Git İlk 12
 1. 15
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Dinimizde kadın sünneti var mıdır...


  klitoris estetiği adı altında yapılıyormuş


 2. 16
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Dinimizde kadın sünneti var mıdır...


  Ablalarım bacılarım lütfen şu sünnet fikrini beyninizden atın kadın sünneti güzel dinimizde yoktur kadın sünneti çok acı vermekle birlikte insan vucuduna zararlıdır da ve bizim dinimiz bize zararlı olan ve acı çektiren şeyleri yasaklamıştır.Dediklerinize göre hoş olur erkek için falan denirse bu mantıkla dövme de farz olsun dövmede hoş gözükür erkeğin hoşuna gider peki dövme niye yasak?Bize zarar verip canımızı yaktığı için lütfen biraz mantıklı düşünün bizim dinimiz ilim dinidir alimlerin dediğini ben katiyen dinlemem benim referans aldığım şey Kur'an-ı Kerim'dir.Lütfen sizde kutsal kitabımızı referans alın ona bakın alimlere falan değil ve unutmayın bazı hadislerde doğru değildir kaynağı söyleyeni çok derin bir şekilde araştırılmalıdır bu yüzden önceliğiniz Kur'an-ı Kerim olsun hadisler değil.


 3. 17
  Santrafor Misafir
  Misafir

  Yorum: Dinimizde kadın sünneti var mıdır...


  Yahu cahil arkadaşlar çok. Ben anlayacaklaıı çekilde yardımcı olayım. Hala anlamayana davul zurna az diyorum
  Dinimizde zayıf hadislerle mevcut. Farz ve vacip değil. Bilimsel olarak ve inanış olarak fazla derinin kesilmesi sakıncalı değil tam tersi faydalıdır. Pislik ve sürtünmenin çok olması malum bölgede ilişki sırasında hazzı azaltır ve hastalıklarıda beraberinde getirir(çok temiz tutanlar istisna) kısaca kadın erkek evliliğinde ilişkinin devamı için uygun görüşmüştür. Fazla kesilmesi zarar verilmesi gibi saçmalıkları kimse istemez yapmazda(kazalar hariç) buna müsade etmezde. Amaç kadının daha sağlıklı eşiyle ilişkide daha tatminkar ve daha mutlu bir yaşam sunmak. Farz vacip değil ülkemizde yaygınlaşmış değil ama gördüğünüz gibi kadınların pek çoğu bunu istiyor aslında. erkek sünneti gibi acı verir basta ama akibeti hayırdır.
  Bir arkadaş saçmalamış dövme vücudumuza zarar verdiği için haram demiş hiç alakası yok dövme deriyi kapatır abdest farzlarını yerine getirmeni engeller bu yüzden haramdır. Bu arada vucuda zarar vermek (durduk yere psikopat davranış olarak) elbette haramdır ama iğne yemek nasılki başı acı sonrası ferahlıksa bu davranışta öyledir. Anlamayk istemeyen varsa davul çalsalarda vız.. dicek laf bitmiştir.


 4. Reklam

 5. 18
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yorum: Dinimizde kadın sünneti var mıdır...


  sonuçta erkek çocuklar da sünnet olmak istemiyor başta ama bu da onların hayrına. erkek çocuklarınki gibi küçükken yaptırılmasa da reşit olduktan sonra olmak isteyen olabilse keşke. internette bir blog var bununla ilgili Türkçe. insanlar genital sakatlamayla sünneti karıştırıyor. kadın sünneti bızırı örten derinin kesilmesi, genital sakatlama komple bızırın kesilmesi ki korkunç bir şey. sünnet olmak isteyen bir çok hanıma da bağnaz gözüyle bakıyorlar bu yüzden biraz daha araştırın kötülemeden önce.


 6. 19
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ne ? sünnet mi oldunuz ? kardeşim siz delirdiniz mi ? ben sağlık okuyorum kadın sünneti zevki falan da arttırmaz aksine azaltır. Sen ordaki sinirleri ve uyaranları etkisiz hale getiriyorsun dokuya hasar veriyorsun nasıl zevk alacaksın pardon ? Kim diyor daha çok zevk verir diye ? Bunun bilimde de tıpta da dinde de yeri yok. Saçma saçma işler yapmayın kendinize gelin.

  Kardeşim ne diyorsun ? Ne hazzı-zevki arttırmasından bahsediyorsun sen ya ? Sen hiç bir tıp kitabını eline alıp da şöyle bir okudun mu ? Bizim hocalar sizi duysa yemin ediyorum sizi parçalar. Kendinize gelin. Zevki falan arttırmaz. Klitoris haz için çok önemlidir. Sen o dokuya kafana göre nasıl cerrahi işlem uygularsın ya ? Cerrahi işlem sonucu verdiğin hasarla uyaranlar ölür , his ve sinir dokusu travmaya maruz kalır. Nasıl zevk alır dersiniz ? İnsanları kandırmayın. Böyle birşeyin yeri yoktur. Tıp'ı buna alet etmeyin.


 7. 20
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Çok ilginç bir konu. Bu konunun dayanakları çok zayıf. Bu kadarı ile bile uygun olmadığını görebiliyor ve anlayabiliyorum.

  Osmanlı'da bile uygulanmamıș bir konu için çok yorum var. Yazanlar da ilginç. Basit bir sayım yaptım. Lehte yorum yapanların sadece 3 adedi kadın. 1 adedi tam anlaşılmıyor. Kalan 10 adedi ayan beyan erkek. Kadınmış gibi yazmışlar çok belli.

  Madem sorun yok, gazetelere reklam versinler. Kadın sunnetinde kampanya gibi. Yemez!..

  Aslında ilk cümlemi değiştiriyorum. "Çok saçma bir konu." Hadi hayırlı işler.


 8. 21
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bu uygulama afrikanın bazı yerlerinde bir kültürdür.örnek getirdiğiniz hadislerin hiçbiri sahih değildir.bazı yerlerin kültürünü dinin gereği gibi sunmanın vebalide büyüktür.sağlık açısından zararlıdır kadının cinsel isteğini bitirir,bu uygulama nedeniyle ölenlerde çok olmuştur.kadın sünnetinin yapıldığı bazı ülkelerde zararlarından dolayı bu uygulama yasaklanmıştır.dine bidat sokmayın biraz araştırın!!!!


 9. 22
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Okulda niyeryamıydı yada başka bir afrika ülkesimi yada hindistanmi tam hatırlamıyorum orda kadınların alt tarafını yani cinsel organının dikildiğinin videosumuydu fotoğrafımydı ne(emin değilim vardı. Ve buna iğrenç veya beğenmeyip kötü bir söz söylemişsem.

  Soru: Ben islamda kadın sünnetini bilmiyordum. Şu an bunu yazarken bile acaba biliyorumuydum acaba diye düşünüyorum.
  Sorum:1 ben kadın sünnet olmaz dediysem? Bu günahmıdır ve nasıl tövbe edeyim
  2 Ve şimdi ben yukardaki konu düşünerek acaba kadın sünnetinimi neğenmedim kötü sözmü söyledim diye düşünüyorum. Şimdi ben nasıl tövbe edeyim? Yani kadın sünneti vardır ben buna inanıyorum bunu inkar etmeme sebebep olacak bir söz veya bir iş yaptıysam (güldüysem,..) tövbe ediyorum diyerekmş tövbe edeyim?


 10. 23
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba, cevap kısmında hangi kaynaklara dayandınız? Ona daha fazla hazz verir, şunu mikropdan korur falan. İşte sizin bakış açınız. Mantık, bilim her şeyden önce gelir, dinden bile. Okuyun araştırın kendinize nasıl bir zarar verdiğinizin farkına varın


 11. 24
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  "Mantık ve bilim herşeyden önce gelir dinden bile" diyen arkadaş. Sana o mantığı ve bilimi kim verdi? O bilimi anlayacak akıl ötesi beyin kimin tasarımı? Bunu ve dahi pek çok yazılanı mantık ile tartmana sebep olan AKIL kim tarafından sana bahşedildi? Hesap günü o aklını ve mantığını nerede kullandın diye kim soracak acaba? Pegamber efendimizin veya tüm peygamberlerin herhangi bir mucizesini mantık ve bilimle açıklamaya çalışana denk geldin mi hiç veya sen denedin mi? Mantığını kullan, mantık ve bilimden sonramı yaratılmıştır din. Ve yine mantığını kullan böyle tehlikeli ve hesabı zor lafların önüne serildiğinde bilim ve mantık yanında olamayacak


 12. 25
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bu çağda kadın sünneti BARBARLIKTIR. Tıbben hiçbir faydası olmadığı gibi çokça zararı olduğu KANITLANMIŞTIR. Peygamberimizin zamanında uygulanıyor olması, 2018 ve devamında uygulanması gerektiği anlamına GELMEZ. O zamanlar tıp bugünkü kadar ilerlememişti. Eğer ilerlemiş olsaydı peygamberimiz de kesinlikle karşı çıkardı. Bunu hala savunan cahillerin de kadın sünneti yüzünden ölümlerde ve zarar görmede payı vardır. İslam barbarlık dini değildir. Bunu en çok bizlerin göstermesi lazım!


 13. 26
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba lar efendim kız arkadaşım endonezyalı idi.bana neden türkiye de kadınlar sünnet olmuyor dedi.sonra ben onun yardımı ile bu konuyu araştırdım.aslında temel karıştırılan şey genital sakatlama ve sünnetin birbirine karıştırılması ve bence batılı ulkelerin Islam dinini barbar gösterme karalama kampanyası.mesala endonezyada yapılan sünnet batıda hoodectomy olarak yapılıyor ve çok yaygın işlem aynı klitorisi saran derinin kesilmesi ve klitorisi ortaya çıkarmak .bu kadında hazzı artırıyor malezya da yapılmış bilimsel çalışmalar var ve amerika da aynı işlem hoodectomy yani sünnet olarak yapılıyor .yani batıda kadın sunneti yaygın zaten.gelelim karalama kampanyasına nijerya afrika gibi ülkelerde klitoris i çıkarıp dikme işlemi aslında bu sünnet değil genital mutilation ve ıslamda bu yasak zaten.Ama gel gelelim batı bunu sünnet olarak dünya sağlık örgütü tanımlıyor ve islam da olmayan birsey den din zarar görüyor.yani batı ıslam dininde olan bir uygulamayı kadın sünnetini hoodectomy adı altında uyguluyor genital sakatlamayida ıslam a mal ediyor.sonra bizde meseleyi anlamayinca ıslamda kadın sunneti yok diyoruz.Tüm mesele burda


 14. 27
  Medine8080 Üye
  Medine8080
  Üye

  Üye No: 122121
  Mesaj Sayısı: 1
  Tecrübe Puanı: 1

  Eşim İran lı ve bana kadınların sünnet olduğunu söylüyor doğru mu


+ Yorum Gönder
Git İlk 12