Git İlk 12
 1. 15
  Ecrinim Bayan Üye
  Ecrinim
  Bayan Üye

  Üye No: 69122
  Mesaj Sayısı: 2,425
  Tecrübe Puanı: 82

  --->: Kaza Namazı Olanlar


  anladım hocam,Allah c.c. razı olsun bilgiler için


 2. 16
  çiçek ammo Üye
  çiçek ammo
  Üye

  Üye No: 98500
  Mesaj Sayısı: 64
  Tecrübe Puanı: 1

  Cevap: Kaza Namazı Olanlar


  Kaza Namazı Olanlar mutlaka bu yazıları okusunlar
  Çok faydalı yazılar


 3. 17
  srf Üye
  srf
  Üye

  Üye No: 101225
  Mesaj Sayısı: 24
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: Akdeniz taraflarında bir yer.

  Cevap: Kaza Namazı Olanlar


  S.Aleyküm buradaki yazıları okudum geçmiş tarihli falan ama benm için yeni neyse kazalarımı ödemeye başlıcam rabbim nasip ederse ben nafile namaz kılıyodum bayadır, kaza borcu olanlar ilk borcunu ödemeliymiş öğrendim inşallah uygulamaya başlıcam hemen, kafama takılan hanefi mezhebine göre benm bildiğim sünnetleri kılarken kaza diye niyet edemiyormuşsun ama başka yerde kılabileceğimi söylediler yani sünnetleri kılarken kaza diye niyet edebilirsin çünkü bir an önce kazayı bitirmek lazım dediler, benm kafam karıştı yanlış bişi yapmak istemiyorum elimden geldiğincede araştırıyorum araştırmıyo hazıra konuyo demeyin ben sizler kadar bilgilide değilim etrafımda öyle bilgili insanlarla dolu değil. ne diyeyim netten falan işte bişiler öğrenirmiyim diye tırmanıyorum Rabbim razı olsun


 4. Reklam

 5. 18
  Fetva Meclisi Moderatör
  Fetva Meclisi
  Moderatör

  Üye No: 6
  Mesaj Sayısı: 4,865
  Tecrübe Puanı: 56

  Cevap: Kaza Namazı Olanlar


  Ve aleykumesselam ve rahmetullah. Değerli kardeşimiz sünnet namazların kazası olamaz. Kaza namazı borcu olan kazalarını biran önce bitirmek için çaba sarfetmelidir. Kaza namazlarınızı hesaplamak ve kaza namazını takip etmek için kaza namazı takip formu [URL="https://www.forumduasi.com/namazi-ogrenmek-icin-dokumanlar/109089-kaza-namazi-takip-forumu.html"] tıklayınız...[/URL]


 6. 19
  srf Üye
  srf
  Üye

  Üye No: 101225
  Mesaj Sayısı: 24
  Tecrübe Puanı: 1
  Yer: Akdeniz taraflarında bir yer.

  rabbim razı olsun ben kaza borcumu hesapladım ve sünnetlerin kazasının olmayacağınıda biliyorum, lakin demek istediğim normal vakit namazlarını kılarken yani şimdi öğlenin sünnetini kılarken iki niyet yap dedi aynı zamanda da misal en son kazaya kalan öğle namazının farzını kılmaya diyecekmişim böylelikle hem öğlenin sünnetini hem de en son kazaya kalan öğle namazımı kaza etmiş olursun dedi daha çabuk bitirirsin dediler, bir başka yerden araştırdım oda hanefi mezhebi bunu kabul etmiyor diye yazıyordu.


 7. 20
  Mübarek Üye
  Mübarek
  Üye

  Üye No: 112553
  Mesaj Sayısı: 11
  Tecrübe Puanı: 1

  Bazen namaz kıldığımda yada kazalarını kıldığımda, namazı bir türlü kılamıyorum, tekrar tekrar deniyorum ama 5-6 defa denememe rağmen 2 rekatlık bir namazı bile tamamlayamıyorum, farzları kılıyorum ama kazaları sonraya bırakıyorum, beni çok üzüyor ve strese sokuyor. Ne önerirsiniz?


 8. 21
  Hoca Moderatör
  Hoca
  Moderatör

  Üye No: 11
  Mesaj Sayısı: 14,854
  Tecrübe Puanı: 188

  Vesvese, şeytanın bizi ibadetten bıktırma oyunudur. Bu bir hastalıktır ve tedavi edilmeldir.
  Tedavi edilme yolları nelerdir aşağıdaki linke tıklayarak okuyun ve izleyin

  Geniş bilgi için [URL="https://www.forumduasi.com/u-v/1729-vesvese-nedir-islamda-vesvese-kavrami.html"]TIKLA[/URL]


 9. 22
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kadın bir üyeyim hocam üç aydır kabulse namazlarımı koşmaya başladım 25 yaşındayım ara ara kıldığım namazlar oluyordu zamanında sonradan evlenince bıraktım sonra geri başladım benm 10 yıllık kaza namazım var diye baz alıyorum ama bunları daha ödemeye başlayamadan çünkü vertigo hastasıyım beş vakit kılmaya çalışıyorum ben bu kaza namazlarını nasıl ödemeye başlayacak hocam..
  2-Şu an kaldığım namazlardan da mesela bazen yatsıyı zamanında vaktinde kılmadım mı uyuyorum bazende kazaya kalsın diyorum yatıyorum ama nadiren tevbe ediyorum ama yine aynı kazaya kalıyor mesela sabah namazındada elimden geldiğince kalkıyorum ama bazen ezan duyunca uyuyakalıyorum bunların günahı affolur mu ?
  3-Sanki kıldığım namazlar kabul olmayacak boşa kılıyor gibi geliyor ?


 10. 23
  Ensar Süper Moderator
  Ensar
  Süper Moderator

  Üye No: 122485
  Mesaj Sayısı: 1,125
  Tecrübe Puanı: 10

  Öncelikle Allah şifalar versin. Namazlarınızı aksatmamakta ve kılmaya özen gösterin. 10 yıllık kaza namazlarınızı şu şekilde kılabilirsiniz, örneğin yatsı namazını kıldıktan sonra bir vakitte yatsı namazının kazasını kılın. Her farz namazdan sonra kaza namazı kılın ve bunları not edin. Namaz kılmamız esnasında hastalığınız tutarsa o anda oturarak ta kılabilirsiniz.
  2 Allah cc bizlere 24 altın verdi ve bizlerden bu 24 altının sadece 5 tanesini kendisine iade etmemizi istiyor bu bizler için zor olamalı. Namaz bilinci mizi artırmalı ve Allah'a layığıyla kul olamak için uğraşmalıyız. Namazları mız kazaya kalabilir yeterki bizde istek ve uyanma arzusu olsun. Uyanamayıp kılamadığınız namazlar için kazasını kılın ve tövbe edin Allah cc günahları af edendir. Namazlarınızı her daim kılın muhakkak Allah size bunların ecrini verecektir. Af olmama vesvesesini size şeytan veriyor, bu kötü düşünceleri aklınızdan uzaklaştırmaya bakın. Allah yardımcınız olsun.


+ Yorum Gönder
Git İlk 12