişse istihareyi tekrar edebilirsin. Allah’tan hayırlısını dilemek en güzelidir.


Kayıtsız Üye
Hochamt rüyada sevdigim okglan ama birlikte degiliz eviyi yakiyor ve ailesini alip bize yakin yere tasiniyor
Allah rizasi icin yorumlsr misin

Iyi Aksamlar ostinate für yada sevdigim okglan ama birlikte degiliz evini yakiyor ve ailesini alip bize yakin yere tasiniyor
Allah rizasi icin yorumlsr misin


arifselim
Bu rüya istihare için yatarken görülmüşse hayırlı manaya işarettir. Normal bir rüya olarak ise bereket ve zenginliğe tabir edilir. En doğrusunu elbette Allah bilir.


Kayıtsız Üye
Merhaba istihareye yattim ve bi balikcinin onunde elime iki tane buyuk balik verdiler ama inanilmaz guzel bir rengi vardi turkuaz işil işil iki balikti hayran kaldim ikisinede lutfen yorumlarmisiniz

Merhaba istihareye yattim ve rüyamda balikcinin onundeydim elime iki tane balik verdiler buyuk ama inanilmaz bir sey turkuaz renkli işil işil baliklardi hayran kaldim ikisinede yorumlarsaniz sevinirim..


arifselim
Merhaba kardeşim. Rüyada görülen balık en açık tabir ile rızık anlamına gelir. Balık ne kadar büyük ve güzelse rızık o kadar bol ve güzel olur şeklinde yorumlanır. En doğrusunu Allah bilir.


Kayıtsız Üye
hocam selamun aleykum ıstıhare yaptım ama rüya gormedım kalbıme acayıp bı rahatlık geldı 2 3 kere uyandıgım uykudan sankı kalbıme su sokuyorlarda 7 gun ıstıhare yapmam gerekıyor mu ?


arifselim
Aleykum selam. 7 gün istihare şartı yoktur. İnsanın içine gelen huzur hissi en güzel işarettir. Ama istihareyi yanılmaz ve garanti gibi görmek de yanlıştır. Bunlar ihtimal ve ümittir. Mutlaka araştırmak ve fikir almak gerekir.


Meraklıcan
Bir arkadaş benim işim için istihareye yattı rüyasında kahverenginde kazak, tütün ve Beyaz Elbise giymiş 2 kız çocuğu görmüş. Bunu neye yormalıyım? Kahverengi kazak ve tütün ne anlama geliyo? Cvplarnızı bekliyorum..

Arkadasım benim işim için istihareye yattı. Kahverengi kazak, tütün ve beyaz elbise giymis olan 2 kız çocuğu görmüş neye yormalıyım? Kahverengi kazak ne anlama geliyo. MeraklsCvplarinızı bekliyorum..


arifselim
İstihare için senin kendin için istihare yapman gerekir. Bu arkadaşının gördüğü rüya açık bir manaya işaret etmez. En doğrusunu senin kendin istihareyi yapman olur.


Gursev
Merhaba hocam. Niyetime aldigim biri icin istiharede gördüğüm rüya soyleydi; uzerimde turuncu gomlek ve ustunde siyah yelek vardi. Evimizde bulunan kadin toplulugu vardi ve ben gumus tepsi de cay dagitiyordum. Ayni zaman da bir bebek gördüm beyaz tenli guleryuzlu ve istihare yattigimda da uyandığımda da hicbir sıkıntı yasamadim. Bu konuda bana yorum yaparsaniz sevinirim.


arifselim
Merhaba kardeşim. Bu rüya istihare rüyası olarak hayırlıdır. En önemlisi zaten senin içine o konuda gelen ferahlık ve huzurdur. İstişarelerin istihareden önce gelmelidir. Ona göre bir karar vermelisin.


Kayıtsız Üye
Slm ben nisanlanmak uzereyim ve hayirlimi diye istihareye yattim. Ruyamda nisanlanacagim kisinin is yerinin onundeyim ve o siyah ve arkasinda beyaz kuran yazisi olan bi arabaya binip gidio


arifselim
Aleykum selam. İstihare için güzel bir rüyadır. Ancak bir karar vermeden ilk önce danışılır araştırılır ve bir karar verilemezse o zaman istihare yapılır. Eğer bu şekilde hareket etmişsen rüyan olumlu manaya gelir.


Kayıtsız Üye
Merhaba bende likening icin istihareye niyetlendim ve sevdigide amcasinin oglu cocuk onu sevmiyo fakat kuzenim fazlasiyla seviyo rüyamdaysa kuzenimin sadece gulumseyerek amcasinn oglunun resmini cektigini gördüm ustunde beyaz gomlegi vardi ve ona guluyordu birde cocugun annesini gördüm yerde bikactane yer yatagi vardi ortalik hafif daginik goruluyordu ve annesi sadece oturuyordu lutfen acil yorum istiyorum simdiden tesekkurler


arifselim
Merhaba. İstihare öyle durumlar için yapılmaz. İstihare şu işim veya şu şey olacak mı olmayacak mı diye olmaz. Ancak örneğin evlilik için bir adım atılır iki taraf istekli olur ama bir kararsızlık meydana gelirse o zaman istihare yapılabilir.


Kayıtsız Üye
Selamun aleykum.nisanliyim ama içim huzursuz biraz geleceğe dair.istihare rüyasına yattım.sararmis üzümler vardı birde curumus o curumus olanlarin salkimlarini kesiyordum ve bozuk dilimlenmiş karpuz gordum.siyah zeytin vardı onları dolaba koyacaktim bir de turuncu nevresim gordum.cami gibi bi yerde tozlar vardı onları supuruyordum gece bi ara uyandım uykudan ama korkmuştum çünkü iki tane adam meğerse benim tüm ev hallerimi gozetlemis birden uyandım sakalliydilar bi perdenin arkasına gecmislerdi . Bir de kahverengi bi dolabın içinde çikolata tabakları vardi.bir suru şey gordum.ikinciye tekrar yatimmi?

Selamun aleykum hocam.ben nisanliyim bes yildir da tanıyorum onu ama içim huzursuz biraz geleceğe dair.istihare rüyasına yattım.sararmis üzümler vardı birde curumus o curumus olanlarin salkimlarini kesiyordum ve bozuk dilimlenmiş karpuz gordum.siyah zeytin vardı onları dolaba koyacaktim bir de turuncu nevresim gordum.cami gibi bi yerde tozlar vardı onları supuruyordum gece bi ara uyandım uykudan ama korkmuştum çünkü iki tane adam meğerse benim tüm ev hallerimi gozetlemis birden uyandım sakalliydilar bi perdenin arkasına gecmislerdi . Bir de kahverengi bi dolabın içinde çikolata tabakları vardi.bir suru şey gordum.ikinciye tekrar yatimmi?


arifselim
Aleykum selam. Nişandan önce olması gereken bir şeyi sonra yapmışsın. Bu rüyaların karmaşık rüyalardır. En doğru yorum senin uyanır uyanmaz içine gelen olumlu veya olumsuz hissinle belli olur. Eğer için rahat etmemişse istihareyi tekrar yapabilirsin.


Kayıtsız Üye
Ben 2 yıllık sevgilimden 1 hafta önce ayrıldım onu çok sevdiğim için daha sonra pişman oldum fakat artık o istemediğini söylüyor ama seviyormus unutamazmis. 2 aksamdır istihare namazı kiliyorum ilk gece gördüklerimi hatirlamadim yalnızca bizim her zaman gittiğimiz parka gidiyordum onu hatırlıyorum. İkinci gece iki tane rüya gördüm birincisi onunla evlendigimi ve cok mutlu olduğumu gördüm. Ikincisinde de bir komşumuzla karşılaşıyorum bana onu soruyordu ve gözüm çok tutmadı diyordu. Tam olarak anlayamadım ne yapmalıyım vazgecmeli miyim yoksa beklemeli miyim bana mutlaka bir gün döner diye düşünüyorum yardım edin.


arifselim
Değerli kardeşim. Evlilik için bir adım atılmadan ve bu konuda ilk önce istişareler yapılmadan istihare yapılmaz. Yani ancak o tamam evlenelim diyecek sende evet diyeceksin ve buna rağmen için rahat etmezse o zaman istihare yapılabilir. Senin bu durumun için bir mana ifade etmez.


Bu kategoride yer alan İstiharede ne görmek hayırlıdır? başlıklı yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.

Bir Yorum Yazın.

Forum Duası Copyright © 2007-2021
Gizlilik Politikası İletişim

Evlilik İçin İstihareye Yatanlar Başlıklı Yazımızın Yanında Websitemiz İslami bilgilerden, Dini Sorular, Cevaplar, Hac, Meal, Cennet, Cehennem, Farz, Sünnet, Hanefi, Şafii, Rüya yorumları, Gusül, Abdest, İmanın şartları, Namaz, Oruç, Kuran Sureleri, Ayetleri, Hadis, Dualar, İslamda Aile Tavsiyeleri, Kadın İle İlgili Konular, İbadet, İman, Mezhep, Hanefi, Şafii, Maliki, Hambeli, İslamın Şartları, Diyanet, Eğitim, Sohbet, Arapça, Hayırlı Geceler, Zekat, Mahrem Sorular, Evlilik, Sahabe Hayatları, Salavat,Dini Hikayeler, Günah, Helal, Haram, Tecvid, Yemin, Sadaka, Siyer, Fıkıh, Ahlak Gibi Konular İçermektedir.