Git 12 Son
 1. 1
  DangeR bir mum ışığı
  DangeR
  bir mum ışığı

  Üye No: 85439
  Mesaj Sayısı: 237
  Tecrübe Puanı: 4
  Yaş: 33

  Dinimizde kadın sünneti var mıdır...


  Soru: Bir kardeşimiz:
  “Dinimizde kadın sünneti var mıdır? Bunun kadınlara bir yararı var mıdır?” diye sormuş.
  Cevap: Evet, dinimizde kadınların sünnet olmaları vardır. Çünkü Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in zamanında kadınlarda sünnet oluyorlardı.
  Bazı âlimler şöyle diyorlar:
  Kadınların sünnet olması, erkeklerin sünnet olması kadar kuvvetli bir sünnet değilse de, müstehap ve hoş bir davranıştır.
  Bazı âlimlerde şöyle diyorlar:
  Kadının sünnet olması da, erkeğin sünnet olması gibi gereklidir.
  Ama işin aslı, kadının sünnet olması tamamıyla yöreseldir. Yani sıcak memleketlerde olan kadınların ferc (vajina) girişinin üstündeki hurma çekirdeği, ya da horoz ibiği gibi olan çıkıntının (klitoris) normalinden daha uzun olduğu için kadınlar sünnet oluyorlar. Bizim ülkemizde kadının sünnet olması bilinen bir şey değildir.
  Erkeklerin sünnet olmasının faydalarından biride, kabuk içinde biriken mikropların sebep olacağı, özellikle tehlikeli kadın hastalıklarından kurtulmaktır. Bunun cinselliğin fıtratıyla ilgili ilginç bir faydası daha vardır.
  Sünnetsiz erkek, aslında cinsel ilişkilerde daha çok zevk alır. Yani sünnetsiz erkek, cinsel ilişkide hemen tahrik olup, erken boşalır. Ama erkeğin çabuk tahrik olup, çabuk boşalması istenen bir şey değildir. Bu, kadının tatmin (orgazm) olmasını zorlaştırır. Hâlbuki cinsel ilişkide tatmine ulaşmak (orgazm olmak) kadının da en doğal hakkıdır.
  Diğer yönden kadının sünnet olması ise, erkekteki durumun tersine, onun daha fazla zevk almasını ve daha çabuk tatmin (orgazm) olmasını sağlar. Böylece kadınında, erkeğinde sünnet olmasının diğer yararları yanında, fıtratı destekleyen ve cinselliği ayarlayan çok önemli bir yararı daha ortaya çıkmış oluyor.
  Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)’in şu hadisi yukarıdaki sözlerimizi doğrulamaktadır.
  Ümmü Atiyye el-Ensârî (Radiyallahu Anha) şöyle dedi:
  “Medine’de kadınları sünnet eden bir kadın sünnetçi vardı. Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) o sünnetçi kadına:
  −‘Fazla derinden kesme! Çünkü bu, kadın için daha çok tat (orgazm) almasını sağlar. Kocası içinde daha sevimlidir’ buyurdu.”
  Ebu Davud 5271
  Hadiste geçen, kocası için daha sevimli olmasına gelince; Kocasının kolları arasında kadının doyuma (orgazma) ulaşmasıdır.
  Erkeğin sünnetinin nasıl olduğu, bilinen bir şeydir. Kadının sünnetine gelince, ferc (vajina) girişinin üstündeki hurma çekirdeği, ya da horoz ibiği gibi olan çıkıntı (klitoris) derinin kesilmesiyle olur.
  Dikkat edilmesi gereken husus şudur; Kadın sünnet olurken çok derinden kesilmemesi gerekiyor. Eğer çok derinden kesilirse kadın cinsel ilişkiden zevk alamaz hale gelir.
  Buda evliliği kötü yönde etkiler. Çünkü kadının cinsel ilişkiden kaçınıp kocasıyla cinsel ilişkiye girmemesinin sebeplerinden biride kadının cinsel ilişkide tatmin (orgazm) olamamasıdır.
  Not: Erkek sünnet olurken, erkeklik uzvunun üzerindeki derinin tamamının kesilmesi gerekiyor.
  Kadın sünnet olurken ferc (vajina) girişinin üstündeki hurma çekirdeği, ya da horoz ibiği gibi olan çıkıntı (klitoris) derinin fazla derinden kesilmemesi gerekiyor.
  Şah Velilullah Dehlevî 1/182
  Doktorlar kadının sünnet olmasını şöyle açıklıyorlar:
  Ferc (vajina) girişinin üstündeki hurma çekirdeği, ya da horoz ibiği gibi olan klitoris cerrahisi hormonal nedenlere bağlı olarak büyümüş olan klitorisin erkeklik hormonunun aşırı salgılanmasıyla seyreden bazı doğumsal hastalıklarda klitoris adeta bir erişkin erkeklik organı penisi büyüklüğüne ulaşabilir! Kısmen kesilerek ufaltılması şeklinde uygulanan bir müdahaledir.
  Cinsel ilişkide tatmin olamayan yani orgazm olamayan kadınlara şikâyeti nedeniyle bazı doktorlar klitorisi dışarıdan saran derinin kısaltılması yani klitorisin soyulması şeklinde bir operasyon önermektedirler. Burada amaç klitorisin cinsel ilişki esnasında penisle direkt temasının sağlanmaya çalışılmasıdır.
  Orgazm oluşumunda klitoris üzerindeki derinin ilişki esnasında klitorisi direkt uyarmasının önemi göz önüne alındığında bu operasyonun yalnızca çok dikkatli bir değerlendirme sonrasında yapılması gerektiği anlaşılabilir.

  İlgili Yazılar

 2. 2
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Dinimizde kadın sünneti var mıdır...


  Verdiğiniz bilgiler için Allah razı olsun. Peki biz yetişkin kadınlar da sünnet olabilir miyiz? Bazıları sünnet olmamızın vacip olduğunu söylemekteler. Bu doğru mudur acaba? Bazıları da büluğa ermiş olan kızların artık sünnet olamayacağını söylüyor. Hangi görüş dinimize daha uygundur acaba?
  Fatma/Istanbul


 3. 3
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Dinimizde kadın sünneti var mıdır...


  Merhaba Fatma Hanım,

  Bildiğim kadarıyla sünnet olmanızda bir sakınca yoktur. Ben 25 yaşında sünnet oldum.
  Ayşe.


 4. Reklam

 5. 4
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Cevap: Dinimizde kadın sünneti var mıdır...


  Ayşe Hanım,

  Verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim.
  Siz nerede sünnet oldunuz acaba?
  Bana da sünnet olabileceğim bir yer önerebilir misiniz?
  Allah razı olsun.
  Fatma


 6. 5
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba Fatma Hanım,

  Ben Mısır'da kaynanamı ziyaret ettiğim sırada sünnet oldum.Sünnet olmak kaynanamlar için çok önemli bir adet ve dini gereklilik. Türkiye'de sünnet olabileceğiniz bir yer var mıdır bilemiyorum maalesef. Sünnet olmayı düşünüyorsanız estetik merkezlerini de bir araştırın belki onların birinde sünnet olabilirsiniz.


 7. 6
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Merhaba,

  Sünnet olmak isteyen hanımlara yardımcı olacağını söyleyen kardeşimiz aşağıdaki emailden bana ulaşabilirse çok sevinirim. Allah razı olsun.


 8. 7
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Kafayı mi yediniz ya Allah askina farz degil kadin sünneti diye bisey yok bu dinin degil farkli ülkelerde kültürün bi etkisi


 9. 8
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Biz hanımların sünnet olmasındaki amaç şehvetin normalleşmesidir. Hanımların sünnet olması güzelliktir ve müstehaptır.
  İbni Kudame der ki; Sünnet olmak erkekler için vacip, hanımlar için güzelliktir. Bir çok alimin de kanaati bu yöndedir. (İbni Kudame, el-Muğni,1/85)

  Hanımların sünnet olmasının meşruluğuna dair deliller;

  Peygamber (sav) buyurdu ki; “Erkek, hanımın dört uzvu arasına oturduğu zaman, sünnet yerleri birbirine temas ederse gusül farz olur.” (Sahihi Müslim,349)

  İki sünnet yeri, erkek ve kadının cinsel organlarından alınan parçaların bulunduğu bölgedir. Bu hadiste, hanımların da sünnet olduğu belirtilmiştir.

  Hadislerin sünnet olmasıyla ilgili birçok hadis ve söz vardır. Bunlardan biri Ümmü Atiyye (r.a) hadisidir.

  Ümmü Atiyye (r.a) anlatıyor; ‘Medine’de hanımları sünnet eden bir kadın vardı. Peygamber (sav) ona; “çok derinden kesme. Çünkü bu hanımlara daha fazla haz, eşlerine daha fazla mutluluk verir.” buyurdu. ‘(Ebu Davud, 5271 nolu hadis olarak rivayet etmiş ve ‘zayıf’ olduğunu belirtmiştir.)

  Bir başka rivayette, ‘Sünnet ettiğin zaman, kökünden ve derinden kesme. Kuşkusuz o, yüz akıdır ve eş yanında haz duymasıdır.’ buyuruldu. (Münker hadistir. El-Hatip, Tarih, 5/327)


 10. 9
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Bu dinimize farz veya vacip bilinen bir davranış değildir. Yani sıra Yahudiler de törenlerle uygulanmaktadır. Bu uygulamayı Müslümanlık bağdaşmayan bir davranistir ve dinimize zarar verir, yanlış görünmesini sağlar. Bu durum daha çok Doğu Afrika da Mısır da ve Nijerya'da uygulanır ve sebebi Afrika geleneklerine yanı sıra Endonezya'da malezya da ve Hindistan'da kan arıtma şeklinde uygulanır. Hindistanlilar ve Yahudiler tarafindan uygulanan davranış ne kadar Müslümanlıkla bagdastirilmali siz düşünün.


 11. 10
  Şema Moderatör
  Şema
  Moderatör

  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 5,702
  Tecrübe Puanı: 67

  Alıntı
  Hindistanlilar ve Yahudiler tarafindan uygulanan davranış ne kadar Müslümanlıkla bagdastirilmali siz düşünün.
  Yahudiler erkek çocuklarını da sünnet ederler buna ne dersin?


 12. 11
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Ben sünnet olmak istiyorum eşimin isteği üzerine, yardımcı olabilecek var mıdır ?


 13. 12
  Şema Moderatör
  Şema
  Moderatör

  Üye No: 123
  Mesaj Sayısı: 5,702
  Tecrübe Puanı: 67

  Kadın sünneti şart değildir ve evlendikten sonra zaten bir anlamı yoktur


 14. 13
  Kayıtsız Üye Misafir
  Misafir

  Yahu aklımızı kullanın,böyle bişiy islamda varmı yokmu belli bile değil.öyle her alimim diyenin lafina bakarsak yandık !


 15. 14
  Molla_Efdal ملا افدال
  Molla_Efdal
  ملا افدال

  Üye No: 106610
  Mesaj Sayısı: 609
  Tecrübe Puanı: 7
  Yer: tabiki ev :)

  Kardeşim böyle birşey belli olmadığını nereden biliyorsun? İslam'da Kadın sünneti vardır. Fakat bu zorunluluk değildir. İsteyen yapar isteyen yapmaz.


+ Yorum Gönder
Git 12 Son