Harama bakmanın zararları 5 üzerinden 4.67 | Toplam : 3 kişi
 1. 1
  Desert Rose Bayan Üye
  Desert Rose
  Bayan Üye

  Üye No: 5
  Mesaj Sayısı: 9,604
  Tecrübe Puanı: 147

  Harama bakmanın zararları


  SORU: Harama bakmanın zararları ve korunma yolları nelerdir? Gençlere verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir?
  CEVAP: Elin, kulağın, fercin, gözün, cebin haramdan korunması ile ligili imtihanımız tam anlamıyla bir cihaddır. Cephelerde savaşmak ne ise gözümüzü haramdan korumak için mücadele etmek de o dur. Bunu böyle bilelim. Mesele şudur: Biz, gözümüzü korumayı bir cihad görürsek ona göre de tedbir alırız. Basite alırsak, şeytanın bize müdahelesi daha kolay olur.
  Haramdan korunmanın beşeri ölçülerle en önemli aracı harama götüren sebeplerden uzak kalmaktır. İletişim organları, büyük şehirler ve benzeri göz kirliliğini kolaylaştıran hatta mecbur hale getiren sebeplerden uzak durmaya gaylret edilmelidir. Elbette bu, kolay değildir. En azından Allah Teala bizi bu hususta çırpınırken görmelidir. Kesinlikle bir cemaat içinde olmak, o cemaat de hayır ve ilim üzerinde aktif bir durumda olması ise ciddi bir yardımcıdır. Dağlara kaçarak haramlardan korunmuş olamayız. Bulunduğumuz yerlerde mücadele ederek kazanmamız gerekmektedir. Allah Teala, sizi de bizi de korusun, korunacak yollarda bulunmayı hepimize müyesser kılsın.
  Nureddin Yıldız

  İlgili Yazılar

 2. 2
  AKBİLE Bayan Üye
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Üye No: 108595
  Mesaj Sayısı: 207
  Tecrübe Puanı: 3

  Cevap: Harama bakmanın zararları


  allah daima kullarını görmekte ve melekleri hazırda ne olup bitiyorsa yazıp çizmektedir ayrıca cehennem ve cennette misafirlerini beklemektedir bunları düşünerek hata yapmamak gerek


+ Yorum Gönder