1. 1
  Desert Rose Bayan Üye
  Desert Rose
  Bayan Üye

  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 8,039
  Tecrübe Puanı: 131

  Aşık olmak caizmi?


  SORU: Herhangi bir harama girmemek suretiyle aşık olmak haram mı diye sormuştum. Ve bir de leyla aşkı mevlaya döner sonra diye bir şey var bu doğru mu? İlahi aşka yönelmek için illa birini sevmemiz mi gerekir?

  CEVAP: Sevmek, aşık olmak haram değildir. İnsan sevebilir, aşık olabilir. Harama düşmeme garantisinin olmayacağını ise iyi bilmelidir. Ölçüsüz bir iş olarak sürdürülürse ondan harama da kayılır. Ölçüsü ve seviyeli olmak gerekir.

  Diğer bölüme gelince, o tür felsefelerle uğraşmamaınızı tavsiye ederim. Kimi sevecekseniz sevin, aşık olun ama işi ilahi düzeye taşımayın. Allah’a emenat olun.

  Nureddin Yıldız

  İlgili Yazılar

 2. 2
  AKBİLE Bayan Üye
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Üye No: 108595
  Mesaj Sayısı: 157
  Tecrübe Puanı: 2

  Cevap: Aşık olmak caizmi?


  sevmak aşık olmak günah olmaz ama o aşkı nasıl yaşayacağın önemli islami koşullara göre hareket edilmesse mahrem konulara uyulmassa ve evlilik ile neticelendirilmesse ozaman sıkıntı doğar


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Dini Soru Cevap


  universite 2.sinifa gectim gecen seneden beri sinifimdaki birinden hoslaniyorum onun da benden hoslandigini dusunuyorum ben asla diyalog kurmuyorum kendisi diyalog kurmaya calisti fakat ben cok yuz vermedim ayni siniftayiz her gun yuzunu goruyorum kalbim karnim cok kotu oluyor harama bulusmadan nasil olacak bu is icin aciyor ben yuz vermeyince umudu kirildi gibi geliyor fakat kader kismet ben genel olarak begeniyorum onu fakat tanimiyorum tabiki sanki kaderimdeki kisiymis gibi geliyor bir yandan okul agir dersler bir yandan bu gonul meselesi... Hoslanmaya basladim ya da asik oldum bilmiyorum imanli birisi fiziksel olarak da bana hitap ediyor karakteri de bana uygun geliyor... Evlilik isi henuz zor gibi tanimak lazim ve eger zaten bu is olursa aileler ikna edilir bence her seyimi ortaya koyabilirim eger gercekten dogru kisi oldugunu gorursem ileride. Ne yapmaliyim bana dua edin lutfen genc ve toy bir kardesinizim.


 4. Reklam

+ Yorum Gönder